Autor Wątek: analiza kolorystyczna  (Przeczytany 24420 razy)

dorotka

  • Gość
analiza kolorystyczna
« dnia: 2006-05-04, 10:18:08 »
cześć dziewczynki mam pyytanko, ostatnio kosmetyczka powiedziala mi ze jestem wiosną i ze wiosna jest chlodna (zima i wiosna są chlodne a lato i jesien są cieple wedlug niej), a ja czytalam w gazecie i myslalam ze to zima i  lato jest chlodne a wiosna i jesien są cieple. jak to wkoncu jest,????  8O

Offline Martuch

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 307
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-05, 21:17:17 »
Jestem zimą i na 100 % jestem chłodnym typem. nie znam sie na tym za bardzo ale do tej pory wszędzie  czytałam, że to właśnie lato jest chłodne  a wiosna ciepła. Ale głowy za to nie dam. Moze by się jakaś wizazystka wypowiedziała :)
An it harm none, do what ye will.

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-05, 23:05:16 »
Na 100% wiosna i jesien sa cieple a lato i zima chlodne!

Implicite

  • Gość
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-06, 18:51:40 »
lato, wiosna czy zima, sama nie wiem kim jestem...
w każdym bądź razie oglądałam ostatnio w tv pokaz i wywiad z wizażystką, która stwierdziła, że powoli odchodzi się od wiosny, lata itd.
wg niej należy zwracać bardziej uwagę w jakim kolorze nam jest naprawdę dobrze,w jakim dobrze się czujemy, a nie używać takie tylko jakie są dopasowane do danego typu

i sama uważam, że jest w tym troszkę prawdy

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-07, 14:20:00 »
Tez sie po czesci w tym zgadzam. Malo jest typow gdzie mozna powiedziec ze jest sie na 100%latem czy np zima.Tak jak np w moim pzrypadku.Mialam analize kolorystycznea z ktorej niby wyszlo ze jestem latem, gzdie inna pani ktora uzcyla mnei kosmetyki powiedziala ze jestem zima. I prawda jest ze w zywych kolorach czuje sie lepiej niz w takich przyszarzalych. Poprostu mozna sie robic na jakis typ.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-07, 18:41:34 »
Tak jak wcześniej było wspomniane tzn. zima i lato to chłodne typy urody a wiosna i jesień to ciepłe typy urody.
Ale tak jak dziewczyny wspomniały już wcześniej pomału odchodzi się od takiego podziału i właśnie dlatego, że dużo osób jest na pograniczu typów urody wyżej wspomnianych, i w zależności od stylizacji można to zmieniać. Ja także jestem zimą, ale mogę być także latem i nawet jako jesień też nie wyglądałam żle, tylko musiałam być zawsze pomalowana odpowiednio i ubrana.
Ale wydaje mi się, że na początku dobrze jest sie zapoznać z tym podziałem bo ułatwia on nam dobór kolorów kiedy nie mamy jeszcze "wyrobionego oka"  :wink:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-05-07, 20:35:21 »
ja to wogole niewiem jakim typem jestem , ale chyba napewno niejestem zima 8)

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-05-07, 22:39:26 »
Ankuak, jako jesien moznaby ciebezrobic, ale jako lato tu juz raczej by bylo gorzej. Fakt mozesz sie ubraz w takie kolory zszarzale, ale twoja twarz nei bedzie juz tak dobrze wygladac. Masz bardzo wyraziste oczy patzrac na zdjecie, ktore nie pasuja teoretycznie do typu letniego. Ale w praktyce jak kto chce. :wink:

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-05-07, 22:41:12 »
Talencjo a ten kolor wlosow to farbowany?a jaki masz kolor oczu? brazowy, mocna oprawa oczu?

dorotka

  • Gość
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-05-08, 08:39:37 »
no dzieki ze mnie utwierdzilyscie ze to ja mialam racje  bo bylam wrecz pewna ze to lato jest chlodna a wiosna ciepla kurde a tak sie ze mna sprzeczlaa kosmetyczka ze to na odwrot jest i pomyslec 20 lat praktyki......heeh no coz pomyliolo jej sie ..... :-$    ja jestem zima na pograniczu jakiegos innego typu ale nie wiem chyba wiosny albo lata gubie sie troche w tym ale probuje probuje....pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi :)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-05-08, 11:22:55 »
limonka te wlosy to farbowane, blondzik nosze a naturalne mam takie mysie, jestem szatynka. oczy mam takie zielono-niebieskie ale bardzoej w zielen wpadajace. oprawa nie za jasna. cere mam taka normalna, nie za jasna ,ale tez nie jestem mulatka :? i kim ja jestem>???????? :roll:

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-05-08, 17:47:19 »
Z twojego opisu Talencjo przypisalabym ciebie do lata. JEzeli oczy masz zamglone co jest typowe dla lata to podchozdis pod ten typ, wlosy mysie -znam ten kolor. chociaz zarowno u zimy jak i lata moze byc taki kolor.Musialabym zobazcyc twoje zdjecie w powiekszeniu tak ze wizde cala twarz.

Offline limonka85

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 244
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-05-08, 17:51:08 »
Ale sugerujac sie twoim zdjeciem tym co widze niewykluzcam ze mozesz podciagac pod wiosne. dobrzetes wychodzi na zcerwioeniach: pomidorowa zcerwien<cieply typ>, krwista zcerwien<zimny typ>.

Offline Agnes11

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 93
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-05-09, 22:35:16 »
Zima to chłodne kolory nasycone, kontrastowe jak biel, czerń oraz inne kolory nasycone z zimną poświatą pod błękit i nietylko Lato to zimne kolory i są jakby przypruszone, spłowiałe od słońca Jesień to wszelkie odcienie purpury, brązu, żółtego itp Wiosna to "nowe", żywe, czyste kolory

Dośc często spotyka się mieszane typy Tu bardzo pomocne może się okazać przyłożenie na dekolt kartki - jedna w kolorze srebra, druga w kolorze złota i dokonuje się wyboru, w czym się lepiej czuje W zależności co się wybrało złoto czy srebro dokonuje się dalszą wnikliwą, szczegółową analizę kolorystyczną (profesjonalna analiza podobno zajmuje do około dwóch godzin)
BIO-STUDIO Agnes

Gość

  • Gość
analiza kolorystyczna
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-05-14, 16:11:31 »
ja sie zajmuje profesjonalnie analizą - rzeczywiście trwa to okolo 2 godzin a nawet wiecej.. I musze przyznac że to nie jest tak że sie odchodzi od tego podziału tylko analiza jest czesto źle robiona bo to co w niej najwazniejsze to nie jets okreslenie którą się jest pora roku (choć oczywiście to podstawa) ale w jakiej gamie barw odpowiednich np dla wiosny danej pani wiosnie jest dobrze.. sa wiosny które bardzo ładnie wyglądaja w odcieniach morelowych, brzoskwiniowych, ciepłych beżach, janym zlocie a sa takie ktore lubia mocne żywe, kontrastowe kolory - turkus, jasna zieleń groszkowa, czerwień itd.. więc to nie da sie tak powiedziec  - jestes wiosna i mozesz nosić wszystkie kolory wiosny bo nie ma takich osób które nosiłby wszystkie.. oczywiście dobry makijaz i stylizacja moga sprawic ze pani wiosna moe sie nawet i w zime przeistoczyc ale to juz niegdy nie będzie taki naturalny efekt jaki mozna uzyskać pozostając przy swoim własnym typie :)