Autor Wątek: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie  (Przeczytany 28981 razy)

Gość

  • Gość
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-03-24, 23:11:58 »
Ja w gabinecie często na trądzik różowaty stosuję sonoforezę ultradżwiękami . Używam do tego zabiegu preparatu BANDI na trądzik różowaty-jest świetny+solux. Drugim skutecznym zabiegiem jest sonoforeza z 12% witaminą C-bardzo łagodzi,uspokaja i rozjaśnia cerę.

Gość

  • Gość
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-03-25, 13:55:24 »
w moim salonie będzie zabieg wspomagający leczenie trądziku różowatego... oparty będzie na algach różowych Clareny... skóra po nich jest wyciszona, zaczerwienienia są mniej widoczne

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-04-18, 16:17:13 »
Mojemu tacie zaczyna "coś się dziać" na nosie. Niestety nie mogę mu pomóc zabiegami bo mieszkamy bardzo daleko od siebie, ale bardzo pomaga mu maść tribiotyk. Cały rumień, który miał na czubku nosa zniknął po 2 dniach i teraz smaruje już profilaktycznie i prawie nic się nie pojawia!

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-04-18, 23:57:07 »
Słyszałam, że na stany zapalne przy  trądziku różowatym pomaga właśnie tribiotic - zresztą to maść dobra na wszystko :)
Przy tym schorzeniu ładnie sprawdzają się zabiegi Norela z arniką - serum z Arniką jest świetne do tego krem z tej samej seri lub ampułki Immuno-Serum - ale musza być wprowadzane systematycznie najlepiej 2 razy w tygodniu przez okres 2 tygodni potem w zależności od potrzeb - sprawdzone, polecam :)
Teraz testuje apułki Janssena u pani z trądzikiem różowatym ale musze przyznać, że Norel mi się lepiej sprawdzał więc chyba do niego wrócę.
„Spür die Melodie der Community“

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-04-19, 08:38:28 »
Ulka zastosuj leczenie kompleksowe z Janssena a zobaczysz że efekt będzie zdumiewający - kobieta przede wszystkim powinna zaopatrzyć się w kompleks immunizujący z Janssena i emulsję odczulającą (Soothing face lotion) a w gabinecie ampułka anti- couperose i maska myrtilla i efekt będzie zadowalający. Nie możemy też zapominać, że trądzik różowaty to choroba a nie defekt kosmetyczny. Przede wszystkim trzeba wytłumaczyć klientkom, że powinny udać się do DOBREGO dermatologa a my będziemy tylko niwelować zaostrzenia i uszczelniać naczynia, tak aby gra naczyniowa nie była tak wyostrzona.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-04-19, 22:50:42 »
Tą panią prowadze już od około 8 miesięcy, systematycznie chodzi do dermatologa więc tutaj żadnych zaniedbań nie ma ;) Mam ampułeczki anti - cuperose i maskę a klientka ma w domu Soothing lotion (moja ulubiona emulsja - wszystkie klientki z problemami uczuleniowymi/naczyniowymi na nią namawiam) a także ampułki do stosowania raz na 2 tygodnie i obie twierdzimy, że wcześniejsze zabiegi dawały zdecydowanie lepszy efekt więc niestety, muszę znów zakupić Norelka  :roll:  To już, jeśli mam być szczera, lepiej wyciszają Janssenowskie anty-stressowe ;) i oczywiście algi Charminy - fajny efekt w połączeniu razem.
Ale zapewne każdy ma swój indywidualny sposób łagodzenia objawów tej choroby w gabinecie.
„Spür die Melodie der Community“

Offline alizeee

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 727
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-05-25, 18:25:54 »
Tyle sie mówi o leczeniu,leczeniu i jeszcze raz leczeniu...a ja jestem bardzo ciekawa co jest powodem powstawania takiego rodzaju tradzika :?:
Pozdrawiam ;)

Offline Misia1

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 68
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-09-04, 13:38:56 »
Jest to choroba genetyczna bardzo często przekazywana z pokolenia na pokolenie. Często uaktywnia się po 30 roku życia. Medycyna konwencjonalna nie ma na to lekarstwa. Dermatolodzy często aby być skuteczni zapisują antybiotyki lub sterydy. Pomaga to tylko na chwilkę. Potem znowu wraca. Stan bardzo pogarsza stres. Pomagają leki homeopatyczne pod warunkiem, ze pacjent zostanie dobrze przeanalizowany przez osobę,  która naprawdę zna się na homeopatii.

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-09-04, 13:52:52 »
Trądzik różowaty może powstać również od innych czynników jak np.
-zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (głównie niedokwaśność soku żołądkowego) i zaburzenia wewnątrzwydzielnicze
- stwierdzenie  obecnoci jednego z gatunków roztocza - nużeńca (demodex folliculorum) i drożdżaków (głównie pityrosporum)
-schorzenie dotyczy osób w wieku dojrzałym, szczególnie kobiet w okresie menopauzy.
-kortykosteroidy - stosowanie leków sterydowych może powodować zmiany w obrębie ust i oczu określane jako Dermatitis Perioralis(zapalenie okołoustne);
-alergia wziewna na kurz, pyłki traw i chwastów;
-alergia pokarmowa np.: na mleko, śmietanę;
-nerwowy, stresujący tryb życ
-Ogniska infekcji - szczególnie niewyleczone zęby
-nerwica naczyniowa,nadreaktywność układu wegetatywnego,
- nadciśnienie tętnicze
-zaburzenia hormonalne
-Łojotok - opinie lekarzy są sprzeczne, za takim związkiem przemawia lokalizacja zmian w miejscach łojotokowych; przeciwko: występowanie trądziku także u osób z suchą cerą

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-10-14, 14:52:19 »
W związku z trądzikiem różowatym odkryłam niedawno fantastyczny zabieg z wykorzystaniem kwasów PHA -AzA o nazwie RED STOP, można wykonywać go przez cały rok również w lecie. Redukuje rumień i zmiany zapalne,poprawia nawilżenie.
Oczywiście pomoc dermatologa często jest nieoceniona - nie ma to jak działanie dwukierunkowe.

Offline AsiaR

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 30
kwasiki chantarelle
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-11-24, 00:10:53 »
zgadzam się z przedmówczynią, kwasiki red stop dają efekty, a jeżeli ktoś ma przy naczyniach problemy z zaskórnikami lub bliznami, to przed nałożeniem RED STOP, kwas mlekowy np. 20%, efekt murowany.
:)

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-12-14, 22:27:17 »
A z jakiej firmy są te kwasy :?:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-12-14, 22:46:59 »
Zabieg jest z firmy www.chantarelle.pl

Offline BeautyExpert

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #28 dnia: 2009-08-13, 20:09:25 »
Może nie jest to gabinetowy zabieg ale zawsze polecam klientkom, które są dotknięte tą chorobą. Jest to dermokosmetyk Diroseal Avene, działa - sprawdziłam :)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Leczenie trądzika rózowatego w gabinecie
« Odpowiedź #29 dnia: 2009-09-14, 07:34:19 »
A ja uwazam, ze leczeniem powinien sie zajac dermatolog :)
Kosmetyczka moze w ramach wspomagania kuracji stosowac rozne zabiegi, ale nie nazywajmy tego leczeniem!