Autor Wątek: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 54401 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #30 dnia: 2008-03-25, 08:10:58 »
Aktualnie testujemy program New Image firmy ndot.pl. Program dosc prosty, napisany w Javie i stosunkowo tani. Program jest caly czas rozwijany i z ostateczna opinia czekamy na naniesienie kilku sugerowanych przez nasz serwis poprawek.
Aktualnie uzywamy Outlooka jako zwyklego PIM managera, d rejestracji danych klientow, kontaktow i historii wizyt.

Offline mws

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Program komputerowy do obslugi gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #31 dnia: 2009-08-18, 10:57:23 »
Witam,

Jakiś czas temu sisotra namówiła mnie, żebym napisał dla niej program do obsługi gabinetu kosmetycznego.
Pomyslałem wtedy, że może ktoś inny uzna taki program za przydatny.

Chciałbym Was spytać co myślicie o takim programie, i jaka wg. Was powinna być jego cena.

Podstawowe opcje w moim programie to:
Kartoteka klientów na podstawie książki "kosmetyka stosowana" Joanny Dylewskiej-Grzelakowskiej wyd. WSiP Warszawa 1999.
Rejestracja wykonanych zabiegów
Rezerwacja zabiegów
Cennik zabiegów
Sprzedaż (bez obsługi kasy fiskalnej)
Cennik artykułów
Raporty wpływów z zabiegów i sprzedaży
Harmonogram zabiegów - wg pracowników.
W przygotowaniu jest również edytor ulotek.

Za wszelkie opinie będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Marek
« Ostatnia zmiana: 2009-08-18, 12:03:02 wysłana przez mws »

Offline siuga

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #32 dnia: 2009-09-12, 22:35:25 »
Witam. Ja do stronki gabinetowej będe wprowadzała dodatkowo program rezerwacje on-line...ciekawe czy się sprawdzi w praktyce...?

Offline Focal

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #33 dnia: 2009-10-02, 02:53:57 »
Witam. Ja do stronki gabinetowej będe wprowadzała dodatkowo program rezerwacje on-line...ciekawe czy się sprawdzi w praktyce...?
...nie polecam. Klientki mogą wprowadzić niezły bałagan zapisując się w nieoptymalnych porach. Np. Masz 2 godzinny zabieg na 8:00(do 10) i 12:00(do 14). Ktoś chce zrobić hennę. Normalnie recepcja wpisałaby go na 14... a klient wpisuje się na np.: 10:30 i blokuje dwugodzinny okres który można było zagospodarować np. kolejnym zabiegiem zapewniając pracownikowi ciągłość w pracy : brawo :... Takich przypadków jest masa, a chaos jaki przez rezerwacje online może zapanować - ogromny. Dodatkowo jeśli klient dzwoni, w czasie rozmowy można pomóc w wyborze zabiegu. A tak, klientka, która nie kwalifikuje się do danego zabiegu dowiaduje się o tym po przyjściu do naszego salonu... :?

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #34 dnia: 2009-10-02, 08:26:14 »
a to czy klientka się kwalifikuje może stwierdzić recepcjonistka która ma znać branżę, księgwość itp

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #35 dnia: 2009-10-02, 11:27:25 »
chodziło o to że klientki które się same zapisują online nie mają często pojecia i ile co zajmuje i blokuja dziwne godziny.  : bredzisz :

recepcjonistka powinna choć trochę znać branże a na pewno to ile trwają zabiegi i jak klientki zapisywać  : dance :
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Focal

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #36 dnia: 2009-10-09, 14:28:15 »
Ania mnie zrozumiała w 100% :)

a to czy klientka się kwalifikuje może stwierdzić recepcjonistka która ma znać branżę, księgwość itp
a) umówmy się, że recepcjonistka siedząc na recepcji, może sobie poczytać tematyczne książki, czasopisma branżowe, porozmawiać z kosmetyczką która akurat ma przerwę, poza tym pracując w salonie widzi jakie przypadki się zdarzają i jak są obsługiwane. W marketach budowlanych też nie pracują kierownicy budowy a mimo to pracownicy mogą pomóc laikowi przynajmniej nakierować się na dany problem...
b) jeśli recepcjonistka nie ma pojęcia jak pomóc, krótko pracuje i nie wie jeszcze o co w tym chodzi - zawsze może zapytać kosmetyczkę  - jeśli jest wolna lub zapisać nr telefonu i przekazać go kosmetyczce kiedy ta skończy wykonywany zabieg. Klientka zza monitora skazana jest tylko na siebie.
c) ostateczne decyzje zawsze podejmuje wykonująca zabieg kosmetyczka, jednak wcześniejsza rozmowa z"recepcjonistą" pozwala wyeliminować wiele wpadek. Nie trzeba być kosmetologiem żeby znać listę przeciwwskazań do popularnych zabiegów. W trakcie rozmowy można zapytać klient  czy aby na pewno kwalifikuje się do danego zabiegu.

