Autor Wątek: Targi Jesień 2010  (Przeczytany 3981 razy)

Offline rzesy

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 71
Targi Jesień 2010
« dnia: 2010-10-13, 09:53:31 »
Jakie są wasze opinie na temat ostatnich targów? Przez ogromne obłożenie obowiązkami ,nie byliśmy w tym roku ani jako wystawcy ,ani jako zwiedzający ,ale od zaprzyjaźnionej firmy ,słyszałem że targi branży kosmetycznej(wszystkie) z roku na rok tracą na ważności .
Lash Perfect

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Targi Jesień 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-10-13, 13:41:27 »
Chyba jest w tym troche racji.
1.Ceny stoisk sa wysokie, wiec nie ma pelnego przegladu rynku
2.Na rynku jest masa konkurencyjnych imprez targowych
3.Profesjonalisci wola byc obslugiwani bezposrednio
4.Wszystko mozna kupic i zamowic przez internet (jedynie sprzet warto obejrzec, dotknac, wyprobowac).

Z powyzszych powodow "Przyjazna Kosmetyka" organizowala wylacznie kongres mertyoryczny. Wiaze sie to z koniecznoscia oplacenia udzialu ale w zamian uzyskuje sie dosc duzy zastrzyk wiedzy!

Offline Abacosun

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 59
Odp: Targi Jesień 2010
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-10-20, 23:33:30 »
Myślę, że to też zależy od indywidualnych upodobań potencjalnie zainteresowanych osób. Jasne, sprzedaż internetowa, duża konkurencja wśród tego typu imprez i co za tym idzie rozproszenie uczestników po wydarzeniach tego typu w całym kraju sprawiają, że zainteresowanie na pojedynczych eventach może być mniejsze - zwłaszcza w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel zastanawia się, czy w ogóle warto pojawić się na danych targach, czy lepiej wybrać podobne wydarzenie bezpośrednio w okolicy.

Możliwość obejrzenia sprzętu na targach to oczywiście ogromna zaleta, ale mam wrażenie, że w wielu przypadkach to samo dotyczy kosmetyków - przez Internet niestety nie przekonamy się, jak pachnie dany kosmetyk (istotne zwłaszcza przy seriach SPA), jak prezentuje się cała linia produktów - czy są estetycznie opakowane, czy wyglądają ładnie tylko na zdjęciu (w przypadku kremu za 100zł i późniejszej sprzedaży detalicznej ma to spore znaczenie).

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Targi Jesień 2010
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-10-21, 07:44:08 »
Abacosun masz wiele racji, ale w czasach firm kurierskich, targi jako miejsce zakupow, stracily racje bytu. Chyba, ze firmy propnuja jakies wielkie rabaty targowe, wtedy tak.
Do mnie bardziej przemawia prezentacja  w maly kameralnym gronie. Zupelnie nie przemawia d mnie pokaz makijazu permanentnego czy innych inwazyjnych zabiegow w 'sterylnych' warunkach jakie sa na targach :(.