Autor Wątek: analiza kolorystyczna  (Przeczytany 24418 razy)

Gość

  • Gość
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-11-24, 09:40:25 »
Tu jest fajny test na typ urody

http://www.makijaz.net/tt.html

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-11-24, 09:46:20 »
AniaD, baaaardzo madry post!  : brawa :
Miałam robiona taka bardz szczegółowa analize- włacznie z okresleniem koloru skóry, włosów przy odroście (bom oczywiscie farbowana  :wink: ), koloru oczu  itp...
Jestem kontrastowym latem z dodatkiem zimy i o oczach wiosny  :lol:
Hehe, czyli jestem dowodem na to, ze cięzko jest jednoznacznie okreslic typ kolorystyczny.

Żeby było smieszniej fatalnie wygladam w kolorach lata, za to swietnie w zimowych.

Dlatego uwazam, ze analiza moze byc co najwyzje poczatkiem, by później okreslic z czym komu do twarzy.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-11-24, 09:55:55 »
Kevyn Aucoin miał zasadę: żadnych zasad w makijażu.
Sorki ale uważam, że te panie wiosny, lata, zimy itd. to...porażka. Wszystko zależy od efektu jaki kobieta chce osiągnąć i stylu w jakim się czuje dobrze. Nie zawsze też to w czym się dobrze czuje dobrze wygląda. Sztuka to zgrać jedno z drugim. Analiza kolorystyczna i przyporządkowanie do odpowiedniej pory roku może pomóc osobom mało zaawansowanym dobrać sobie kolorowe kosmetyki. Dobre to dla kobiet nie interesujących się na co dzień makijażem a chcących dobrze się prezentować. Jednak dla doświadczonych wizażystów nie powinno być droga do osiągnięcia efektu.
Niestety efekty tej nauki nadal widuje się w kobiecych czasopismach gdzie czasami jak widzę makijaże to tak jakby jakąś babę z wiochy burakiem na policzkach usmarować :D. Zero kreatywności, pomysłu a często i technika tragiczna... Na dodatek zbyt często przewijają się te same nazwiska niczym jakiś monopol. Na szczęście to się zmienia i to dosyć wyraźnie.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-11-24, 10:31:50 »
Nie lubię tych podziałów na pory roku, wystarczy zmienić kolor włosów i już wyjdzie nam coś innego...

Ale według reguł zima ma dwa podtypy: tym południowy (ciemna karnacja, ciemne oczy) i typ "królewny śnieżki" (jasna karnacja, błękitne oczy, ciemne włosy).

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-11-24, 11:18:40 »
podział robi się do naturalnego koloru włosów i dobiera się także kolory farb które najbardziej do danej pory roku pasują  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-11-24, 11:22:45 »
Cytat: "psycia"
podział robi się do naturalnego koloru włosów i dobiera się także kolory farb które najbardziej do danej pory roku pasują  :wink:


ile osób ma dziś naturalny kolor włosów?  :wink:

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-11-24, 11:32:16 »
dlatego podczas analizy zasłania się włosy jeśli są farbowane :wink: osoba przeprowadzająca analizę patrzy także na odrosty naturalne  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-11-24, 11:45:24 »
Z mojego doświadczenia... Za każdym razem gdy miałam analizę wychodziło coś innego.
Byłam i wiosną i latem i jesienią.
Jeszcze zimą nie byłam, ale to mi nie grozi  8)

Z włosami to jedna sprawa, a oczy? Ja ma taki fenomen, że u mnie kolor oczu zależy od nastroju i ubioru.
Gdy jestem szczęśliwa i w dobrym humorze to mam oczy zielone, czasem bardzo intensywnie.
Czasem mam oczy niebieskie (zwłaszcza gdy mam na sobie kolory pastelowe),
a czasem niebiesko-zielone
a czasem szare
a czasem szaro-niebieskie (zwłaszcza gdy ubieram się na czarno).

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-11-24, 11:55:52 »
ale zawsze w jednym odcieniu  :wink:  czasami nie można sprecyzować konkretnej pory roku ale powinno się ograniczyć do dwóch  :wink: przy pierwszym etapie srebra i złota już się dwie wyodrębnia  :wink:  ale są też cięzkie przypadki a decyzje zapadają dopiero przy tkaninach  :wink: ale uważam że dobrze zrobiona analiza powinna wyłonić max 2 pory roku  :wink: a bardzo wprawiona wizażystka napewno znajdzie tą właściwą i dobrze doradzi  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-11-24, 12:18:11 »
a ja osttanio zauwazylam cos dziwnego. ogolnie zawsze mialam problem z kolorem moich oczu. jedni mowili ze sa zielone.druzdzy ze niebieskie.w dowodzie jest napisane ze zielone ale osttanio zaczynaja ,mi sie zmieniac w niebiesko- zielone. :roll:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-11-24, 12:50:26 »
ja jestem zimą  :wink: i to jest jedyny rodzaj zimy ktory w ogole lubie :lol: i ciesze sie ze jest  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-11-25, 15:26:30 »
Ja np. z ta analiza to maialm tak, ze nie kazdy byl zgodny kim ja jestem. I prawada jest to co napsiala Ania D, ze nei w kazdym kolorze przypisanej porze  bedzie dobrze. Mozna byc typem pomieszanym, a wtedy duze pole do czerpania kolorow z palet poszcegolnych por.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-11-26, 13:08:44 »
Dokładnie przypomnijcie sobie metamorfozy Lindy Evangelisty  8)  Istny kameleon , za każdym razem inna i zawcze ciekawa i wyjątkowa
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-11-26, 14:08:04 »
tak ona jest super.za kazym razem jak ja na zdjeciach widzialam to inna fryzura i makijaz.zupelnie inna babka. ale bardzo ladna trzeba przyznac 8)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-11-26, 21:06:09 »
w ogole wiele tych gwiazd czesto przechodzi metamorfozy i zawsze im pasuje..no prawie  :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))