Program w salonie w którym pracuje więcej osób jest moim zdaniem niezbędny... To tak jak by teraz przekonywać biura rachunkowe ze Excel jest do bani i że najlepsze to są kalkulatory i liczydła :D A gdyby klientki, przez chaotyczne zapisy zablokowały każdej z dziewczyn w gabinecie 2h dzienne + przychodziły by klientki na zabiegi, które się na nie kwalifikują... to niestety ale biznes by się co najmniej nie rozwijał o ile nie upadł... o rozwoju i inwestycjach w sprzęt o kadrę nie wspominając...

Także zakup programu polecam, jednak w dawaniu klientom wolnej ręki zalecam dużą ostrożność.


Offline Renata

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 99
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #37 dnia: 2009-10-09, 21:14:05 »
Aktualnie testujemy program New Image firmy ndot.pl.Program dosc prosty, napisany w Javie i stosunkowo tani.

tzn. jak tani?
Szukałam cen na ich stronach, ale albo ja juz nie dowidzę albo ich tam nie ma. Program faktycznie  wydaje się prosty , chyba też go przetestuję. A znacie jeszcze jakies inne programy do prowadzenia gabinetu?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #38 dnia: 2009-10-11, 12:53:58 »
Niestety chyba zmienili sposob licenconowania i oplaty. Musze sobie sciagnac kolejna wersje, ale nigdy nie mam czasu na kompleksowe testy.
Pamietam tylko, ze w porownaniu z innymi nie wypadali najdrozej.
Program mial kilka wad, jezeli chodzi o wyglad, np. przy wiekszej ilosci personelu rubryki robily sie za male, zamiast np. zrobic 2-3 zakladaki.
Co do rejestracji internetowej -  mozna odpowiedniemu zabiegowi przypisac czas ale chyba to nie ma sensu. Jedynym dobrym uzupelnieniem byloby, gdyby klientka mogla sama sobie sprawdzic terminy,  np. przez WWW wpisujac np. swoj numer :)

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #39 dnia: 2010-02-16, 20:30:04 »
znalazłam jeszcze coś takiego:

http://www.program-spa.pl/  : dance :
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #40 dnia: 2010-02-17, 08:08:07 »
znalazłam jeszcze coś takiego:

http://www.program-spa.pl/  : dance :

Wyglada interesujaco, jednakze na stronie jest brak ceny.
Spprobuje pobrac jakies demo i potestowac :)

Juz wiem, podstawowa wersja na 1 stanowisko to 900 PLN netto :(
« Ostatnia zmiana: 2010-02-17, 08:12:05 wysłana przez Tomek »

Offline Focal

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Program komputerowy do obslugi gabinetu kosmetycznego
« Odpowiedź #41 dnia: 2010-03-12, 12:51:03 »
Witam,

Jakiś czas temu sisotra namówiła mnie, żebym napisał dla niej program do obsługi gabinetu kosmetycznego.
Pomyslałem wtedy, że może ktoś inny uzna taki program za przydatny.

Chciałbym Was spytać co myślicie o takim programie, i jaka wg. Was powinna być jego cena.

Podstawowe opcje w moim programie to:
Kartoteka klientów na podstawie książki "kosmetyka stosowana" Joanny Dylewskiej-Grzelakowskiej wyd. WSiP Warszawa 1999.
Rejestracja wykonanych zabiegów
Rezerwacja zabiegów
Cennik zabiegów
Sprzedaż (bez obsługi kasy fiskalnej)
Cennik artykułów
Raporty wpływów z zabiegów i sprzedaży
Harmonogram zabiegów - wg pracowników.
W przygotowaniu jest również edytor ulotek.

Za wszelkie opinie będę wdzięczny.
Pozdrawiam,
Marek
Dorzuć - powiadomienie sms/mail, możliwość logowania(recepcja), tworzenia grup klientów (np.vip, gold, silver)...

Pozdr.

