Autor Wątek: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej  (Przeczytany 17884 razy)

adriannaa

  • Gość
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #15 dnia: 2009-11-19, 18:45:13 »
Retinoidy to ogolna nazwa wszystkich pochodnych witaminy A, a jest ich kilka. Kazda pochodna ma nieco inne dzialanie oraz inna efektywnosc dzialania. Warto sie z tym zapoznac,, aby nie porownywac ze soba stezen roznych form witaminy A i dochodzic do mylnych wnioskow.
Pamietaj, ze sila działania zalezy od podłoża danego preparatu, a nie tylko od stężenia składnika aktywnego, ze produkt zawierajacy 0,01% tretinoiny w postaci zelu na alkoholu będzie działał dużo silniej od produktu zawierajacego niby wieksze stezenie tretinoiny - 0,1%, ale będzie miał postać kremu.
Jak sama zaznaczyłaś retinoidy także używa się do terapii przeciwtrądzikowych ,przeprowadzanych pod okiem lekarzy. Jak najbardziej się z tym zgadzam..
większe stężenia zazwyczaj dostępne są tylko na receptę, bo są to naprawdę silnie działające związki. Przy ich stosowaniu może początkowo wystąpić podrażnienie skóry (zwłaszcza pod wpływem światła słonecznego!) oraz jej nadmierne wysuszenie i złuszczanie. Za to jeśli używa się ich odpowiednio!!!!!!, potrafią wiele.Co do przedziałów wiekowych  to są one szczególnie po to aby  pomóc i zasugerować ,ze dany preparat byłby wskazany ..Jeżeli w wieku 20 kilku latek zauważyłyście objawy przedwczesngo  starzenie skóry, wygląda ona starzej niż powinna to najrozsądniejsza była by wizyta u  lekarza dermatologa  w takim wypadku nie powinnyśmy czekać z włączaniem kosmetyków bardziej aktywnych.Ale czy Perfecta 55+ Bio- calcium to dobry wybór?!A co do składu kremu to myślę ze został tak opracowany jednak z korzyścią dla skóry dojrzałej .
 Aha a wzmianka o tym przyspieszaniu starzenia to dotyczy  stosowania kremów nie dostosowanych do potrzeb skóry,preparatów zbyt cięzkich ,tłustych.


Dlatego sięgając po rzekomo odmładzający kosmetyk warto zastanowić się, czy jest on nam rzeczywiście potrzebny.

« Ostatnia zmiana: 2009-11-19, 20:53:11 wysłana przez adriannaa »

Offline kataza

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #16 dnia: 2009-11-20, 08:34:13 »
myślę, że pisząc o kosmetykach przeznaczonych dla określonej grupy wiekowej, większość z nas ma na myśli te, których skład na to wskazuje a nie napis na etykietce

Offline smakjablka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #17 dnia: 2009-11-20, 08:55:17 »
myślę, że pisząc o kosmetykach przeznaczonych dla określonej grupy wiekowej, większość z nas ma na myśli te, których skład na to wskazuje a nie napis na etykietce


Ja odniosłam inne wrażenie bo skład Perfecta Age Control 55+ "Bio-Calcium nie wskazuje, że można go stosować dopiero po 55 roku życia, a zawiera składniki, które spokojnie może stosować 28 latka. I często stosuje w innych kosmetykach, które nie mają etykietki 55+.

Dodano: 2009-11-20, 09:02:53
Adriannaa,
przyznaję, ze nie wiem co miała na celu Twoja wypowiedź, konkretnie Twój wykład na temat retinoidów. Zapewniam Cię, znam dobrze działanie i zastosowanie retinoidów.
To nie watek na temat retinoidów, ale jak już o nich tu napisałaś to przeczytaj sobie to co napisałaś na tej i na poprzedniej stronie, zobaczysz, że sama sobie zaprzeczasz. Piszesz, że kosmetytki przeznaczone dla kobiet dojrzałych  ,mają większe stężenie i dlatego mogą szkodzić młodej skórze. Akurat cięzko o mocny krem z retinolem dla cery dojrzałej, natomiast przy leczeniu trądziku stosuje się dużo wyższe stęzenia retinoidów.

