Autor Wątek: cellulit  (Przeczytany 17172 razy)

Gość

  • Gość
cellulit
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-05-17, 22:57:28 »
Witam ponownie,

Niestety nie mialam okazji być na szkoleniu, choć bardzo żałuję  :(  Przy okazji zakupów we wspomnianej hurtowni otrzymałam ofertę tych kosmetyków. Ze szkolenia chetnie bym skorzystała gdyby w grę wchodzily godziny popołudniowe (po 16:30), ale z tego co wiem to raczej niemożliwe (taką informację uzyskalam w hurtowni).

Dziękuję za odpowiedź
i pozdrawiam :-D
Ani@

Gość

  • Gość
cellulit
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-05-18, 11:07:55 »
Magjawor moge prosic oferte na maila tirania@wp.pl

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
cellulit
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-05-18, 14:16:44 »
ja sie niedlugo chyba na guam wybieram :) moze cos pomoze :wink:

Gość

  • Gość
cellulit
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-05-18, 22:54:21 »
Przyczyny powstania cellulitu !!!
·   bez wątpienia największe znaczenie w procesie tworzenia się zmian o charakterze lipodystrofii mają hormony. Cellulit najchętniej atakuje kobiety w czasie dojrzewania, w ciąży i przed menopauzą, a to dlatego, że do powstawania "skórki pomarańczowej" najbardziej przyczyniają się żeńskie hormony - estrogeny, a ściśle mówiąc ich zbyt wysoki poziom w stosunku do progesteronu (innego hormonu żeńskiego wydzielanego przez jajniki).
·   Kolejna sprawa to zaburzenia mikrokrążenia (estrogeny wpływają również na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych), krążenia żylnego i limfatycznego.
·   Siedzący tryb życia: brak ruchu powoduje osłabienie napięcia mięsni, co powoduje zakłócenia w pracy pompy mięśniowej i problemy w odprowadzaniu zbędnych produktów przemiany materii.
·   Nadużywanie używek (kawa, papierosy, alkohol), które negatywnie wpływają na stan naczyń krwionośnych i zaburzają proces obiegu limfy.
·   Dieta, nadmiar soli w diecie, otyłość: jeśli organizm otrzymuje zbyt wiele kalorii i nie jest w stanie spalić ich w całości, nadmiar zostaje skumulowany w komórkach tłuszczowych przyczyniając się do ich powiększenia. Ważne jest także dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilość witamin i soli mineralnych.
·   Czynniki genetyczne: predyspozycje rodzinne(problemy krążenia żylnego).
·   Zbyt mała ilość dostarczanych do organizmu płynów( przede wszystkim niegazowanej wody mineralnej).
·   Niektóre leki: hormonalna terapia zastępcza, doustne środki antykoncepcyjne.
·   Noszenie obcisłych ubrań: powoduje zaburzenia w odpływie żylnym.


Profilaktyka i pielęgnacja w domu !!!
Profilaktyka cellulitu w domu opiera się przede wszystkim na systematyczności. Każdy zabieg powinien być powtarzany wielokrotnie nawet wtedy, gdy objawy przestają być widoczne.
Codziennie wieczorem należy masować najbardziej czułe miejsca, najlepiej w czasie kąpieli (za pomocą gąbek, szczotek, myjek, rękawic służących do nacierania ciała)
.  
 Każda kąpiel powinna zakończyć się naprzemiennym zimnym i ciepłym prysznicem, który przyczynia się do pobudzenia krążenia i ujędrnienia skóry. Raz w tygodniu należy wykonać peeling, w celu lepszego przyswajania nakładanych preparatów. W codziennej pielęgnacji możemy stosować kremy i balsamy oparte na aktywnych składnikach antycellulitowych.
 
Należy zwrócić także szczególna uwagę na odpowiednia dietę, ograniczenie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, wyeliminowanie używek i zwiększenie aktywności fizycznej. Dziennie powinno sie pić około 2 litrów wody. Należy także zachować proporcje miedzy składnikami pokarmowymi – największą grupę powinny stanowić owoce i warzywa, następnie chude mięso, wędliny, ryby , a dalej nabiał i węglowodany.
 
 Terapia cellulitu  powinna być wsparta odpowiednio dobranymi ćwiczeniami fizycznymi, wśród których najczęściej poleca się: pływanie, gimnastykę, aerobik i jazdę na rowerze.

