Autor Wątek: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!  (Przeczytany 5517 razy)

Offline Feminica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Pilnie poszukuję karty charakterystyki na pigmenty do makijażu,jak dotąd poszukiwania na BioTouch bezowocne.Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu dokumentów  nie posiadają nawet sprzedający dystrybutorzy;(Proszę o wszelkie informacje skąd je zdobyć,za każdą pomoc będę zobowiązana........
Jesli uzywacie innych firm i macie dokumenty -są do zdobycia-proszę też o info.

Pozdrawiam

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-11-05, 07:38:49 »
Jeżeli coś jest wymagane przez jakikolwiek urząd, obowiązkiem dystrybutora wprowadzającego produkt na rynek jest dostarczenie takich dokumentów albo jednoznaczne stanowisko, że wg nich takie żądanie pozbawione jest podstawy prawnej.

Offline Feminica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-11-05, 09:34:22 »
Tomek:ja to wiem,Ty to wiesz...ale ja to musze zdobyć a tego nikt  nie ma.proszę o konkret gdzie ,u kogo to uzyskam..Na marginesie-jesli coś jest dopuszczone do użytku to wg mnie wszelkie potwierdzające ten fakt dokumenty powinny być ogólnodostepne-producent od 3 tygodni milczy-chwalą się tylko ze amerykańska federacja ds zywności i leków nie znalazła przeciwwskazań...szczerze???mam dośc tematu.....Sanepid mnie zamknie bez tego!!!

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-11-05, 13:01:57 »
Jak Kuba Bogu...
Moja propozycja:
1.Poproś Sanepid o postawę prawną na żądanie takich dokumentów od Ciebie a nie od sprzedawcy (dołącz odpowiednie dokumenty zakupu).
2.Zrezygnuj z BioTouch na rzecz innej firmy, albo zakup barwniki innej firmy (na sztukę) z odpowiednimi dokumentami i przedstaw sanepidowi do kontroli.
3.Wystosuj ostre pismo do dystrybutora, do wiadomości tego upierdliwego Sanepidu, z żądaniem dokumentów.

W przypadku braku reakcji dystrybutora, wyślij odpowiednie pismo do Sanepidu.

Offline Feminica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2012-11-05, 16:28:40 »
Tomek:mogłabym sie tak pobawic i nawet o tym myslałam,ale nie odbiora mi salonu i nie będę mogła wykonywac makijazu..
Naprawde jestem w coraz większym szoku i zapewniam ze chyba w PL na biotouch nikt z dystrybutorów takiej kart nie ma,obym była w błędzie!!!
Własnie pare minut temu dostałam odp od kolejnego ,ze dosłownie"mam sie póknąc w czoło",bo cyt:"czy sanepid ząda od ludzi by przedstawiali karty charakterystyk czy atesty na krem zakupiony w drogerii"???Dodał ze paragon od nich jest wystarczającym dowodem..
Naprawde ręce mi opadły,na mój rozum ,taki specyfik jak pigment wprowadzany w warstwy naskórka ,no nie ma bata,musi miec atest,certyfikat ,cokolwiek,a oni mi proponuja analizy każdego z 30 kolorów które mają -skład chemiczny -no i oczywiście wszystkow  angielskim.
Byłam w sanepidzie dzisiaj-mówią ze one muszą widziec certyfikat po polsku i ze jest przepis który mówi ze dokumentacja w salonie ma byc w języku polskim...A dystrybutorzy się ze mną kłócą...zapewniam ,ze wszyscy w takim wypadku rozprowadzają barwniki nielegalnie...a są to naprawde powszechnie szanowane firmy..Co robic?

Może któraś z kosmetyczek taki dokument ma i moze podrzucic???albo opowiedziec jak ona sie z tym tematem uporała????

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 2012-11-06, 09:18:33 »
Nigdzie nie znalazłem przepisu o konieczności posiadania karty charakterystyki do kosmetyków czy innych preparatów.
Jedynie wymogi, żeby :użytkownicy preparatów dezynfekcyjnych mają obowiązek zapoznać się z kartą
charakterystyki preparatu."
Takich kart żąda się dla substancji i preparatów chemicznych.

Poproś sanepid o podstawę prawną, albo zdecyduj się na walkę polegającą na: wydaniu decyzji odmawiającej odbioru gabinetu, wtedy powinna być taka podstawa podana.
Cytuj
Karta charakterystyki jest podstawowym narzędziem ochrony pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy wykorzystujących w działalności zawodowej niebezpieczne substancje i preparaty chemiczne

Tu jest definicja Karty charakterystyki

Offline Feminica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 2012-11-06, 11:36:25 »
Z tego ,co udało mi się dotąd ustalic,sanepid chce nie tyle karte charakterystyki co stosowny atest dopuszczający preparat kosmetyczny do takiego a nie innego zastosowania i gwarantujący ,że nie szkodzi on zdrowiu...
Mam taki opis od jednego z producentów-opisuje swój preparat w samych plusach,bez zastrzeżeń ale pieczątki brak,jedynie adres siedziby dystrubutora........

Offline Feminica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-11-06, 11:37:50 »
Potrzebuję atest choćby PZH bądz innej placówki wykonującej badania kosmetyków.....

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-11-07, 08:48:21 »
Ale tego chyba powinni żądać od sprzedawcy!
Z tego co wiem to po wejściu do unii nie ma obowiązku uzyskiwania atestów dla produktów sprowadzanych z UE.

Offline Feminica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-11-07, 16:06:46 »
Szczerze,to nie wiem jak z tym jest.Tu się kobiety uparły i wiem ,że nie odpuszczą;(

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-11-07, 20:33:42 »
A to nie jest tak, ze właśnie w twoim Sanepidzie się uparły i żądają czegoś czego inne najwyraźniej nie wymagają od salonów? Jeśli tak to tak jak pisze Tomek zażądaj podstawy prawnej. Bo inaczej mogą cię tak przy każdej sprawie czołgać.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline Feminica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Certyfikat bądz KARTA CHARAKTERYSTYKI NA BIOtOUCH,POMOCY!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-08-14, 20:33:10 »
Wracam po dłuższej przerwie-zdobyłam certyfikat na pigmenty i wiem gdzie bez problemu Wam je wydadzą w razie ,gdy będziecie potrzebowac-hurtownia z Wrocławia,jesli ktoś będzie zainteresowany ,proszę pisac;)Pozdrawiam