Dodano: 2009-11-20, 09:28:34
Jeżeli w wieku 20 kilku latek zauważyłyście objawy przedwczesngo  starzenie skóry, wygląda ona starzej niż powinna to najrozsądniejsza była by wizyta u  lekarza dermatologa  w takim wypadku nie powinnyśmy czekać z włączaniem kosmetyków bardziej aktywnych.Ale czy Perfecta 55+ Bio- calcium to dobry wybór?!A co do składu kremu to myślę ze został tak opracowany jednak z korzyścią dla skóry dojrzałej .


A czy wiesz, że tworzenie się zmarszczek to proces długotrwały? Zmarszcza nie zrobi sie w dzień, czy miesiąc, średnio jedna płytka zmarszczka tworzy się 5 lat. Jak już sie zrobi to żadne kremy nie pomogą. Natomiast można zapobiegać tworzeniu sie zmarszczek. Nigdy nie wiemy, kiedy pojawią nam sie pierwsze zmarszczki, zapobiegać im możemy zacząć 5 lat wcześniej (ciężko określić kiedy to będzie nie? szklana kula by sie przydała ;)). Ok 25 roku skóra zmniejsza wytwarzanie kolagenu, a jeżeli lubimy sie opalać to tego kolagenu w skórze brakuje bardzo. Więc kiedy sięgnąć po kremy z kolagenem czy też stymulatory produkcji kolagenu? Kiedy zaczyna go w skórze brakować  i możemy zwiększyć jego ilość i opóźnić powstawanie zmarszczek czy też dopiero jak sie zmarszczki pojawią i taki krem im niewiele pomoże bo jak zmarszczka już jest to zwykły  krem nie sprawi, ze zniknie.


Co zawiera ten kontrowersyjny krem Perfecta Age Control 55+? Wapń, związki peptydowe, d-panthenol i witaminy.
Żeby było jasne, nie polecałabym go w ciemno kazdej 28latce, ale znalazłby sie dużo, których skóra potrzebowałaby takich właśnie skałdników.
« Ostatnia zmiana: 2009-11-20, 09:28:34 wysłana przez smakjablka »

Offline Diabolique

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #18 dnia: 2009-11-20, 12:58:01 »
Z ciekawością przyglądam się tej dyskusji, bo mnie w szkole też uczono, że skóra jest inteligentna i bierze z kremu te składniki, których potrzebuje, więc tak naprawdę stosowanie w młodym wieku kremów przeciwzmarszczkowym jest wyrzuceniem pieniędzy, bo skóra i tak z tych składników nie korzysta...

adriannaa

  • Gość
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #19 dnia: 2009-11-20, 14:02:19 »
Smakjabłka a czy ty wiesz co to są objawy przedwczesnego starzenia  sie skóry? to nie sa tylko zmarszczki .

A jeżeli chodzi o retinoidy to doszłysmy juz do tego ,ze do leczenia trądziku to nawet w młodym wieku są stosowane(czyli w jakims konkretnym przypadku tak ,działania znamy).

  W dalszym ciągu nie poleciłabym tego kremu .

Dodano: 2009-11-20, 14:05:37
Nie zmienię swoich przekonań, poza tym nie mam zaufania co do tej marki.

Dodano: 2009-11-20, 14:18:44
Szklana kula  :lol: kto by jej nie chciał....

Dodano: 2009-11-22, 00:11:09
Powiem tak ,ze miałam dobre przeczucia co do tego kremu nic w składzie nie znalazłam fantastycznego.I raczej nikomu bym go nie poleciła.
Nie ograniczając sie do składu przetłumaczonego przez producenta ,spojrzałam na składniki w kremie.
nafaszerowany konserwantami:Niektóre konserwanty z wypowiedzi poniżej występują w składzie:
 --)Do środków konserwujących zaliczane sa  też dużo mniej łagodne pochodne fenolu, związki chloru i bromu (np. INCI Potassium Benzoate, Propionic Acid, Sodium Benzoate, Triclosan, Behentrimonium Chloride, Benzoic Acid, 5-Bromo-5-Nitro-1,3-Dioxane, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Cetrimonium Bromide, Cetrimonium Chloride, Dehydroacetic Acid, Diazolidynyl Urea, Imidiazolidynyl Urea, Alpha-Polyphenol, Phenyl Benzoate, Phenyl Dimethicone, Formaldehyde, Methylchloroisothiazolinone). Osoby ze skłonnością do alergii i o wrażliwej skórze powinny się strzec substancji wymienionych w powyższym nawiasie oraz sięgać po kosmetyki o ograniczonym czasie przydatności do użycia, które siłą rzeczy zawierają mniej środków konserwujących.