     
 
Leczenie już istniejącego cellulitu powinno być natomiast kompleksowe i opierać się na współdziałaniu zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetyczny. Celem zabiegów służących profilaktyce i likwidowaniu już istniejących zmian jest pobudzenie krążenia krwi i limfy, odżywienie i dotlenienie komórek, usprawnienie przemiany materii w komórkach, wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych i zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
cellulit
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-05-29, 23:05:41 »
No to ja też się pochwalę jeśli chodzi o moje osiągnięcia w walce z celulitem i nadmiarem zimowych zapasów :wink:
A więc schudłam 6 kg, w pasie straciłam 5 cm, w biodrach 6 cm, w udach po 4 cm. Do tego prawie całkiem pozbyłam się celulitu i pojędrniłam skórę a pomogło mi w tym:
silna wola,
dieta,
kapsułki i herbatki Thalgo,
zabiegi firmowe Thalgo takie jak:
-zabieg z mikronizowaną algą,
-zabieg Tonnig Body Wrap

Ceny zabiegów nie są malę ale na pewno warte swojej ceny,

Dla podtrzymania efektu zakupię chyba zabieg Firgi Thalgo- lodowy no na lato chyba będzie ok. , poza tym lubię testować na sobie kosm. profesjonalne bo później mogę śmiało opowiadac o nich klientką , co i jak działa. :D
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Gość

  • Gość
Oczywiście
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-05-30, 07:53:57 »
To fakt, ja też przed aplikowaniem klientkom zaczynam od swojego ciała.

Jeśli ja byłabym niezadowolona nie umiałabym namówić skutecznie klientki.

Gość

  • Gość
cellulit
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-06-01, 21:55:29 »
A czy moze ktoras z was miala zabiegi na celulit na Clerenie/May star???Caviar therapy- Celulit shock?????????????????

Gość

  • Gość
cellulit
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-06-07, 16:35:43 »
Ja mam inny problem. Mam niedowagę (3kg), celulit i rozstępy na udach i pośladkach. Cwiczę, zdrowo się odżywiam. Używam kosmetyków ujędrniających (balsam, peeling, oliwkę do masażu). Jaki krem mi polecacie, bo niestety na serie zabiegów u kosmetyczki mnie nie stać. Z góry dziękuje za rady. Pozdrawiam       :D

Offline montana32

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 8
ciało
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-07-03, 01:12:54 »
ja również mam doświadczenie  i sukcesy z walką z nadwagą i cellulitem
udało mi się stracić 12 kg 3 mies
cellulit jest w 20 % jeszcze ale gołym okiem nie widoczny

a pomogło mi:
dieta wysokobiałkowa i zabiegi
_ clarena cavior therapy
_ clarena zimne bandaże (cold bandage) rewelacyjne efekty!!!!
oraz cellulogia  ciśnieniowy masaż rewelka

zabiegi wykonywałam naprzemiennie 3 razy w tyg 1 mies i 2 razy w tyg 2 mies i 1 raz wtyg 3 mies. zaznaczam że nie mam czasu na ćwiczenia: 2 dzieci gabinet szkoła itp. acha mam 33 lata . i teraz ważę 51 kg
polecam wszystkim

Offline Martunia05

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
cellulit
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-09-22, 15:43:33 »
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki guam jest najlepszy? Znalazłam trzy. nie pamiętam nazw ale wiem że mją różne kolory pudełek: czerwony, żółty, zielony. Chciałam zakupić ale wacham się który. Myślałam o tym w żółtym pudełku. Prosze o pomoc :D
M....

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
cellulit
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-09-22, 16:33:22 »
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline Martunia05

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 26
cellulit
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-09-23, 14:50:39 »
Dzięki :P
M....

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: cellulit
« Odpowiedź #27 dnia: 2009-05-13, 15:43:53 »
Poczytalam o tym guamie a czy któraś z was ma przetestowane różne te rodzaje? szukam najskuteczniejszego z nich :icon1a:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Odp: cellulit
« Odpowiedź #28 dnia: 2009-05-28, 22:51:41 »
Guam jest fajny ale trochę drogi takie same efekty daje błoto z morza martwego firmy Belnatur a jest o połowę tańsze 100 zł za 1 litr(ok 1 kg) a guam 250 zł.Ostatni odkryłam rewelacyjny produkt Redu Zimt koncentrat cynamonowy do stosowania w gabinecie (body wraping) lub do wmasowywania w domu,pierwszy raz aż tak rozgrzało mi skórę i mnie tak piekło :) (bez reakcji alergicznej) 1 litr kosztuje ok 180 zł a 500 ml ok100 zł ale jest super wydajny i super się wchłania ( po 5 min można spokojnie się ubrać) Nie ma cudów nie schudłam 10 kg ale po kilku razach moja skóra była napięta i gładka i nic mi nie wisiało np na tricepsie :smiech3: jakbym wskoczyła w ciało o rozmiar mniejsze(bez ćwiczeń) jeśli któraś z Was tez to miała to napiszcie Wasze spostrzeżenia  :wink:
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
Odp: cellulit
« Odpowiedź #29 dnia: 2009-06-03, 09:32:33 »
kkz, jak byłam w szkole mieliśmy ten preparat i na prawdę fajne afekty się uzyskiwało pod warunkiem że regularnie się go używało. Chciałabym kupić ten preparat (Redu Zimt koncentrat cynamonowy)ale ciężko mi go znaleźć w necie. Możesz napisać gdzie go kupiłaś
Pozdrawiam.