Autor Wątek: odpadanie tipsów  (Przeczytany 235471 razy)

Gość

  • Gość
odpadanie tipsów
« dnia: 2005-03-12, 18:34:57 »
Chciałam sobie zrobić na kuzynki wesele tipsy. Robiłam  tak jak mnie nauczono. Opiławałam je, przykleiłam tipsa, opiłowałam, przejechałam clinerem (który niby ma być uniwersalny i do masy i do paznokcia), nałożyłam 1 warstwę żelu (żel jest uniwersalny i mam nim tworzyć wszystkie 3 warstwy, jest gęsty), dałam do lampy na 3 min, potem przemyłam clinerem, nałożyłam 2 warstwę żelu, dałam do lampy i znowu przemyłam, opiłowałam , przemyłam i nałożyłąm 3 warstwę żelu. Na koniec znowu przemyłam.

Ok a teraz problem - przy brzegach na płytce paznokcia tam gdzie nie ma tipsa odchodzi żel po paru dniach, na końcu tipsa jak mocniej puknę to troszkę odpryskuje.  Utrzymały się niecały tydzień. Co źle robię? :'-(  :'-(  :'-(  :'-(  :'-(

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-03-12, 23:25:26 »
jesli zel odchodzi przy skorkach to prawdopodobnie zalalas je. musisz zostawiac milimetr wolnej przestrzeni jak nakladasz zel.

w jaki sposob matowilas naturalna plytke???? najlepszy sposob to pilnikiem o ziarnistosci 180
na jakich zelach pracujesz???

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-03-13, 00:09:34 »
mi sie wydaje ze raczej nie powinnac po kazdym utwardzeniu w lampie przemywać paznokcia  i własnie jak juz Doris zapytała z jakiej firmy te zele?

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-03-13, 20:30:36 »
zalane skóry :!: lub żle oczyszczony paznokieć przy wale okołopaznokciowym :?: moim zdaniem
jeszcze jedno nie cierpie żeli do wszystkiego 3w1 .jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :wink:

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-03-13, 20:45:59 »
Cytat: "Marlena"
mama_kamilki-mi sie wydaje ze raczej nie powinnac po kazdym utwardzeniu w lampie przemywać paznokcia  i własnie jak juz Doris zapytała z jakiej firmy te zele?


Według mnie również, po nakładaniu każdej warstwy nie nalezy przemywać, dopiero po utwardzeniu ostatniej warstwy należy przemyć, przynajmniej tak jestem nauczona ;)

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-03-13, 21:10:55 »
wydaje mi się że przemywanie czyli odtłuszczanie jest odpowiednio zalecane przez system na którym się pracuje. Napewno nie przemywamy pazurka po żelu łączącym czyli po pierwszej warstwie

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-03-13, 22:37:05 »
Cytat: "monia11"
jeszcze jedno nie cierpie żeli do wszystkiego 3w1 .jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :wink:
  Monia żele jedno fazowe nie są złe(moze masz złe doświadczenie) Ja czasami wole pracowac na żelach jedno fazowych niż trófazowych .Świetne są do tzw.liftingu

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-03-14, 14:03:57 »
Podstawowy blad to przemywanie warstw dyspersyjnych mdz poszczegolnymi warstwami. Warstwe dys. zmywa sie po nalozeniu ost warstwy budujacej(przed opracowaniem paznokcia).
Jesli pracujesz na zelu jednofazowym to musisz odpowiednio nakladac poszczegolne warstwy. Nie mozesz poprostu pomalowac jak lakierem i oki. nie na tym rzecz polega. Pierwsza warstwa musi byc cienko.(jesli zel jest dosc gesty to nalezy ją wetrzec).

Druga sprawa to twoje umiejetnosci... czy robilas to pierwszy raz?

Jakim zelem?


Moniu zele jednofazowe nie sa do niczego. Sa tak samo trwale jak trojfazowe.

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-03-16, 16:44:06 »
Żel jest niemieckiej firmy kupiony na allegro nazywa się Nail Factory, a ja robiłam to pierwszy raz i zalałam skórki

Gość

  • Gość
odpadanie tipsów
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-03-18, 08:56:24 »
Tak jak pisałam wcześniej odklejają mi sie tipsy. Posłuchałam waszych rad i dobrze opiłowałam płytkę, odtłuściłam, przykleiłam tipsa, opiłowałam, oczyściłam z pyłu, na naturalną płytkę nałożyłam primer (bardzo małą ilość), poczekałam aż wyschnie, położyłam pierwszą cienką warstwę żelu (nails factory), lampa 2 min, potem druga warstwa trochę grubsza, lampa 2 min, trzecia cienka i znowu lampa 2 min. Potem przemyłam clinerem i były śliczne. (tym razem bardzo się starałam, aby nie zalać ani jedej skórki).

W czym problem:
Chciałam wyrównać troszkę boki pilnikiem i jak tylko zaczynam piłować (a wxale nie mocno, tylko odwrotnie bardzo delikatnie)
Pod tipsa dostaje się powietrze. A z kciuka żel ściagnęłam bez problemu, bo zachowywał się bardzo elastycznie - tzn mimo iż był suchy i utwardzony wystarczy lekko podchaczyć i odchodzi od paznokcia bez problemu. I to jest właśnie ten problem, bo nie wiem dlaczego tak się dzieje. :'-(  :'-(  :'-(  :'-(  :'-(

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-03-18, 21:52:31 »
Napisz czy żel jest jednofazowy i z jakiej firmy.Ja zawsze trzymam troszeczke dłużej w lampce by sie dobrze utwardziy.Proponuje by po warstwie budującej odtłuscic paznokcie,zmatowic i trszeczke obrobi pilnikiem(tylko nietównosci)A dopiero pózniej zakonczyc nabłyszczjącym zelem,czy poprostu końcowym.Byc może winą są żele,ich jakosc lub poszczególne wastwy nie łączą się dobrze.Pozdrawiam i nie martw sie to sie zdaża każdemu. :wink:

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-03-18, 22:01:04 »
mamo może wez to wszystko i idz do jakiejś profesjonalistki?? jak sie nie wkurzy to może nałoży ci to za pare groszy i zobaczysz co sie będzie działo :roll: Może materiał jest do bani :cry:

Aguś

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-03-18, 23:50:32 »
Nie znam tej firmy a tipsy jakie masz? Przypuszczam ze masz jeszce malo wprawy i nieumiejetnie przygotowujesz paznokcie bo nie masz zadnego odniesiania jak zrobic to prawidlowo.

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-03-24, 12:54:27 »
Już wiem w czym był problem. Za grubo nakładałam pierwszą warstwę. Ostatnio poprostu ją wtarłam i tipsy się trzymają, nic nie odchodzi i wyglądają super. :happyjump:  :groupjump:

Gość

  • Gość
żel - PROBLEMY
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-03-29, 14:34:53 »
co do tego żelu to ja bym się raczej zastanowiła nad lepszym produktem, czasem nie warto oszczędzać
a zalanie skurek na 10000%%%%%%% przyczyniło się do tej porażki