Autor Wątek: kosmetyczka - kosmetolog  (Przeczytany 2798 razy)

Gość

  • Gość
kosmetyczka - kosmetolog
« dnia: 2005-12-21, 09:37:55 »
w sumie to powinnam to wiedziec...kosmetolog/kosmetyczka.czy tylul kosmetolog odnosi sie do osob z wykszalceniem wyzszym?,bo wydawalo m i sie ze w gabinecie mosmetycznym pracuje kosmetyczka, ale spotkalam sie ostatnio z tym ze jednak kosmetolog i juz nie wiem.czy kosmetolog to moze mezczyzna?pozrdowionka :-)

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
kosmetyczka - kosmetolog
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-21, 14:16:27 »
Promyczku kosmetyczka to osoba, ktora ukończyła studium kosmetyczne
 (tzw. technik usług kosmetycznych), a tytuł kosmetologa możesz uzyskać jedynie kończąć studia wyższe na kierunku kosmetologia. W gabinetach kosmetycznych do niedawna pracowały wyłącznie kosmetyczki, jednak obecnie może to być zarówno kosmetyczka, jak i absolwent kosmetologii tzw. kosmetolog.
Nie wiem czy wytłumaczyłam, bo jakaś dzisiaj jestem rozbita, ale chociaż się starałam  :oops: Koleżanki z forum zapewne uzupełnią    :P
pozdrawiam
Anna

Gość

  • Gość
kosmetyczka - kosmetolog
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-21, 15:12:02 »
Dokładnie tak . Kosmetyczką zostaniesz po ukończeniu studium kosmetycznego , kosmetologiem po studiach , bez względu na to czy jest się kobietą czy mężczyzną :-)

Gość

  • Gość
kosmetyczka - kosmetolog
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-12-21, 15:52:14 »
BARDZO, BARZDO Wam doekuje za wyczarpujaca odpowiedz. teraz juz wszystko jasne :-).pozdrawiam

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
kosmetyczka - kosmetolog
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-12-21, 22:11:27 »
No dokładnie ja jestem zarówno kosmetyczką (technikiem usług kosmetycznych) jak i kosmetologiem (kosmetolog licencjonowany) i pracuje właśnie w gabinecie kosmetycznym. A studia robiłam dodatkowo bo lubie to co robie i chciałam pogłębić swoją wiedze z zakresu kosmetyki.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
kosmetyczka - kosmetolog
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-12-22, 09:45:20 »
a jak to jest z facetem ktory robi studium kosmetyczne??bo jak dziewczyna t jest kosmetyczka a facet??kosmetyk?? 8) czy poprostu technik uslug kosmetycznych powinno sie mowic?

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
kosmetyczka - kosmetolog
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-12-22, 22:37:50 »
W Mary Cohr szkoleniowcem jest mężczyzna p. Michał i jest on po studium kosmetycznym i przedstawia się jako technik usług kosmetycznych, bo nie ma męskiego odpowiednika kosmetyczki.
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta