Autor Wątek: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?  (Przeczytany 18016 razy)

Offline Zakątek Urody

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #15 dnia: 2012-08-30, 12:15:13 »
Jak już pisałem, można te systemy wykorzystać marketingowo ale dla wielu osób jest to próba ratowania się przez zamknięciem biznesu, a w wielu przypadkach pogrąża ich to jeszcze bardziej.
Obserwując prawie wszystkie portale zakupów grupowych w moim województwie ,dochodzę do wniosku ,że renomowanych salonów już tam nie ma, a te które pozostały to albo nowe podmioty albo desperatki , i mimo zabawnie niskich cen -sprzedaje się po kilka sztuk takich bonów.

Offline Tomasz Nowack

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-01-09, 13:59:41 »
Sprzedaż na Gruponie i im podobnych ostatnio bardzo spadła ponieważ ludzie po prostu nie mają pieniędzy.
Jeżeli jeszcze ktoś uważa, że zrobi majątek umieszczając swoje usługi na portalach zakupów grupowych to jest w dużym błedzie. Ani nie zarobi a raczej dołoży do całego interesu, jeżeli nie ma produktów lub usług wysokomarżowych ani nie zdobędzie stałych i wiernych klientów, ktorzy będą do niego wracali ponieważ większość osób robiących tam zakupy to klasyczni łowcy okazji i ci nie będą klientami.

Wg mnie takie portale można wykorzystać tylko jako darmową reklamę. Jak to zrobić
1. Przygotowujcie atrakcyjną stronę www z ofertą, cennik, obszerny opis usług. Strona jest konieczna aby jakikolwiek portal wogóle chciał z wami rozmawiać.

2. Zgłaście sie do przedstawiciela wybranego portalu i powiedżcie, że chcecie wypróbować ich ofertę. Nie zrażajcie się warunkami nie chodzi wam przecież o sprzedaż ale o darmową reklamę.

3. Ustawiacie limit kuponów na bardzo niskim poziomie.

4. Po podpisaniu umowy portal wysyła informację o waszej ofercie do setek lub tysięcy osób, które ma w bazie.

5. Osoby zainteresowane usługą wchodzą na oferte a przez nia na waszą stronę www. Dlatego bardzo ważne jest aby strona www była maksymalne dopracowana. Muszą się na niej znaleźć referencje, formularz zapisu na listę adresową, informacje o promocjach oraz odpowiednio przygotowane oferty. Odpowiednio czyli tak aby osoba która je czyta nie mogła się nim opzreć i uważałą, że musi z nich skorzystać bo jak tego nie zrobi to straci niebywałą okazję

W ten sposób, za darmo, dotrzecie ze swoją ofertą do setek lub nawet tysięcy osób.
Koniecznie postarajcie się zdobyć adresy e-mail osób, które wejdą na waszą stronę. Zaoferujcie, w zamian za pozostawienie takiego adresu, coś darmowego - przynętę. Taką przynętą może być darmowy raport na temat który może zainteresować waszych potencjalnych klientów. Możecie zaoferować kupon rabatowy na wasze usługi z duża zniżką, większą niż normalnie oferujecie swoim klientom, lub coś innego co skłoni ludzi do podania swojego adresu e-mail.
Mając bazę takich adresów będziecie mogli wysyłać później im, całkiem legalnie, oferty swoje lub swoich partnerów.

 
Nie wiesz jak zdobywać klientów? Ja wiem!

Offline marta

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-02-07, 23:35:48 »
Pracowałam kilka razy na kuponach ale raczej nie wspominam tego dobrze zwłaszcza z ostatniego miejsca gdzie kuponów sprzedało się około 500 w 3 wariantach 1, 3, 6 zabiegów kupon był ważny rok a i tak nie udało się tego przerobić. Masakra  miałyśmy zapis za zapisem bez chwili przerwy robiły się opóżnienia a po krótkim czasie pracy jak na taśmie byłyśmy zmęczone. Po paru miesiącach takiej pracy ma się dość a wręcz czułam jak bym się cofneła w czasie , osoby kupujące kupony są bardzo roszczeniowe niemiłe, oszukują że dzwoniły odwołać wizytę, lekceważą umówione wizyty a i oczywiście lepiej wiedzą od nas kiedyś pani powiedziała mi że mikrodermabrazja samo złuszczanie powinno trwać godzine bo tak widziała w internecie i jak tu takiej pani wytłumaczyć że żle widziała. Ale myśle że gdyby ktoś przemyslał dobrze to może być to nie najgorszy pomysł. Oczywiście zdarzają się też bardzo fajne osoby ale niestety tych jest mało a jeszcze mniejszy odzew po zakończeniu takiego kuponu bo osoby które korzystają z takich ofert czekają na kolejne tanie zabiegi i tak się robi błędne koło które doprowadziło wiele salonów do upadku a jeszcze nie jeden salon się zamknie. Najlepiej na tym wyszedł gr. Ale w ostatnich czasach salonów kosmetycznych pojawiło się pełno więc przyszedł chyba moment na oczyszczenie branży.
marta

Offline Darek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-02-26, 10:45:58 »
Mój znajomy po otwarciu nowego hotelu pierwsze co zrobił to dał ofertę na gruponie. Ceny dał po kosztach oraz takie ze był na tym stratny. Przyjechało dużo ludzi, obsłużył ich najlepiej jak potrafił, dopieścił i wielu z nich zostało juz jego stałymi gośćmi. Jednorazowa akcja, która dała mu spory rozgłos i wielu klientów. Powiedział mi że na tradycyjną reklamę aby zdobyc tylu powracajacych klientów musiałby wydać sporo więcej.