PS. jakieś demo wersje są przewidziane dla beta-testerów?  : brawo :

Offline Zapisy24.pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #42 dnia: 2010-04-09, 11:25:47 »
Jeżeli System zapisów online jest dobrze zaprojektowany to klientki nie są w stanie wprowadzić bałaganu do zapisów.

W dobrych Systemach właściciel salonu dla każdego zabiegu tworzy krótki opis. Oprócz tego określa czas wykonywania zabiegu, oraz cenę. Jeżeli cena nie jest z góry znana i zależy od różnych czynników, można zaznaczyć zakres cenowy zabiegu.
Wygląda to tak:
Klientka/klient wchodzi na stronę internetową salonu, klika na rezerwacje online i widzi profile poszczególnych pracowników (opis ich doświadczenia, kompetencji), po wybraniu danego pracownika, klientka klika na dany zabieg. System wiedząc ile czasu ten zabieg zajmuje (bo to określił wczesniej właściciel Salonu) proponuje klientce wolne terminy zapisów dla wybranego przez nią pracownika. Tak to działa, prosto i bez komplikacji.

Posunęłabym się do stwierdzenia, że dobry System jest lepszy od tradycyjnego sposobu zapisywania. Notowanie w papierowym kalendarzu często oznacza nieczytelne przekreślenia i błędy do których może prowadzić brak komunikacji pomiędzy pracownikami. A to z kolei może oznaczać nachodzące na siebie rezerwacje. Elektroniczny, DOBRY System zapisów on-line eliminuje te błędy.
Masz problemy z marketingiem swojego Salonu? Jako ekspertka ds. Marketingu i PR Systemu do zarządzania salonem http://zapisy24.pl/ chętnie pomogę.

Offline lusissa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #43 dnia: 2010-06-04, 22:53:18 »
Zapisy24,jak uniknąć nieświadomego klikania rezerwacji lub jeszcze gorszego specjalnego (dziecinna konkurencja) rezerwowania terminów.Nie do pominięcia jest kwestia wywiadu gospodarczego,to co nam nie wolno ujawniać-na co mamy najwięcej chętnych,ile mamy pracy itp. będzie czytelne dla wszystkich.Co z awarią internetu,zostajemy bez terminarza?Jedna dziewczyna wcześniej pracowała w Anglii i tam też borykają się z blokowaniem terminów,i teraz klient musi do rezerwacji przez internet wpłacić zaliczkę,tak jak w hotelach,inaczej rezerwacja jest anulowana.
Miałyśmy w salonie Merlina ,ale fryzjer się wyniósł razem z licencją i teraz też szukamy przejrzystego programu za rozsądne pieniądze.Uważam że grandą jest żądania ponad 4000zł za oprogramowanie do recepcji ,a ten sam program Loreal rozdaje swoim salonom za darmo.
Proszę salony które już używają i są zadowolone z programów o rekomendacje.

Offline Focal

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym
« Odpowiedź #44 dnia: 2010-06-05, 12:30:34 »
...zapisy24.pl - nikt nie neguje wyższości elektronicznej ewidencji wizyt. Kwestia tego, że zapisy online są korzystne dla salonu... Podanie czasu zabiegom ceny itd, itp.... nie jest żadnym wyznacznikiem sukcesu. Przecież to ludzie będą klikać... a to człowiek jest zwykle najsłabszym ogniwem super sprawnie działającego systemu. Masz doświadczenie w marketingu i  programowaniu,.... ale salonu chyba nie prowadziłeś. Wiedziałbyś, że taka argumentacja możne trafić tylko do kogoś bez doświadczenia  i kto dopiero zaczyna. Zeszyty/papierowe kalendarze to archaizm... ale dla nie - zapisy online - wyrok hehe. Nawet recepcjonista- osoba znająca salon, ofertę, możliwości poszczególnych pracowników - popełnia błędy siedząc przed kompem. CO dopiero średnio znająca kompa amatorka piękności...  Poza tym - awaria netu i po zabawie. Brak prądu - ups/agregat - i jedziemy. Awaria kompa - cogodzinna kopia zapasowa wysyłana na zewnętrzny serwer + laptop - 10 minut i system stoi. Najmniej panujemy na dostawcą usług internetowych. Kardynalnych kwestii takich jak poruszyła lusissa - nie omawiam - pokazanie konkurencji co  i kiedy u nas idzie to błędny raczkujących managerów. Podsumowując - fajnie, że promujesz swój produkt, ale idealny i pozbawiony wad na pewno nie jest.