Autor Wątek: czy to atopowe zapalenie skory?  (Przeczytany 8905 razy)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-05-09, 22:26:38 »
nie wiem jk to bedzei w kazdym razie za tydzien mam wizyte i jestem ciekawa co doktorek powie  :lol:

Aguś

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-05-11, 11:29:11 »
Cytat: "doris82"
mozliwe ze masz opryszczke. miala takie same objawy. pomogla mi masc o nazwie "Elocom"


Opryszczka na brzuchu?  :roll:  :roll:  :roll:
Tworzy sie ona raczej przy sluzówce a nie na skorze gladkiej-nie slyszalam jeszce o takim przypadku 8O.......hmmmm ale jestem bardzo ciekawa :wink: . Najleiej bedzie jak te zmiany obejzy dermatolog jednak  :wink:  

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-05-11, 12:57:42 »
Agus uwiez mi to jest mozliwe. sam dermatolog to stwierdzil i nie zaden przypadkowy a bardzo znany w Wielkopolsce. sama sie zdziwilam ale wiedzial co robi.

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-05-13, 11:30:51 »
może jakaś maść by ci pomogła?

Aguś

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-05-13, 12:14:01 »
Cytat: "doris82"
Agus uwiez mi to jest mozliwe. sam dermatolog to stwierdzil i nie zaden przypadkowy a bardzo znany w Wielkopolsce. sama sie zdziwilam ale wiedzial co robi.


to dobrze wiedziec, dzieki za info :wink:

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-05-24, 13:58:16 »
bylam u dermatologa w koncu i musze miec testy naskorkowe zrobione. powiedzial mi tez ze moge miec linianke czy lizianke, jakos tak nie pamietam dokladnie. czy ktorys z was wie wiecej na temat tej choroby skory?

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-06-01, 14:00:06 »
no i bylam u dermatologa po testach naskorkowych i wyszlo ze jestem bardzo mocno uczulona na nikiel. lekarz powiedzila mi ze jestem 2 osoba ktora widzi w zyciu z takim uczuleniem. musze ograniczyc np. paski z klamra i wysztrzegac sie roznej bizuteri nieszlachewtnej. i nawet mam diete bo w niektorych potrawach jest nikiel. hmmm...nawet niewiedzilam ze ser edamski zawiera nikiel. dermatolog powiedzial ze mam naprawde wziasc sobie do serca ta diete i uwazac na to wszystko.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-06-01, 14:00:48 »
aha a za tydzien we wtorek ide na testy punktowe czy jeszcze na cos innego jestem uczulona.

Gość

  • Gość
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-06-01, 14:15:27 »
Cytat: "talencja"
no i bylam u dermatologa po testach naskorkowych i wyszlo ze jestem bardzo mocno uczulona na nikiel. lekarz powiedzila mi ze jestem 2 osoba ktora widzi w zyciu z takim uczuleniem. musze ograniczyc np. paski z klamra i wysztrzegac sie roznej bizuteri nieszlachewtnej. i nawet mam diete bo w niektorych potrawach jest nikiel. hmmm...nawet niewiedzilam ze ser edamski zawiera nikiel. dermatolog powiedzial ze mam naprawde wziasc sobie do serca ta diete i uwazac na to wszystko.


no najlepszy sposób to unikanie uczulających skłaników - choc to kłopotliwe - nie zazdroszczę.. ale da się życ :)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-06-07, 14:41:55 »
bylam dzisiaj na testach punktowych i na szczescie nic dalej nie wyszlo , zdnego uczulenia na kurz, siersc czy cos z pola. jestem pod tym wzgledem czysciutko ale lekarka powiedziala ze jak mam uczulenie na nikiel to i tak bardzo duzo. :?

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-01-04, 12:17:35 »
Jeśli lekarz przepisał maść lub krem Elocom to raczej nie była to opryszczka, gdyż Elocom to nic innego jak kortykosteroidy i opryszczki nie leczy się sterydami a preparatami na wirus Herpes wywołujący opryszczke. Elocom często stosuje się właśnie przy leczeniu alergii.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-01-04, 13:48:49 »
ankuak lekarz dermatolog nie przepisal mi nc, powedzial ze mam przetrzegac diety niklowej i unikac bizuterii sztucznej, wszelkie klamry w paskach odpadaja, i rozna podrobiona bizuteria, obkleilam tez guziki w spodniach od wewnetrz plastrami i mam spokoj, no czasami jak zapomne po praniu znow obkleic to mnie znow swedzi strasznie 8)

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-01-04, 14:01:13 »
Ja jestem uczulona na chrom lekarz zabronil mi nosic zegarka.

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-01-04, 14:16:15 »
jestes pierwsza osoba ktora znam (chociaz wirtualnie :lol: )ktora jest uczulona na chrom. zdecydowanie wiecej osob znam co ma na nikiel  8)

Offline Aguska

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 781
czy to atopowe zapalenie skory?
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-01-04, 14:51:50 »
:wink:  no niestety.Tak mi powiedziala Pani dermatolog. Ale juz 4 lata  wiec sie przywyczailam.