Jak widać można też w zdrowy sposób wykorzystać grupona.
Pozycjonowanie!

Offline GregorioZ

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #19 dnia: 2013-11-25, 00:19:00 »
Współpraca z portalami oferującymi sprzedaż naszych usług po tzw. promocyjnych cenach nie rodzi niczego dobrego i ja jestem tego przykładem. Pomysł na zbudowanie sieci stałych klientów poprzez sprzedaż "gruponów",  "citeamów", itp... okazał się zupełnie nie trafiony. Usługi w 90% kupowały klientki, które określamy z żona mianem "klienteli gruponowej", tj. takiej która nie przywiązuje się do marki, jakości czy miejsca, licząc wyłącznie na niską, okazyjną cenę. Nie warto. Przysięgam, że zabiegi wykonywane były rzetelnie, bez względu na promocyjne ceny. Zresztą trudno jest pracować po wyższych, skoro pół "miasta" po takich właśnie promocyjnych cenach oferuje swoją działalność.
W naszym przypadku nie udało się- musieliśmy zamknąć gabinet po roku i ośmiu miesiącach pracy... Do dziś ponosimy tego koszty. Proszę nie popełniajcie naszego błędu. Skupcie się na lokalizacji, szerokiej i nowoczesnej ofercie i "głaskaniu" klientek. "Grupony" to początek końca dla Waszych salonów.

[SPAM] - ogłoszenia zamieszczamy w odpowiednim miejscu.
« Ostatnia zmiana: 2013-11-25, 08:42:41 wysłana przez Tomek »

Offline Zakątek Urody

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #20 dnia: 2013-12-31, 09:45:09 »
Mijają miesiące i lata, salony powstają i upadają, a grupony nadal rządzą! Ceny z gruponów dyktują ofertę nawet  salonom które radziły sobie bez tego i nigdy na gruponach nie były. Obserwuję sieć gabinetów lekarskich, mających również kosmetologię, które z grubsza od trzech lat wystawiają się non stop po kilka ofert na gruponach, mają  dobrej klasy, więc i drogie urządzenia - lasery itd, przy tym poziomie o żadnej amortyzacji nie może być mowy, o co chodzi?!

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #21 dnia: 2014-12-13, 12:50:05 »
jak widzę te niskie ceny na grouponie to krew mnie zalewa. ostatnio widziałąm manicure za 16 zł. przeciez grupon nalicza jeszcze prowizje od tej ceny. ile ten salon zarabia? gdzie tu koszty sterylizacji cazek? ( pewnie nie sa sterylizowane :p ) szkoda gadac. psuja tylko rynek a klient i tak u nich nie zostanie bo poszuka nastepnego zabiegu za tak podle niską cenę;p
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline maddy

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #22 dnia: 2016-07-12, 09:10:15 »
Trochę to psucie własnego rynku przez obniżanie cen :( Rozumiem jeszcze zrobić jednorazową akcję na początku rozwijania salonu, żeby zyskać rozgłos, ale później nie widzę już sensu.

Offline ButterflyHurtowniaKosmety

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
  • www.butterflyhurt.pl - moje miejsce
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #23 dnia: 2016-07-12, 11:04:30 »
Grupon jest bardzo drogą formą reklamy czasem lepiej wydrukować ulotki zapłacić za rozniesienie niż zapłacić gruponowi. Jak ktoś umawia się z grupona na zabiegi to zawsze się tak będzie umawiał ciągle gdzie indziej.
Zaopatrzenie salonów kosmetycznych.

Offline missBT

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Do czego prowadzi współpraca z Grouponem ?
« Odpowiedź #24 dnia: 2016-07-25, 19:26:11 »
Ja zgodzę się z Elliah, moim zdaniem w Groupon daję szanse na zaistnienie, aczkolwiek ogromna ilość miejsc (nie tylko w branży kosmetycznej) w zły sposób podchodzi do tematu. Swego czasu sama korzystałam z różnych ofert zakupów grupowych. Z większości okazji nie byłam zadowolona, jednak w kilku miejscach podeszli do tematu we właściwy sposób. Zaoferowano mi usługę na bardzo wysokim poziomie. Od tego czasu jestem stałą, albo co najmniej regularną klientką tych miejsc.

Oczywiście negatywnych zdarzeń było dużo więcej. Mocno zawyżone ceny zabiegów aby uzyskać efekt marketingowy i żenująca jakość usług.
Aktualne promocje:
http://vivienclinic.pl/depilacja-laserowa - depilacja laserowa 50% zniżki na pierwszą wizytę
http://vivienclinic.pl/makijaz-permanentny - bezpłatna wizualizacja makijażu permanentnego
Zapraszamy!