Autor Wątek: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?  (Przeczytany 7388 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« dnia: 2007-02-02, 11:04:05 »
Artykul z przed par lat ae wiele nie stracil na aktualnosci:

Cytuj
Wygodny fotel, elegancki wystrój, darmowa kawa i herbata dla klientów. Czy to wystarczy, by z przekonaniem oddać się w ręce urzędującej w takim gabinecie kosmetyczki?

Wiecej:
www.gazeta.pl

Offline MeganR

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-09-09, 12:09:56 »
No cóż... chyba nie wystarczy. Według mnie trzeba zrobić wywiad środowiskowy (onlinowy) o danym salonie kosmetycznym. W Warszawie salony są dosyć ekskluzywne, bo również mają ofertę dla zagranicznych klientów. Ale poza stolicą zdarzają się przypadki wciskania ciemnoty - niby jest ładnie, ale usługi na bardzo niskim poziomie. Warto zapytać o nazwiska lekarzy. Dowiedzieć się jakie mają doświadczenie. Poprosić o referencje. I zrobić najpierw jakiś tańszy, mniej znaczący zabieg, aby sprawdzić czy to to.
« Ostatnia zmiana: 2009-09-09, 13:26:39 wysłana przez Tomek »

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-09-09, 15:56:24 »
Nie sądzę żeby tzw. wywiad on-line'owy (swoja droga to jakiś potworek językowy;) ) dawał bardzo wiarygodne rezultaty. Po pierwsze nie każda kosmetyczka ma klientki korzystające maniakalnie z sieci i piszące opinie o gabinecie. Po drugie istnieje zawsze możliwośc manipulacji przez sama kosmetyczke (co czasami ma miejsce i tutaj). Nie sądzę też żeby wszystkie gabinety w Warszawie nawet te mające zagraniczną klientelę były idealne. No ale to tylko moje zdanie. Co do lekarzy w gabinecie to nie kumama. :|
Tak naprawdę i tak najlepszą reklamą zwłaszcza dla niewielkiego gabinetu jest polecenie z pierwszej ręki, poczta pantoflowa od znajomych.

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline studiospa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-08, 13:49:22 »
W pelni sie zgadzam z przedmowczynia w sprawie opini na forach internetowych - trzeba by dodac do manipulacji kosmetyczek - manipulacje konkurencji - niestety czesto sie to zdaza.

Poczta pantoflowa jest najlepsza forma reklamy - no i oczywiscie powracajaca klientka.

a co do lekarzy to chyba chodzi o medycyne estetyczna a nie gabinety kosmetyczne.

Offline Klaudys

  • Słoneczko :)
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-15, 15:13:31 »
Hmm ja uważam że opinie znajomych są dość wiarygodnym źródłem i przynajmniej ja tak korzystam. :)

Offline ZoltanElectronics

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-08-31, 11:05:52 »
Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego to wbrew pozorom trudne zadanie. Z doświadczenia wiem,że nie warto sugerować się jedynie ceną,ale takze jakościa danych zabiegów oraz obsługą. Można czytać również opinie o danych firmach na forum,to pomoże w podjęciu decyzji.
zoltanelectronics - Wyposażenie salonów kosmetycznych. Warszawa.

Offline Anna88

  • Anna
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-02-17, 16:22:21 »
Myślę, że najlepsze salony to takie które mają dobrą opinię w okolicy. Ważne jest aby kosmetyczki były dobrze wyszkolone w praktyce . W salonie czystość jest równie ważna jak wyszkolenie pracowników. Jeśli jednak chcesz się poczuć dobrze najważniejsza jest atmosfera. Bez niej będziecie czuć się jak w szpitalu. Stypa a nie przyjemność. Polecam więc salony gdzie czuć POWER pracowników:)

Offline Gdzie?

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #7 dnia: 2012-05-18, 20:39:02 »
Jam mam taką procedurę wyboru gabinetu:
      Po pierwsze musi być po drodze plus parking.
      Po drugie bardziej patrzę na ludzi niż na lśniące dodatki w gabinecie. W rezultacie wybieram kosmetyczkę a nie jej gabinet.
      Po trzecie opieram się na opiniach znajomych.
      I po czwarte - na początek umawiam się na mały zabieg - tak, żeby nie mieć czego żałować.

Pozdrawiam!
Kosmetyka mnie kręci..., więc
gdzie do kosmetyczki?

Offline justa28

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 507
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #8 dnia: 2012-05-19, 17:30:22 »
kompetencje i doświadczenie liczą się w wyborze odpowiedniej kosmetyczki-tylko tyle

Offline kasiula28

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #9 dnia: 2012-08-31, 16:28:40 »
Przede wszystkim musi być miła obsługa. Trzeba czuć się tam komfortowo, w końcu idziemy się tam zrelaksować. Warto wcześniej popytać znajomych, czy wiedzą coś na temat konkretnego gabinetu. Cena też ma swoje znaczenie:)

Offline studiolaura

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Jak wybrać odpowiedni gabinet kosmetyczny?
« Odpowiedź #10 dnia: 2012-11-05, 12:04:19 »
Na pewno dobrze jest na początek skorzystać z mniej kosztownego zabiegu i w tym czasie rozeznać się w atmosferze panującej w salonie, w profesjonalizmie kadry. W dzisiejszych czasach dużo informacji czerpie się z Internetu, więc dla mnie ważny jest wygląd strony, to czy jest aktualna - bo to też świadczy o dbałości o swój wizerunek.
Zapraszamy do skorzystania z
porad dietetyka oraz masaży zdrowotnych.