Autor Wątek: Zrogowaciała skóra stóp  (Przeczytany 9140 razy)

Offline karrollus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Zrogowaciała skóra stóp
« dnia: 2015-07-07, 10:23:41 »
Poradźcie jak usunąć zrogowaciały naskórek na stopach. Dodam, że wymaczanie, pumeksy, tarki itp. nie dają rady, jest to zbyt gruba warstwa.
Są jakieś bardziej skuteczne sposoby?

Offline elkaaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #1 dnia: 2015-07-24, 11:16:41 »
a moczenie w soli,a dopiero później tarka?

Offline pstryczek

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #2 dnia: 2015-10-12, 13:31:55 »
Podpinam się pod pytanie. Moje piety wyglądają nie zaciekawcie, a co gorsza nie cierpię ich szorować pumeksem... Zastanawiałam się nad skorzystaniem z jakiegoś zabiegu u kosmetyczki na początek, a potem postarałabym się regularnie sama je pielęgnować, bo wiadomo, łatwiej utrzymywać niż zaczynać od zera. Obiła mi się o uszy reklama skarpetek złuszczających, polecacie coś takiego czy to stara pieniędzy? Jak one działają, nie są aby zbyt szorstkie, ostre? W nich się normalnie chodzi i jest efekt gładszych stóp?

Offline dianalen

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #3 dnia: 2015-10-16, 19:59:16 »
Ja dla mnie to strata pieniędzy. To tak naprawdę peeling enzymatyczny stóp, bardzo delikatny. Ja też miałam problem ze skórą stóp - pięty to jedna wielka tragedia... Kupiłam maść silnie nawilżającą do stóp. Ma ona taki specyficzny, chyba ziołowy zapach, ale jest fenomenalna! Tylko problem jest jeden - trzeba jej używać ;) Często jest tak, że "ach, dziś nie posmaruję, idę spać", albo "zmieniłam pościel, jest za gorąco, by spać w skarpetkach, więc nie posmaruję". Koniecznie trzeba o tym pamiętać. Najlepiej na pierw oczyszczone pięty je nakładać, czyli gdy są bez tej grubej skóry. Lepiej się regenerują.

Offline esmeralda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #4 dnia: 2015-11-18, 11:39:39 »
Na pewno powinnaś codziennie po każdej kąpieli stosować krem do stóp, ale nie wysuszający, jakich jest bardzo dużo tylko nawilżający, natłuszczający. Na pękające pięty najlepsze są kremy i maści z witaminą A np. linomag. Słyszałam, że dobry jest też krem z mocznikiem. Nie powinnaś moczyć stóp w wodzie z dodatkiem soli ponieważ wysusza to stopy, dobre są natomiast różne płyny i zioła. Dobrze działa nałożenie raz na jakiś czas grubszej warstwy kremu natłuszczającego do stóp z witaminą A na noc a na to bawełniane skarpetki.

Offline tauriel

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #5 dnia: 2015-11-19, 19:29:03 »
Zgadzam się z tym. Wszystko zależy od systematyczności w stosowaniu. Jeśli użyjesz maści raz na tydzień, to na pewno nie pomoże i w takiej sytuacji nie warto oczekiwać efektów. Jednak przy systematycznym stosowaniu, zgodnie z opisem na opakowaniu może osiągnąć odpowiedni efekt. Grunt to systematyczność i cierpliwość. Dodatkowo warto pomoczyć w soli, tylko trochę dłużej. Dodatkowo możesz kupić jakiś peeling on może pomóc złuszczyć skórę.

Offline muuutiii

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #6 dnia: 2015-11-22, 19:28:26 »
A co myślicie o takiej tarce z diamentem z Scholl'a? Używałyście jej? W sieci znalazłam parę opinii ale są dość skrajne i nie wiem w co wierzyć. Tarka kosztuje wprawdzie ponad stówkę w Rossmanie, ale może coś takiego by pomogło? Ja jakiejś tragicznej skóry nie mam, ale wiadomo, że pielęgnacja zawsze się przyda. Pumeksu nie lubię, ciężko się nim operuje.