--Składniki błonotwórcze tworząc błonę na powierzchni skóry pozwalają osiągnąć m.in. efekt napięcia i wygładzenia, zwany też "efektem liftingu" (np. INCI * Acrylates *, Galactomannan, * Celulose Gum, Chitosan, Gelatin, Glycosaminoglycans, Hydrogenated Collagen, Polyacrylic Acid, Polymethyl Acrylate).


więc krem Dax Cosmetics, Perfecta Age Control 55+, Krem na noc silnie przeciwzmarszczkowy z Bio - Calcium , nie posiada on filtrów uv bo jest kremem 'regenerującym 'na noc,ma 'cięższą' konsystencję (tłustą) i po co efekt liftingu , nie wiem co w tym kremie jest z korzyścią.?!

Dodano: 2009-11-22, 00:25:07
A ja poprę Joannę.
Czy któraś z zaciekłych przeciwniczek stosowania kremu Dax Cosmetics, Perfecta Age Control 55+, Krem na noc silnie przeciwzmarszczkowy z Bio - Calcium pokusiła się, żeby sprawdzić co ma w składzie? Podejrzewam, że nie bo gdybyście to zrobiły to same doszłybyście do wniosku, że nie ma tam niczego tak silnego i niewiadomo czego  strasznego czego nie może stosować dziewczyna 28 letnia.

« Ostatnia zmiana: 2009-11-22, 00:25:56 wysłana przez adriannaa »

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #20 dnia: 2012-03-05, 18:01:57 »
to zapytaj ja jakich kremów będzie używała mając 55 lat dla 120 latków??
: brawo :

Offline fiukalka88

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 98
  • kosmetyczka, instruktor odnowy biologicznej
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #21 dnia: 2012-03-13, 16:04:03 »
ja używałam takich kremów ( po 35 roku życia lub 40)  teraz tak nie robię, ale przyznam że chętnie bym użyła  :P i nie zauważyłam objawów opisanych powyżej


Dodano: 2009-11-07, 17:38:23
i nawet też perfecty używałam  :smiech3:

Asiu Ty jesteś kosmetyczką ??
Moja praca, moja miłość.
kosmetykazpasja.blogspot.com

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #22 dnia: 2012-03-13, 20:06:25 »
Skończyłam szkołę kosmetyczną i umiem wybrać dla siebie krem. Tamta wypowiedź jest z 2009 i jest też inna:

[quote Joanna]Niech każdy używa co chce i kiedy chce byle z umiarem  :-D

to tyle ode mnie. koniec tematu.[/quote]

 
Teraz używam głównie kremów lirene dermoprogram i nivea dla cery mieszanej (nie przeciwzmarszczkowe)

Pozdrawiam

Offline toothyy

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 100
  • Kosmetolog, technik usług kosmetycznych
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #23 dnia: 2012-03-14, 15:47:46 »
Nie ma czegos takiego ze "skora sie przyzwyczai i rozleniwi" i przez to szybciej zestarzeje. Kremy dzialaja powierzchownie, w warstwie rogowej naskorka, a przeciez istnieje proces keratynizacji, ktory naskorek "wymienia" na nowy co 28 dni. Moim zdaniem, jezeli osoba chodzi czesto na solarium i ma bardzo zniszczona skore, wrecz powinna zrobic sobie miesiaczna - dwumiesieczna kuracje kremem przeznaczonym dla cery  dojrzalej z wysokim stezeniem witaminy A. Ale oczywiscie gdy skora jest mloda i ma tendencje do przetluszczania, nie ma potrzeby aby stosowac tak tresciwe kremy do cer dojrzalych.

