Autor Wątek: Utylizacja odpadów  (Przeczytany 47511 razy)

Gość

  • Gość
Utylizacja odpadów
« dnia: 2005-02-15, 21:03:45 »
Do maja 2006 r. gabinety kosmetyczne muszą podpisać umowę z firmą utylizującą odpady. Niedaleko mojego gabinetu znalazłam taką firmę. Za 1 kg. odpadów 10 zł. + wat, odbiór jeden raz w miesiącu, a jak nieoddaje to płace ryczałt 20 zł.+ wat na miesiąc. O ile w takim przypadku podrożeją
zabiegi?

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-02-15, 21:29:03 »
Niestety jest mnostwo bzdurnych przepisow,do ktorych dostosowanie sie spowoduje wzrost kosztow prowadzenia dzialalnosci w i tak trudnych czasach.Nie wiem kto tak madry siedzi tam na gorze i wymysla takie rzeczy.tylko usiasc i plakac. :(

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-02-16, 08:20:38 »
Cytat: "biedrona"
Niestety jest mnostwo bzdurnych przepisow,do ktorych dostosowanie sie spowoduje wzrost kosztow prowadzenia dzialalnosci w i tak trudnych czasach.

Czy uzywasz czasami np. jednorazowych igiel podczas zabiegu oczyszczania? Czy zdarza Ci sie, ze z jakis powodow wacik zostaje zaplamiony krwia?
Jezeli tak to jest to odpad podlegajacy utylizacji i akurat tu ustawodawca wg mnie nie przesadzil gdyz bez takiego obowiazku wszystko t ladowaloby w smietniku.

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-02-16, 09:07:35 »
Moze masz racje.Ale jesli nie robie duzo oczyszczan i zadnych zbiegow gdzie przerywam ciaglosc naskorka a po igle siegam sporadycznie to dlaczego mam placic za wywoz paru kg smieci do utylizacji jesli faktycznie jest tego kilka deko?Jak chcialam podpisac umowe z firma utylizujaca odpady to pan zasmial sie ,ze po taka ilosc nie bedzie przyjezdzal(nie zaproponowal ryczaltu,lecz stwierdzil,ze najwyzej bedzie wpisywal jakas minimalna ilosc po jaka mu oplaca sie przyjechac-5kg miesiecznie).Pozatym to leekka przesada jesli igle po uzyciu dezynfekuje a potem łame to nie wiem czyjest ona az tak niebezpieczna.A ile niebezpiecznych odpadow kazdy z nas "produkuje" w domu i wszystko leci do jednego smietnika,czy to jest bezpieczne?

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-02-16, 10:08:18 »
Biedrona zgadzam sie z toba w pewnym stopniu
Przeciez kosmetyczka nie produkuje tych odpadow az tak wiele
Dobrze ze taka ustawa istnieje ale chyba wymaga ona troszke poprawek
Zreszta jak wiekszosc ustaw w tym kraju :!:  :!:  :!:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-02-16, 11:09:22 »
Cytat: "biedrona"
Moze masz racje.

Oczywiscie koniecznosc podpisania umowy jest w takich przypadkac bezsensowna, ale po zebraniu pewnej ilosci powinny byc one zutylizowane!

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-02-16, 12:50:56 »
Wg.sanepidu nie moga one byc przetrzymywane dluzej niz 14 dni w lodowce.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-02-16, 13:54:02 »
Cytat: "biedrona"
Wg.sanepidu nie moga one byc przetrzymywane dluzej niz 14 dni w lodowce.

I tu jest kwestia polskiej specyfiki. zapewne nie ma roporzadzen wykonawczych i podciagaja to pod typowe odpady medyczne :(. Zobaczymy jakie wyjda poprawki do roporzadzenia.

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-02-19, 19:16:11 »
niestety dla sanepidu musimy podpisać umowe o utylizacji(ich nic wiecej nie obchodzi)Ja mam umowe ze szpitalem.

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-03-05, 14:42:54 »
Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz :D Warto poszukać wśród firm utylizujących odpady, bo ja już miałam podpisywać umowę z przychodnią, która pobierała miesięczny ryczałt niezależnie, czy mam coś do utylizacji czy nie, aż tu przypadkiem trafiłam na firmę przy szpitalu, która utylizuje uwaga!! za 3,3 zł. za kilogram, a w cenę wliczony jest transport! Dzwonię, a oni przyjeżdżają na telefon 8O

Offline Marlena

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 327
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-03-05, 19:28:02 »
Własnie najlepiej szukac cos przy szpitalach.A u nas jeszcze do tego nietylko sanepid bedzie sprawdzał,ale takze beda kontrole z Urzedu Miasta.Zgroza no nie?

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-01-07, 15:50:46 »
kochane kobietki i chlopcy ;) musze4 napisac instrukcje postepowania z odpadami medycznymi :( nie wiem kompletnie jak sie za to wziasc i co napisac :( please helppppppppp :)

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-05-28, 14:15:11 »
Poszukuję wlaśnie takiego dokumentu dla sanepidu. Nigdzie w internecie nie mogłam znaleźć    :?
Najlepiej jakby było to w punktach. Nie chodzi mi tu o odpady skażone typu igły. POMOCY!

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-05-28, 15:51:04 »
Nie wiem czy to to ale :
- Wzakładzie ustala się instrukcję postępowania z odpadami

2.Odpady powinny być gromadzone w pojemnikach zamykanych , zaopatrzonych w worki foliowe
3. Pojemniki o których mowa w ust. 2 , umieszcza się w każdym pomieszczeniu zakładu w którym są świadczone usługi
4.Zużyte materiały które mogły ulec zanieczyszczeniu krwią lub wydzilinami , gromadzi się w oznakowanych , przeznaczonych do tego celu kosmetykach lub w workach foliowych
 

To jest rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r

wydaje mi się że każdy kto prowadzi zakład powinien wiedzieć takie rzeczy na 1 wszym miejscu !!!   Jeżeli wogóle to o to chodzi ale wydaje mi się że tak ,

Gość

  • Gość
Odp: Utylizacja odpadów
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-05-28, 15:54:00 »
4 . oczywiście żle napisałam

4. Zużyte materiały które mogły ulec zanieczyszczeniu krwią lub wydzielinami , gromadzi się w oznakowanych , przeznaczonych do tego celu pojemnikach lub workach foliowych