Autor Wątek: Co na zaskórniki?  (Przeczytany 24046 razy)

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« dnia: 2005-05-17, 10:33:58 »
Moja kolezanka ma problem z wągrami  :( Ma je na nosie jak i brodzie.Była kilka razy u kosmetyczki,ale potem znow jej powracaja,niestety nie stac ja tak aby chodziła czesto do kosmetyczki i kupowała drogie kosmetyki:( moze Wy znacie jakies dobre sposoby :)
Bardzo dziekuje za kazda rade :wink:

Aguś

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-17, 11:10:29 »
A jakie uzywa kosmetyki w domu, czy czesto pudruje twarz-czym?

Niestety zaskorniki same nie wyjda. Ile kolezanka ma lat? Przypuszczam ze kolezanka jest na takim etapie dojzewania gdzie jej gruczoly lojowe jeszce szaleja i dlatego ciągle tworza sie nowe zaskorniki w duzych ilosciach. Twarz niestety trzeba oczyscic ale by zapobiegac tworzeniu sie nowych zaskornikow polecam uzywac odpowiednie kosmetyki w domu-odswiezajace ale nieagresywne. Odradzam te z alkoholem. :wink:
Jak szybko po oczyszczaniu powstają nowe zaskorniki?
Jaką kolezanka ma cere?

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-17, 11:51:24 »
Kolezanka ma lat 19.
Pudruje sie tylko jak ma jakies wazniejsze spotkanie.
Cere ma raczej taka tłusta.
A po wizycie u kosmetyczki wagry znow sie pojawiaja po 4-5 dniach.

Aguś

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-17, 13:16:15 »
Po 4 dniach 8O ???
Cos musi byc nie tak, po 4 dniach to skora dopiero sie "wycisza" po oczyszczaniu.
A jekie kosmetyki uzywa w domu?

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-17, 13:26:37 »
Tez dla mnie to jest szok.
Hmm jakich ona uzywa kosmetykow,wiem ze mycia to uzywa pianki Clean & Clear,toniku z Nastolatki(bezalkoholowy)a kremu to nie wiem jakiego uzywa?Pudre ma jakis sypk z manhattanu matujacy.

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-26, 19:35:58 »
NIESTETY NA WAGIERKI TYLKO I WYLACZNIE GLEBOKI PEELIN ZIOLOWY JEST REWELACYJNY ALE TO DROGA SPRAWA....

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-07-28, 18:12:15 »
Byle nie mocne kosmetyki alkoholowe! A tak poza tym to najważniejsza jest pielegnacja w domu - chodzi mi o systematyczność. Dokładny demakijaż delikatnym środkiem, stonizowanie i nakładanie kremiku. Do tego peelingi i maseczki dwa, trzy razy w tygodniu. W drogeriach mozna wyszperać dobre kosmetyki do pielegnacji takiej buźki, niekoniecznie drogie. A pozostałą kasę zbierać na wizytę u specjalistki, która podratuje bużkę.


Głębokie złuszczania w gabinecie przynosza rewelacyjne efekty!
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-08-09, 22:22:28 »
Polecam tonik ziołowy i papkę do cery trądzikowej z firmy Jadwiga

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-08-10, 00:51:34 »
wiecie co  :? na zaskorniki to chyba nic nie pomoze  :cry: ja mam juz dawno okres dojrzewania poza soba ale niestety mam skore mieszana i zawsze beda zaskorniki :cry: zamkniete i te otwarte najgorsze ktore sie utleniaja :cry:
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Kasia_Zet_

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-11-18, 11:30:21 »
a ja polecam
-dobry żel do mycia cery tłustej, np Nivea Visage Young żel beztłuszczowy (stosowac rano, wieczorem i po przyjsciu do domu)
-beztłuszczowe kremy,
-tonik antybakteryjny, np Benzacne (stosowac na sucha skore jak wszystkie toniki)
-regularny peeling i masaż twarzy (co ok 7 dni),
-witaminy B, C, cynk, tran, opcjonalnie E i F;

powinno chociaz troche pomóc :)

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-11-18, 15:13:04 »
Oszin zgadzam sie z toba.Jesli chodzi o drobne zaskorniki to jest to walka z wiatrakami.Z moich doswiadczen wynika ,ze nic nie jest w stanie ich weeliminowac aby zupelnie ich nie bylo.Jesli ktos ma cera mieszna lub tlusta to wcale nie dziwi mnie ,ze po oczyszczaniu po 4-5 dniach pojawiaja sie znow.

