Autor Wątek: brzuch po porodzie  (Przeczytany 39405 razy)

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-03-20, 09:51:41 »
Ja też po porodzie nosiłam te majtki i smarowałam się kremem ujędrniającym. Brzuch jest ok,a w lato zawsze chodzę na wciągniętym brzuchu,gimnastyka mięśni i podziw "jaki ty  masz płaski brzuch" :D

Gość

  • Gość
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-03-26, 15:47:56 »
jakie mozna wykonywac zabiegi domowe np i jakie kremy stosowac, zeby skor apo ciazy wrocila szybko do normy

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
Re: Jak dbac o skore wcizay?
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-03-26, 21:12:59 »
Cytat: "Magdak78"
jakie mozna wykonywac zabiegi domowe np i jakie kremy stosowac, zeby skor apo ciazy wrocila szybko do normy


jakieś balsamy ujędrniające skórę-ćwiczenia brzuszki ale nie od razu po porodzie tak po miesiącu,basen bardzo pomaga :) no i pas uciskowy najlepiej kupić na brzuch-dostępny w aptece

Gość

  • Gość
Po cesarce brzuch oki tylko ta blizna :(((
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-08-07, 22:07:16 »
Jestem 6 miesiecy po cesarce,brzuch mam płaski,bez żadnego rozstępu-a w ciąży niczym się nie smarowałm.Kosmetyczka przebijająca mi pępek nie chciała wierzyć,że urodziłam,trzeba było pokazać bliznę hehe :D
To jaki kto ma brzuch po porodzie zależy od jędrności,elastyczności skóry-przynajmnie tak mi się wydaje...
Mój problem polega na czym innym,mianowicie mięśnie odmawiają mi posłuszeństwa i przy każdej próbie robienia brzuszków strasznie mnie bolą...może wy wiecie co to jest???

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-08-07, 22:21:51 »
Brunecia a cwiczylas kiedys, czy moze doiero zaczynasz robic te brzuszki. Bo wiem, ze jak sie zaczyna robic jakie kolwiek cwiczenia to miesnie maja prawo bolec bo sa nie przyzwyczajone do wysilku, ale jak pocwiczysz kilka razy to potem bol miesni powinien przejsc, zacznij np od robienia 5 brzuszkow a potem dopiero zwiekszaj ilosc. Najlepiej najpierw malo ale dokladnie i systematycznie.
دوبدوا

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Re: Po cesarce brzuch oki tylko ta blizna :(((
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-08-07, 22:38:35 »
Cytat: "brunecia87"
może wy wiecie co to jest???


Najzwyczajniej w świecie zakwasy  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-08-08, 17:46:13 »
Wiecie co to nie są zakwasy,może brzuch mam za słaby,ale ogolnie jest to ból koło blizny zrobie 3 brzuszki i padam nie ze zmęczenia,ale z nieprzyjemnego bólu w okolicy blizny.Po operacji przez pewien czas leżąc na plecach wogóle nie mogłam się podnieść-pierwsze musiałam przewrócić sie na bok i dopiero wstać :(

Gosiaczka

  • Gość
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-08-08, 18:13:21 »
nie mialam nigdy cesarki ale na twoim miejscu skonsultowala bym z lekarzem.

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-08-08, 19:48:32 »
Jak jestes 6 mieisecy po cesarce to moga sie jeszcze do konca nie zagoic, wiec moze narazie odpusc sobie brzuszki i tak jak mowi Gosiaczka skontaktuj  sie z lekarzem.
دوبدوا

Gość

  • Gość
Chyba macie racje
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-08-08, 20:46:32 »
Chyba macie racje...muszę zmienić lekarza,zgłosiłam się do niego kiedyś z tym problemem,powiedział,że rana się ładnie goi,ale pojawiają się zrosty,dodał jeszcze,że dziwnie mnie pocieli bo na zewnątrz mam ranę wyżej a od środka niżej-miałam cesarkę w nocy,więc wiecie po lekarzach mozna sie wszystkiego spodziewać :evil: A mam jeszcze pytanko znacie jakieś dobre kremy na takie blizny,żeby naprzykład stała się mniej widoczna??

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Re: Chyba macie racje
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-08-09, 13:27:33 »
Cytat: "brunecia87"
A mam jeszcze pytanko znacie jakieś dobre kremy na takie blizny,żeby naprzykład stała się mniej widoczna??


Strivectin, ale sa tez tansze w aptekach.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-08-13, 10:09:47 »
W ciąży stodowałam kremy na rozstępy i nie mam ani jednego, ale nie jestem pewna czy to zasługa kremów czy genów? Moja mama nie stosowała żadnych kremów i też nie ma rozstępów. Po ciąży zakładałam pas uciskowy i kremowałam się kremami ujędrniającymi. Po połogu chodziłam na aerobik i szybko wróciłam do formy. Chociaż mój brzuch nie jest taki sam jak przed ciążą, jednak tej skóry jest trochę więcej. Mimo wszystko wszyscy mówią, że mój brzuch wygląda OK!!

Gosiaczka

  • Gość
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-08-13, 18:11:47 »
tak to jzu jest z tymi rozstepami. jedna sie smaruje i ma rozstepy ze hoho a druga nic nie robi i nie ma nawet sladu. w genach to jest zapisane. mysle ze jednak warto sie smarowac kremikami do tego przeznaczonymi.
a znacie takie przypadki - kumpela przed ciaza ogolnie nie uzywala balsamow do ciala, natomiast jak zaszla w ciaze to smarowala sie dwa razy dziennie i po porodzie jak sie nie posmaruje kremem to ma odczucie silnego sciagania.

Offline kaja

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2008
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-08-17, 20:08:22 »
kurcze fajnie macie laski...ja jestem już 3 lata po porodzie i mam rozstepy na brzuchu jak cho...no ale cóż mam taką skórę zawsze taką miałam,a teraz pozostaje mi nic innego tylko to wyciąć niechcianie pieruństwo :cry: jak wiadomo tego nie da się pozbyć

jadzia

  • Gość
Jak dbac o skore w ciąży i po porodzie?
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-03-18, 14:17:13 »
Jestem 2 miesiące po porodzie. Straciłam już 20 kg z wagi ciążowej ale zostało mi jeszcze 5 kg, żeby wócić do masy ciała sprzed ciąży. To ostatnie 5 kg jest najgorsze. Nie chce drgnąć ani kilogram. Może podpowiecie mi coś. Myślę o jakiś zabiegach wyszczuplających w gabinetach kosmetycznych. Nigdy nie korzystałam z podobnych zabiegów. Szukam jakiegoś wyszczuplajacego, ujędrniającego i likwodującego cellulit zabiegu