Autor Wątek: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?  (Przeczytany 62194 razy)

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-06-17, 11:06:10 »
Lokal powiedzmy na obrzezach centrum, wydawało sie ,ze będzie dobrze. To z czasem sie okazało ,ze to starsze osiedle. Po prostu wpadłam z tym lokalem, a drugiego szukałam kilka miesięcy. Gdybym mogła przepuścić ,ze tak będzie nie wynajęłabym tego lokalu. Ale jak to sie mówi człowiek mądry po szkodzie.
« Ostatnia zmiana: 2010-06-17, 11:16:32 wysłana przez kasiasecret »
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline sylwinka127

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-10-05, 14:03:10 »
widzę,że nie tylko ja mam taki problem.Salon mam od marca tego roku i do sierpnia szło z miesiąca na miesiąc coraz lepiej.Wrzesień tragedia:/ październik też jakoś dobrze się nie zaczął ale zobaczymy nie wiem mam nadzieję,że te miesiące są miesiącami tzw."martwymi" i szybko się skończą.Zamknąc tego nie mogę jeszcze ponieważ brałam dotacje i do lutego muszę jakoś pociągnać.Też mam tak,że czasami całymi dniami nikt nie zagląda a innego wręcz przeciwnie,mam nadzieję,że wytrwam.Czasami przychodzę do domu rozgoryczona już tym wszystkim i mówię do męża,że jeżeli będzie dalej tak szło to zamknę to w chol....,ale on do mnie mówi,że zamknę i co będę robiła pojdę na staż czy do pracy w sklepie za najniższą krajową,bo wiadomo,że nikt nie napłaci milionów.Dzięki Bogu jeszcze nie musiałam dokładać ale nie wiem jak wyjdzie w tym miesiącu,mam nadzieję że chociaż na opłaty będzie.Liczę na to że w końcu się to poprawi:)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-10-05, 15:17:09 »
Wresien ZAWSZE jest duzo gorszy niz pozostale miesiace.

Offline modliszka26

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 152
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-10-05, 22:05:52 »
no ja musze ruszyc przed sylwestrem bo zdaje mi sie ze to najlepszy okres na dobry zarobek i start ;-)

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-10-06, 18:15:49 »
Obyś nie trafiła z tak jak ja,ze na kosmetyce nic nie było do roboty, a na fryzjerstwie może 3 osoby.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-10-10, 21:04:56 »
Niestety przykłady z tego wątku pokazują jedną prostą prawidłowość: że niekorzystna lokalizacja salonu może skutecznie utrudnić promowanie salonu i pozyskiwanie nowych klientów. Myślę, że już nawet nie chodzi o to, by salon mieścił się w centrum, bo w końcu poza centrum też ludzie robią zakupy, mieszkają i pracują. A czynsz w centrum może skutecznie uszczuplić nasze przychody o dość znaczną kwotę. Dlatego warto szukać także lokali w innych dzielnicach, ale powinny być to lokale położone przy ruchliwych ulicach, z możliwym dostępem do parkingu, najlepiej z witryną - trzeba sprawić, by klientka chociaż zwolniła przy naszej wystawie i zakodowała sobie w świadomości, że w tym miejscu istnieje salon - wiele salonów jest natomiast tak poukrywanych, że często nawet osoby mieszkające w sąsiedztwie nie wiedzą, że mają kosmetyczkę dwie bramy dalej.

Co do zarabiania salonu na siebie, wielu początkujących właścicieli nastawia się, że już po kilku tygodniach działalności salon zacznie przynosić zyski. Niestety często jest to kwestia miesięcy i w ogromnym stopniu zależy nie tylko od lokalizacji, ale też od naszej pomysłowości w promocji salonu, no i oczywiście od oferty - bo jeśli w lokalizacji X powstaje już trzeci salon specjalizujący się dokładnie w tych samych usługach to może mieć znacznie utrudnione zadanie w pozyskaniu klientek.

