Autor Wątek: Przeciwwskazania do makijażu?  (Przeczytany 6789 razy)

Tomia

  • Gość
Przeciwwskazania do makijażu?
« dnia: 2015-09-02, 19:47:40 »
Zakładam nowy watek w temacie makijażu permanentnego, ponieważ nie znalazłam informacji, których szukam. Interesuje mnie, jakie są przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Myślałam głównie o makijażu oczu. Jestem osobą o bardzo wrażliwej skórze, miałam swego czasu podejrzenia o atopowe zapalenie skóry, była też wersja, że być może mam łuszczycę, co się ostatecznie nie potwierdziło. Czasami moja skóra reaguje wysypką, ale bardziej kojarzyłabym to z nietolerancją pokarmową. Kwalifikuję się do takiego zabiegu?

Offline majola

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-09-04, 14:08:17 »
Zakładam nowy watek w temacie makijażu permanentnego, ponieważ nie znalazłam informacji, których szukam. Interesuje mnie, jakie są przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Myślałam głównie o makijażu oczu. Jestem osobą o bardzo wrażliwej skórze, miałam swego czasu podejrzenia o atopowe zapalenie skóry, była też wersja, że być może mam łuszczycę, co się ostatecznie nie potwierdziło. Czasami moja skóra reaguje wysypką, ale bardziej kojarzyłabym to z nietolerancją pokarmową. Kwalifikuję się do takiego zabiegu?

hm mi sie wydaje ze nie, ale moge sie mylić

Offline frychmag

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-09-08, 15:21:39 »
Najwłaściwszym postępowaniem przed decyzją skorzystania z zabiegu makijażu permanentnego będzie po prostu wizyta u dermatologa. Jeżeli się kwalifikujesz, i lekarz wyrazi zgodę, to wtedy na twoje życzenie powinien bez problemu napisać na kartce z podpisem i pieczątką, że nie ma przeciwwskazań alergicznych/dermatologicznych do makijażu permanentnego. W dwóch renomowanych salonach, gdzie chciałam się zapisać sama i skorzystać z usługi, ale wspomniałam właśnie o problemach z atopią tego ode mnie zażądano, I w sumie dobrze.

Offline Magmag11

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #3 dnia: 2016-03-12, 20:51:03 »
Zabiegowi makijażu permanentnego nie mogą poddać się osoby chore na łuszczycę, cukrzycę, hemofilię, mające skłonność do bliznowców, epilepsję, a także kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Również przyjmowanie sterydów czy lekarstw zawierających kortykosteroidy bezwzględnie wyklucza z grona osób mogących poddać się zabiegowi mikropigmentacji skóry.

Offline lwica

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #4 dnia: 2016-03-30, 02:44:24 »
a tak z ciekawości ile taki makijaż kosztuje? musi być pewnie strasznie drogi

Offline AnnS5

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #5 dnia: 2016-05-30, 22:19:22 »
Ja juz może trochę późno, ale mam nadzieję, że nieco odswieze temat przeciwskazań. Zacznijmy od skóry atopowej- przy dzisiejszej  klasie pigmentów, uczulenia są sporadyczne.  Warto poprosić linergistke o test uczuleniowy.  Polega na dwukrotnym wprowadzeniu odribiny planowanego pigmentu w wewnętrzny obszar płatka ucha (nawet zwykła igła strzykawkowa, odstęp min. 3 tyg) jeśli nie pojawi się reakcja alergiczna- wykonujemy makijaż.  Łuszczyca to temat odrębny.  Nie jest bezwzględnym przeciwskazania,  ale wymaga świadomej zgody pacjenta. Po pierwsze mamy do czynienia z ryzykiem prowokacji zmian poprzez zerwanie ciągłości naskórka.  Zmian tych nie należy leczyć kortykosteroidami, bo mogą doprowadzić do Niekontrolowanych zmian w wybarwieniu pigmentu,  po drugie, istnieje ryzyko szybszego wyłuszczanią MP (mechanizm związany z przyspieszonym ToT oraz parakeratozą). Jeśli klientka z łuszczycą (rybą łuską,  choroba arlekina i innymi autoimmunologicznymi chorobami skory) wyrazi świadoma zgodęzgodę na zabieg, nie widzę problemu.  Od lat z powodzeniem wykonuję MP u tzw klientek obciążonych.

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #6 dnia: 2016-11-09, 07:19:08 »
Jest ich kilka . Sa strony, na których można sobie poczytać informacje o tym jakie są najczęstsze przeciwwskazania do wykonywania tego makijażu:
http://www.laserdelux.pl/blog/tematyka-makijaz-permanentny

Na stronie jest duża baza informacji o tym zabiegu. Warto jest również poczytać sobie o róznicach w zakresie makijazu dla brunetek oraz blondynek. Zbyt mocny makijaż permanentny u blondynki może wygladac dziwnie oraz sztucznie Wszystko powinno byc dopasowane do typu urody.

Offline majakafka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-02-27, 12:13:29 »
Dziewczyny mam pytanie. Chce sobie zrobic makijarz permanentny brwi. Mam 1 tatuaz i podczas robienia cos poszlo nie tam i troche pigmentu rozlalo sie po skorze, wyglada to jak siniak. Myslicie ze z brwiami mogloby bys podobnie?

Offline dominika78

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przeciwwskazania do makijażu?
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-05-04, 23:35:09 »
hej, z tego co kojarzę to na pewno minimum miesiąc przed zabiegiem musisz odstawić wszelkie odżywki do rzęs. a więcej o przeciwskazaniach możesz poczytać tutaj:: cenzura :  robilam wlasnie w tym salonie i jestem bardzo zadowolona, p. Dominika wszystko ci wyjaśni, a co najważniejsze- stworzy delikatny śliczny makijaz  :wink:
« Ostatnia zmiana: 2017-05-08, 15:53:26 wysłana przez Tomek »