Co do kremu - słyszałam o tym, że te z mocznikiem są dobre, ale przy dłuższym stosowaniu. Raz pokremowanie da chwilowy efekt, ale dopiero dłuższe stosowanie poprawi wygląd skóry.

Offline LadyAGAG

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #7 dnia: 2015-11-26, 13:13:29 »
Podpinam się pod pytanie. Moje piety wyglądają nie zaciekawcie, a co gorsza nie cierpię ich szorować pumeksem... Zastanawiałam się nad skorzystaniem z jakiegoś zabiegu u kosmetyczki na początek, a potem postarałabym się regularnie sama je pielęgnować, bo wiadomo, łatwiej utrzymywać niż zaczynać od zera. Obiła mi się o uszy reklama skarpetek złuszczających, polecacie coś takiego czy to stara pieniędzy? Jak one działają, nie są aby zbyt szorstkie, ostre? W nich się normalnie chodzi i jest efekt gładszych stóp?

Podobno doskonale działa urynoterapia... serio! mocz coś tam rozpuszcza, ujędrnia, czy jakoś tak... Może ktoś ma info sprawdzone, ja tylko słyszałam! :)
domach z betonu nie ma wolnej miłości...

Offline ButterflyHurtowniaKosmety

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
  • www.butterflyhurt.pl - moje miejsce
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #8 dnia: 2015-11-26, 17:32:53 »
Witam
: cenzura :
Nie reklamujemy sie i nie sprzedajemy na forum!
« Ostatnia zmiana: 2015-11-27, 13:46:43 wysłana przez Tomek »
Zaopatrzenie salonów kosmetycznych.

Offline marszalkowa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-01-19, 12:51:35 »
Jak już nakremujesz obficie nogi którymś z powyższych, dołącz pielęgnację z parafiną. Wysmarowane stopy zamoczyć w kosmetycznej parafinie podwójnie, owinąć w folię, następnie ręcznik/kocyk na 30min. Taka okluzja jest przyjemniejsza niż ślizganie się w bawełnianych skarpetach które wycierają krem i działa odprężająco. Jednak przed nałożeniem wymocz stópki i użyj pumeksu (polecam wulkaniczny), dopiero wtedy posmaruj stópki i odczekaj chwilę, po czym zrób ten zabieg. Powinno pomóc, mi pomogło po 3 zabiegach.

Offline Gertruda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-04-02, 19:19:02 »
Ja stosuję maski do stóp i piling dzięki temu moje stopy są w dobrej kondycji

Offline Karolka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-04-14, 08:52:48 »
Najlepiej zetrzeć naskórek tarka do stóp a później nałożyć maskę
Nie pozycjonujemy się!

Offline effka_

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-05-19, 22:56:30 »
Tarki i pumeksy stosuj systematycznie. Przed ich użyciem, namaczaj stopy. Jeśli nawet po dłuższym czasie i systematycznym wykonywaniu zabiegów, nie będzie poprawy, poszukaj odpowiednich kosmetyków i urządzeń do pielęgnacji stóp. O ile dobrze pamiętam, któregoś razu jak przeglądałam katalog avon, były tam kosmetyki do pielęgnacji stóp - również do zmiękczania skóry na stopach. Było też urządzonko, którym można było ściągać stwardniały naskórek. Działało, to na zasadzie obieraczki do warzyw. Jeśli i to nie da efektów, może trzeba będzie pomyśleć o wizycie u kosmetyczki...

Offline Gozdzikowa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-06-08, 19:56:13 »
u mnie na popękane pięty pomogła maśc vaporub (ta z eukaliptusem do smarowania klatki piersiowej), jako, zę jest tłusta mocno nawilżyłą mi skórę pięt, tak, zę byłąm w stanie poradzić sobie z tarką i pumeksem:)

Offline Marika22

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zrogowaciała skóra stóp
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-06-15, 09:25:07 »
A ja nie przepadam za kosmetykami z oriflame ale maska do piet jest rewelacyjna, świetnie nawilża moje stopy
Piękne podłogi tylko tu: ODB Kielce - Podłogi