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #21 dnia: 2010-10-11, 12:30:37 »
Ja niestety trafiłam na starsze osiedle. Ale co ciekawe uliczkę obok ,gdzie był duży ruch na ulicy, bo poczta, restauracja inne sklepy,itd... to w gabinetach mieli pracę. Ironia losu.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Annauelle

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #22 dnia: 2010-10-13, 10:22:00 »
Ja mam salon połozony na boku miasta i w dodatku wsrod 2 salonow.
Zanim zaczelam zarabiac musiało minac 2 lata,ale...obecnie mam klientow nawet spoza miasta,jestem zadowolona.Najlepsza reklama w takich salonach jest poczta pantoflowa bo to "ona" przyprowadziła mi klientow z centrum miasta.
Wczesniej miałam reklamy w gazecie,tv,ulotki i niestety nie przyniosło to rezultatu.
Obecnie nie moge sie wyrobic z praca i chetnie odstapilabym czesc klientek innym salonom...ale niestety ani nie chca gdziekolwiek pojsc,ani nie moge przyjac nikogo do pomocy...i takim to cudem siedze od rana do wieczora w salonie i zastanawiam sie jak długo tak mozna....

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #23 dnia: 2010-10-13, 11:38:59 »
Dlaczego nikogo do pomocy nie możesz przyjąć?

Offline Annauelle

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #24 dnia: 2010-10-14, 21:57:35 »
Moj salon ma za małe parametry...i z tego co sie dowiadywałam to w takim pomieszczeniu moze pracowac tylko jedna osoba...

Offline kolorowa_kredka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #25 dnia: 2010-10-15, 13:10:53 »
Witam wszystkich,jestem tu pierwszy raz i zbieram informacje o prowadzeniu własnego salonu. Kilka lat pracowałam w angielskim salonie ,ale o własnej działalności w Polsce wiem niewiele. Czytam na forum, że najważniejszą sprawą jest podobno lokalizacja. Napiszcie mi, ile metrów jest optymalnie do prowadzenia działalności - tak żeby nie trzeba było ciągle się przeprowadzać czy też remontować?

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. :)

Offline AtelierStylizacji Carolla

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #26 dnia: 2010-10-19, 10:20:19 »
co do metrazu pomieszczenia to zalezy jakie zaiegi i usługi bedziesz prowadzic, na stylizacje paznokci i pedicure wystarczy ci 15 na kosmetyke twarzy i ciała wiadmo ze znacznie wiecej bo od 40 m

zalezy tez czy bedziesz sama czy bedziesz z kims współpracowac
Instruktor i dystrybutor Perfect Beauty
Atelier Stylizacji Karolina Musiał
ul. Dąbrowskiego 13 lok 7a, 42-200 Częstochowa
tel. 506613397

Offline kolorowa_kredka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #27 dnia: 2010-10-19, 21:30:25 »
Czy są jakieś minimalne,urzędowe wymiary pomieszczeń? Wiem że pedicure to 6 m,a jak to przy innych? I praktycznie jakie są optymalne wymiary tych pomieszczeń ?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #28 dnia: 2010-10-20, 09:04:53 »
Jezeli chodzi o wymogi sanitarne - nie ma, sa wymogi budowlane. Najlepiej zrob projekt i ustal wszystko w Sanepidzie.

Offline Kasiunia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #29 dnia: 2010-10-20, 09:08:37 »
Powiedzcie mi co ja mam zrobić. Gabinet mam na wsi od 3 lat i wychodzę na "0" czasami coś zostaje, są dni gdzie dziennie wydam więcej niż zarobie, do budynku dużo dołożyłam żeby było ciepło ale i tak dalej wilgoć i pleśń wychodzi. A na dodatek mój narzeczony siedzi w Anglii i ciągnie mnie do siebie jak i zresztą wszyscy z jego otoczenia, a ja walczę z myślami co wybrać: lepsze zarobki,on,jakaś praca np przy kurczakach  :P  czy własny gabinet,bycie kimś więcej znaczącym niż robol w Anglii ale zerowe zarobki.
 Już sama nie wiem co lepsze, a moja rodzina mi nie ułatwia, wiem że jak kiedyś bede chciała wrócić to ten lokal który wynajmuję będzie już zajęty, wymieniłam okna i drzwi na własny koszt i tego mi nikt nie wróci.
Buziaki...