Autor Wątek: Sanepid  (Przeczytany 166215 razy)

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-02-24, 17:58:05 »
Nowy rząd ma wprowadzić nowelizację tej ustawy,jak powiedziała Pani Zyta G."aby babcia z koszem jabłek nie musiała kupować kasy fiskalnej" i kasy mają zostać zniesione a obowiązek ich wprowadzenia ma być wówczas gdy przekroczy się bodajże 30tyś ale Euro ;)
Fakt,na razie ta ustawa nie została jeszcze podpisana,ale śledzę na bierząco :)

Aguś

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-02-25, 11:28:32 »
Obowiązują Cie takie same przepisy jak dla kazdej innej dzialalnosci jesli chodzi o zalatwianie wszystkich spraw formalnych. Jesli chodzi o sanepid to oczywiscie i jemu bedziesz podlegac tak jak kazdy gabinet kosmetyczny. Dlatego warto poczytac sobie to:
http://www.pk.edu.pl/kariery/poradniki/firma/    -punkt 6
http://www.kosmetyczki.net/modules.php?name=News&file=article&sid=131&mode=thread&order=1&thold=0

A takze wejsc na wyszukiwarke tu na forum i wpisac "sanepid", "odbiór" ,"projekt" itp. a na pewno znajdziesz posty w których poruszalysmy juz ten temat.
http://www.kosmetyczki.net/modules.php?name=Forums&file=search


http://www.pk.edu.pl/kariery/poradniki/firma/6.1.html

Co do sanepidu to nie tak chop siup by kupic sobie stolik i produkty i klepac pazurki obcym. Niestety Ty ponosisz za to odpowiedzialnosc i jezeli masz wlasną dzialalność i jakis lokal to należy to zglosic do sanepidu. Musisz spoelniac wymogi okreslone w rozporzadzeniu ministra zdrowia by móc swiadczyc takie uslugi. Najlepiej bedzie jak pojdziesz do sanepidu i powiesz co i jak a oni Ci tam udziela informacji co z tym fantem zrobić.  


http://www.kosmetyczki.net/modules.php?name=News&file=article&sid=131&mode=thread&order=1&thold=0

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-05-26, 08:32:40 »
A jakby tak w ogóle tego nie zgłaszać....   :twisted:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-05-26, 09:29:40 »
Musisz zglosic i uzyskac odbiór.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-05-30, 11:23:36 »
Cytat: "kami"
A jakby tak w ogóle tego nie zgłaszać....   :twisted:

to sanepid zgłosi sie do Ciebie
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-08-22, 23:09:31 »
szukam i szukam i znależć nigdzie nie mogę chociaż częsci wymagań sanepidu potrzebnych do spełnienia aby otworzyc gabinet kosmetyczny.... :roll:  :roll:  :roll:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-08-22, 23:26:03 »
najlepiej zadzwoń do sanepidu i ich zapytaj.
Czasem bywa, że w różnych miejscowościach różnie interpretują roporządzenie o gabinetach, więc najlepiej pytać u źródła :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-08-22, 23:32:49 »
próbowałam... Pani poinformowała mnie że nie jest od udzielania takich informacji, a na pytanie gdzie jest takowa osoba dostalam odpowiedz ze mam sobie gdzies poszukac tych wymagan... juz jej chcialam powiedziec gdzie sobie moze wsadzic taka wyczerpującą informacje...
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-08-22, 23:42:01 »
no to współczuję, ja miałam przyjemność rozmawiać z bardzo miłymi i cierpliwymi osobami, wydzwanialam do nich prawie codziennie :D
Ale generalnie, to kieruj się rozporządzeniem, chyba nawet tu w serwisie gdzieś tekst jest. No i wiadomo, że musisz brać pod uwagę głupoty typu wysokość pomieszczenia (3m, jeśli mniej, musisz składać wniosek o odstępstwo, ale jeśli masz mniej niż 2,5m, to raczej nie dostaniesz, mnie powiedzieli, że mowy nie ma) itp rzeczy, ale to już powinno być na głowie osoby, która wykona dla Ciebie projekt

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-08-23, 08:22:19 »
Rozporzadzenie
I dochodza jeszcze przepisy budowlane!!!

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-10-05, 12:15:55 »
Cytat: "Tomek"
Rozporzadzenie
I dochodza jeszcze przepisy budowlane!!!


no dobrze Tomeczku... to ja Ci wkleję teraz kawałek maila od faceta od którego kupowalam sterylizator i ktorego poprosilam o jakies wymagania sanepidu, i powiedz mi gdzie te rzeczy sa zawarte w tym rosporzadzeniu:

"Witam!Napiszę Pani w punktach wymagania sanepidu, które pamiętam
1 oddzielny pokój socjalny , gdzie będzie szafa koniecznie dwudzielna , stolik krzesła i mała szafka na "śniadanie"
2 ściany pomalowane materiałami łatwo zmywalnymi, podłogi również
3 wszystkie drzwi minimum 90 cm
4 3 fartuchy, zapas pilników i innych narzędzi(sprawdzane było przy odbiorze, a nawet data ważności na lakierach)
5 w ubikacji musiała być zainstalowana wentylacja mechaniczna zsynchronizowana ze światłem
6 ubikacje musiały być dwie - jedna dla personelu druga dla klientów
7 specjalny stolik z pochłaniaczem albo ewentualnie okap
8 sterylizator i płyn do dezynfekcji (aldewir)
9 kilka śmietników
10 płyn do dezynfekcji mebli , taboretów krzeseł itp (desoral)
11 w pomieszczeniu usługowym wentylacja
12 konieczny wiatrołap albo kurtyna powietrzna elektrycznej nad drzwiami
13 oczywiście wszystkie pomieszczenia muszą mieć określoną wielkość ale nie wiem dokładnie ile
14 trzeba mieć sporządzony projekt technologiczny"

konieczny wiatrołap albo kurtyna powietrzna elektrycznej nad drzwiami ???????????????????????
paść idzie...
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-10-05, 12:29:33 »
Cytat: "psycia"

konieczny wiatrołap albo kurtyna powietrzna elektrycznej nad drzwiami ???????????????????????

Tylko w przypadku, gdy wejscie do gabinetu nastepuje bezposrenio z ulicy. Pozostale wymagania, tez sa zalezne od 'upierdliwosci' danego oddzialu sanepidu :(

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-10-05, 12:38:40 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "psycia"

konieczny wiatrołap albo kurtyna powietrzna elektrycznej nad drzwiami ???????????????????????

Tylko w przypadku, gdy wejscie do gabinetu nastepuje bezposrenio z ulicy. Pozostale wymagania, tez sa zalezne od 'upierdliwosci' danego oddzialu sanepidu :(


to ja chyba poczekam aż Pani w sanepidzie pójdzie na emeryturę...  :lol: i przyjdzie jakaś nowa młoda co rozumie ciezkie czasy  :lol:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Gość

  • Gość
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-10-12, 23:26:27 »
Dziewczyny potrzebuję wymogi sanepidu do otwarcia salonu, poniewaz moja wspaniała ;) Pani instruktor ze szkoły wymyśliła sobie, że chce abyśmy zrobiły projekt swojego wymarzonego salonu uwzgledniajac wymogi sanepidu i rzeczy, które maja sie w tym salonie znajdowac....Moze macie cos takiego dla przykładu ??

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Odp: Sanepid
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-11-27, 20:13:36 »
Czy ktos mi może powiedziec co wolno Paniom w razie takiej kontroli a na co nie musimy sie zgadzać?? :roll:
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń