Autor Wątek: Produkcja kosmetyków  (Przeczytany 1780 razy)

Offline 2jacks

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Produkcja kosmetyków
« dnia: 2015-01-21, 23:23:49 »
Dzień Dobry. Nazywam się Michał o mam pytanie...z góry proszę o wyrozumiałość, jeśli post będzie bardzo głupi/niepoważny itd...

Chodzi o biznes. Mianowicie myślałem o stworzeniu miejsca w którym faceci mogliby zaopatrzyć się w artykuły do golenia(maszynki, pedzelki itd...), podstawowe kosmetyki....kosmetyki typu: woda po goleniu, mydło do golenia, balsam po goleniu itd...

O ile kwestię techniczną produkcji maszynek itd.. mam rozwiązaną, o tyle na kosmetykach sie nie znam i nie orientuję sie w tej branży

1. Czy jest możliwe stworzenie jakiejś podstawowej lijni kosmetycznej przez takiego laika jak ja w oparciu o jakąś literaturę, może kursy?
2. Czy ktoś sie orientuje ile może kosztować zlecenie stworzenia takiej receptury firmie zewnętrznej(niestety 
na moje maile na razie nie odpisują)
3. Czy ew. sama produkcja byłaby możliwa na zasadzie łączonej? Chodzi o zlecenie stworzenia samej receptury a potem już we własnym zakresie wytwarzanie takich kosmetyków?

Będę wdzięczny za odpowiedzi

Offline MagdaNo

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Produkcja kosmetyków
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-02-02, 15:51:51 »
Produkcja własnych kosmetyków to trudne zadanie i wymaga bardzo dobrej znajomości chemii kosmetycznej oraz specjalistycznego laboratorium. Poza tym wprowadzenie danego kosmetyku na rynek wymaga szeregu badań. Producent danego kosmetyku jest odpowiedzialny za jego skład, bezpieczeństwo, dokumentację, warunki wytwarzania i prawidłowość wprowadzenia do obrotu. Wprowadzanie kosmetyków do obrotu reguluje Ustawa o kosmetykach.