Autor Wątek: Swoja działalność? Od czego zacząć?  (Przeczytany 688 razy)

Offline sylwiaa96

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Swoja działalność? Od czego zacząć?
« dnia: 2017-08-15, 20:23:21 »
Witam. Chciałabym otworzyć własną działalność i chodzi mi o poradę w jakiej formie otworzyć gabinet.
Przede mną jeszcze rok studiów, ale w zawodzie pracuję już prawie 2 lata, mam swoją bazę klientów w salonie i wielu takich, których robię po godzinach w domu. Chciałabym otworzyć coś swojego żeby nie pracować "na czarno" po nocach w domu. W obecnym salonie umowę mam do końca roku i myślałam, aby po tym czasie otworzyć coś swojego i tutaj moje pytanie gdzie to zrobić?
W tej chwili mieszkam z rodzicami w domu, ale lada chwila mam plan przeprowadzić się z narzeczonym do bloku, więc nie chcę robić gabinetu w obecnym domu. Czy lepiej od razu wynająć lokal i się tam urządzić czy np. zgłosić jako mobilny? Wiem, że wiele kosmetyczek zaczynało w domu, często klientki mówią, że chodziły do danej kosmetyczki jak robiła w domu. Czy miała ona zgłoszone to jako mobilne czy można mieć salon u siebie w mieszkaniu po spełnieniu konkretnych warunków?
Gdzie wy zaczynałyście? Pomóżcie :)

I jak ze zwrotem kosztów? Bo naczytałam się, że przez rok to niektóre Panie na minus ciągle i po roku jak dobrze pójdzie to na 0. A jednak rachunki, czynsz w domu , jedzenie wszystko wymaga opłat i boję się czy jak otworzę swoją działalność to nie strzelę sobie w kolano? Ale swoją drogą wiem, że początki zawsze są trudne, a kiedyś trzeba zacząć i to rozkręcić :/