Autor Wątek: Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę  (Przeczytany 3928 razy)

Offline andziol

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
wynajmuje lokal na kosmetyke i robie aktuanie remont.zaplacilam za miesiac z gory w umowie mam rowniez kaucje 2000 zl(zwrotna) na poczet roszczen czynszowych odsetek lub odszkodowan.i sluchajcie robie scianki dzialowe w wchodzi mi wlascicielka i mowi ze wiercone ze jak to(hmmm no jak scianke mialam postawic na klej?)i ze kolejne 2000 mam jej dac.bo plytki niby 5000zl kosztowaly,akurat zwykle plytki.i jeszcze jedno mialam miec kolor kremowo malinowy odpowiedziala mi ze absolutnie sie nie zgadza ze malinowy nie wchodzi w gre.kurde jakie ona ma prawa,ludzie place a nic nie moge? wogole wchodzi bez zapowiedzi,robotnikom zabrania dalej robic o co koomon.prosze dajcie rady

Offline makusek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-18, 10:28:35 »
powinnas spisac umowe ze jak bedziesz opuszczac lokal to zostawisz go w takim stanie jak go nabylas.jezeli kladziesz na swoj koszt płytki to daj jej do zrozumienia ze płytki tez wezmiesz ze soba wiec niech sie zastanowi.Kolor mozesz zawsze przemalowac,scianki usunac i dziury zagipsowac.Ja wyremontowalam rudere i powiedzialam ze koszty remontu ma mi zwrocic bo przeciez ja tego ze soba nie wezme jak bede rezygnowac (mam nadzieje ze tak sie nie stanie) I w tym momencie place mniejszy czynsz.Bo teraz pomysl-ty robisz remont,ona da ci wymowienie,albo ci nie pojdzie(czego ci nie zycze) To ty zostajesz na lodzie a ona ma gotowy lokal wyremontowany pod wynajem.A najlepiej idz po porade do prawnika.Albo postaw sprawe z babskiem ostro.

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-18, 11:52:28 »
makusek ma rację , ale andziol współczuję ,że taka sytuacja w ogóle miała miejsce.

Offline andziol

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-18, 19:05:42 »
chodzi o to ze jej sa plytki i wiadomo sa wiercone bo stelaz musial byc przymocowany ale absolutnie nie pekly,i mowie jej ze odkupie jej tych zalozmy 5 plytek i wstawimy nowe jakby sie stalo tak ze mamy opuscic lokal.a ona mowi ze 5 tys zaplacila!!!uwierzcie zwykle plytki.i jeszcze dodatkowej kaucji chce,a juz jej zaplacilam 2 tys kaucji i tak jest na umowie o najem( ze 2tys na poczet odszkodowan lub zalegania z zaplata)wiec jakim prawem chce wiecej!!!!mowi ze dlatego ze te scianki i dlatego ale sory dalam 2 tys bo tak bylo w umowie wiec to jej problem ze  nie zarzadala wiecej. masakra ta kobita mowie wam same problemy,i byla na tyle bezczelna ze dzwonila w dniu pogrzebu mojego taty wiedzac ze to taki dzien.:(((masakra

Offline makusek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-18, 19:28:57 »
to ja bym sie jeszcze zastanowila czy warto bedzie sie z nia uzeraz.Czy nie lepiej poszukac innego lokalu.Czasem moze byc na tyle bezczelna ze bedzie wchodzic jak do siebie jak beda klientki albo pod twoja nieobecnosc

Offline andziol

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-12-18, 21:53:53 »
no tak ale kurcze wlozone jest juz ponad 10 tys w lokal wiec mi zal poza tym super lokalizacja i nowy blok,wejscie oszklone na parterze jednym slowem ideal tylko wlascicielka koszmar.zmienie zamki

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-12-19, 11:47:06 »
Jeśli to Cię pocieszy andziol to w podobny sposób straciłam w tym roku 20.000 .  Niestety ze względów kryzysu bankowego okazały się nie do odzyskania -czasem spokój jest cenniejszy.

Offline andziol

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 60
Prawa właścieciela wynajmowanego lokalu - błagam dajcie radę
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-12-19, 18:08:04 »
no to mnie pocieszylas...