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-12-05, 21:34:05 »
qrcybyk u mnie na nosie się zasiadły i nigdzie indziej.. cieżko się cholerstwa pozbyć  :roll:

Gość

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-12-06, 11:01:53 »
Dość dobre efekty daje kwas azelainowy : http://www.biotechnologia.com.pl/?sectionID=38&show=7
Do cery tłustej nadają się tylko i wyłacznie kremy beztłuszczowe, ich bazą są obojętne dla skóry silikony i ich pochodne, które nie zatykają ujścia porów. Polecam preparaty z kwasem salicylowym- zmiękcza naskórek i umożliwia jego prawidłowe złuszczanie, jak również preparaty z niewielką iloscią Triclosanu, który znacząco hamuje rozwój bakterii na skórze.
Do leczenia zaskórników wykorzystuje się także pochodne retinolu (witaminy A) o silniejszym działaniu: tretynoina (kwas witaminy A, kwas all-trans witaminy A), izotretynoina (kwas 13-cis witaminy A) oraz ostatnio wprowadzone adapalen i tazaroten. Działanie retinoidów polega na normalizacji procesów złuszczania w obrębie przewodów wyprowadzających gruczołów łojowych, umożliwieniu ewakuacji wydzieliny gruczołów. Osobiście stosowałam Differin (też mam cerę łojotokową), którego skuteczność jest dość dobra. Są to jednak leki na receptę i na efekty trzeba trochę poczekać.
Pozdrawiam

   Justyna

malibu27

  • Gość
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-06-20, 08:45:13 »
Peeling ziolowy o ktorym wspomnila kolezanka wyzej nie zawsze daje dobre efekty.
Poza tym po takim peelingu przez 7 dni nastepuje bardzo mocne zluszczanie naskorka i nie wolno go odrywac! Skóra swedzi i piecze, nie mozna jej myc niczym innym tylko specjalnym tonikiem jaki przygotowuje kosmetyczka.Wykonuje sie go tylko jesienia lub wiosna gdyz nazlezy kategorycznie unikac slonca - jak sloneczko chwyci w tym mijscu gdzie skora sie luszczy zostaja trwale przebarwienia. Po 7 dniach przychodzi sie ponownie do kosmeyczki na sciaganie tego odstajacego naskorka maska otrebowa.

Wiem jak to wyglada bo sama go robilam w gabinecie i nie kazdy byl zadowolony. a zaskorniki trzeba usowac na oczyszczaniu mechanicznym u kosmetyczki, niestety :(

Offline aisha

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 45
Co na zaskórniki?
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-07-20, 22:43:13 »
mam do was pytanie... mam cere bardzo wrazliwa, mieszana i okropne problemy z zaskórnikami!! skonczylam szkole kosmetyczna i ogolnie kosmetyka to moje hobby wiec wiedze posiadam ale ze swoja cera za zadne skarby swiata nie moge dac sobie rady:/ zaskórniki mam doslownie na calej twarzy, na nosie mnostwo wagrow, na policzkach w okolicy nosa tak jakby "kaszke"- malutkie punkciki (zaskorniki) jeden obok drugiego, przy kosci jarzmowej natomiast pojedyncze ale gleboko osadzone zaskorniki- twarde o zoltawym kolorze, ciezko wychodza i ogolnie cala twarz w zaskornikach... dopoki ich nie ruszam nie mam zadnych problemow z pryszczami(po wyciskaniu czasem cos wyskoczy ale nie narzekam). Bylam z tym u dermatologa juz kilka razy, ale niestety nie zdolal mi pomoc, do pielegnacji twarzy uzywam naprawde dobrze dobranych kosmetykow, ale zaskorniki jak byly tak sa, i po kazdym wyciskaniu szybciutko sie odnawiaja... co moge z tym zrobic? czy mikrodermabrazja mi pomoze? zaznaczam ze mam bardzo wrazliwa skore, i zaczynaja mi sie pojawiac pojedyncze naczynka na twarzy