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #24 dnia: 2012-03-14, 20:22:39 »
kremy należy stosować stosownie do wieku-w wieku 30 lat-krem 30+....w wieku 50 lat-krem 50+ a nie w młodym wieku stosować kremy do skór dojrzałych....po to są przedziały wiekowe by się ich trzymać....bo co będzie stosowała 60 letnia kobieta jak całe życie stosowała krem do skóry dojrzałej......ej ej ej kosmetyczki-podstawowych zasad należy się tzrymać.....klientki często nieodpowiednio dbają o skórę...ale my???

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #25 dnia: 2012-06-14, 05:40:19 »
A ja poprę Joannę.
Czy któraś z zaciekłych przeciwniczek stosowania kremu Dax Cosmetics, Perfecta Age Control 55+, Krem na noc silnie przeciwzmarszczkowy z Bio - Calcium pokusiła się, żeby sprawdzić co ma w składzie? Podejrzewam, że nie bo gdybyście to zrobiły to same doszłybyście do wniosku, że nie ma tam niczego tak silnego i niewiadomo czego  strasznego czego nie może stosować dziewczyna 28 letnia.

z jednej strony racja bo sama sprawdzam sklady i po nich decyduje co jest dobre dla mnie, co dla mojej mamy a co dla tej czy innej klientki. Przyznaje tez ze sa kremy przeznaczone dla 40-50 latek ktore po przeanalizowaniu skladu spokojnie mogla bym polecic mlodszej osobie ale nie robie tego nawet sporadycznie. Dlaczego? Bo zawsze moze sie rafic taka klientka ktora pomysli: skoro moja kosmetyczka mowi ze moge stosowac krem dla czterdziestek z tej firmy to dlaczego nie z tamtej, a w tamtej juz w skladzie beda np fitohormony ktorych taka dwudziestokilulatka kompletnie nie potrzebuje, lub aktywator kolagenuIII...

zglebianie skladu kosmetykow pozostawmy wylacznie sobie samym (o ile mamy wystarczajace pojecie, nie kazdy bowiem musi byc fanem przedmiotu o nazwie chemia surowcow kosmetycznych) klientkom nawet nie sugerujmy bo gwarantuje wam narobimy wiecej szkody niz pozytku :?

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #26 dnia: 2018-12-20, 07:43:55 »
A co sądzicie o zabiegach botoksu u młodej osoby?

Offline devetke

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #27 dnia: 2018-12-20, 08:57:04 »
Botoks jest zabiegiem, dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego i rozluźnienie mięśni. Wstrzyknięcie odpowiednich dawek preparatu likwiduje i zapobiega powstawaniu zmarszczek wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy.

Jeśli młoda osoba ma mocną mimikę.może się z powodzeniem zastanowić nad zabiegiem z uwagi na to, ze zapobiegnie w przyszłości powstawaniu zmarszczek mimicznych czoła oraz okolic oczu. W wybranych sytuacjach zabiegowi poddają się nawet 20 latki.
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/azzalure-botox-toksyna-botulinowa-typu-a-2/
« Ostatnia zmiana: 2018-12-27, 09:20:51 wysłana przez devetke »
Kosmetyczka z zamiłowania.

Offline juliette

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #28 dnia: 2019-04-05, 15:05:52 »
Przecież te kosmetyki 40+ 50+ itp się niczym nie różnią  :-| rzeczywiście, może stężenie substancji aktywnych jest większe, ale testując chociażby koreańskie kosmetyki tam takiego podziału nie znalazłam, a stężenie niektórych substancji jest większe, niż nawet w kremach 60+ :)

Offline Fokuska11

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Młoda skóra a stosowanie kosmetyków dla cery dojrzalej
« Odpowiedź #29 dnia: 2019-07-01, 10:16:09 »
Z tego co słyszałam to nie powinniśmy korzystać z kosmetyków niedostosowanych do naszego wieku, ponieważ skóra się do nich przyzwyczaja i później już takie kosmetyki nie będą nam przynosić efektów..
Nie pozycjonujemy się!