Autor Wątek: Zabiegi na ciało w gabinecie a mężczyźni...  (Przeczytany 3631 razy)

adamo86

  • Gość
Zabiegi na ciało w gabinecie a mężczyźni...
« dnia: 2008-11-16, 14:36:03 »
Witam
Ostatnimi czasy zastanawiam się nad skorzystaniem z jakiegoś fajnego relaksującego, opartego troche na głaskaniu (czytaj delikatny masaż), pilingu, jakiejś maseczce na całe ciałko (relaksujące to znaczy jakaś cieplutka maseczka  ), no i jeszcze z jakąś fajną nutką zapachową, o muzyce nie wspomne  

Zachodziłem już do kilku gabinetów kosmetycznych i w większości kosmetyczki wypowiadają się, że dla mężczyzn nie przeprowadzają zabiegów na całe ciało, ewentualnie na plecy i kończyny górne, czasem z przyczyn nie wyjaśnionych i zapytane dlaczego odpowiadają tylko "bo tak". Czasem tłumaczą się tym, że owłosienie męskie na nogach i klatce piersiowej często przeszkadza wmasowywać jakieś maseczki czy preparaty zapachowe.

Znalazłem narazie 3 z 10 odwiedzonych gabinetów gdzie panie wykonują całościowe zabiegi na ciało... (zastanawiające... co wy o tym myślicie dziewczyny??)

W drugiej częsci wątku chciałbym zapytać jaki wy macie stosunek do całościowych zabiegów na ciało dla mężczyzn i jakie zabiegi byście poleciły.

Zaproponowano mi ostatnio zabieg Aromatic Body firmy Guinot. Z opisu pani kosmetyczki i z tego co wyczytałęm na stronie producenta fajnie się prezętuje.
Co wy sądzicie o tym zabiegu? A i jeszcze czy w tym zabiegu maska "saunomaska" jest aplikowana na całe ciało ?? bo chciałbym zabieg z maską na całe ciało ?

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Zabiegi na ciało w gabinecie a mężczyźni...
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-11-17, 07:52:50 »
Cytat: "adamo86"
co wy o tym myślicie dziewczyny??)

Nie wiem jak dziewczyny ale ja mysle tak:
Rzeczywiscie owlosienie u mezczyzn przeszkadza w masazach calego ciala, ba nawet dekoldu. Poza tym kosmetyczki, zwlaszcza mlode, krepuja sie, podobnie jak i ich potencjalni pacjenci. Najczesciej po przeprowadzeniu kilku zabiegow to zaklopotanie ze strony kosmetyczek mija.
Osobna kwestia jest zachowanie mezczyzn, ktorzy czasami myla salony masazu ;). Niestety kilka lat temu mielismy przypadek, gdy pacjent po zabiegu rozebral sie 'do rosolu' i wzbudzil duze zaklopotanie u zaczynajacej wtedy prace zawodowa pracownicy.
Nie ma sie co dziwic, ze gabinety odmawiaja wykonania takiej uslugi gdy np. kosmetyczka jest sama w gabinecie - zawsze jest to potencjalne niebezpieczenstwo.
Osobnym faktem jest rowniez reakcja ludzkiego ciala na zabiegi masazu. Zdarza sie, ze mimowolnym skutkiem takiego zabiegu jest 'podniecenie', mysle, z wystepuje ono zarowno u kobiet (zwlaszcza przy przystoinym masazyscie) jak i u mezczyzn. Jak to u mezczyzn sie objawia nie musze chyba opisywac, a zapewne wprowadzi to w zaklopotanie zarowno masazystke jak i masowanego.

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Zabiegi na ciało w gabinecie a mężczyźni...
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-11-17, 11:34:55 »
Temat bardzo ciekawy został tutaj poruszony, ba nawet i wstydliwy. Swoją przygodę z kosmetyką zaczynałam od pracy w ogromnym SPA i tam zabiegi na ciało dla mężczyzn były jak najbardziej naturalną sprawą. Najczęściej i najchętniej panowie korzystali z zabiegu San Shui I. Lancray - tj. masaż stemplami azjatyckimi.
Tak jak Tomek napisał - zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą się "za bardzo" zrelaksować ale w przypadku kobiet da się to ukryć, w przypadku mężczyzn niestety nie.
Moje zdanie jest takie: jeżeli mężczyzna potrafi zapanować nad swoim ciałem nie widzę nic złego w tym, aby korzystał z tego typu usług. Jeżeli nie do końca potrafi przewidzieć pewne reakcje organizmu lepiej aby udał się na masaż klasyczny do dobrego masażysty (nie masażystki!); dzięki temu nie wprowadzi w zakłopotanie obsługującego go personelu no i siebie!

adamo86

  • Gość
Zabiegi na ciało w gabinecie a mężczyźni...
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-11-17, 16:12:20 »
Cytat: "madzik"
Jeżeli nie do końca potrafi przewidzieć pewne reakcje organizmu lepiej aby udał się na masaż klasyczny do dobrego masażysty (nie masażystki!); dzięki temu nie wprowadzi w zakłopotanie obsługującego go personelu no i siebie!


hmm
Ja szczerze mówiąc nie chciał bym iść na masaż relaksacyjny do masażysty mężczyzny :| Czuł bym sie nie zręcznie i nie potrafił bym sie zrelaksować myśląc, że mężczyzna mnie masuje... :|

Masażystka zresztą zawsze ma delikatniejsze dłonie i chyba potrafi delikatniej i sprawniej masować aby zrelaksować klienta :)
Ale co kobiety masażystki czy kosmetyczki o tym myślą to nie wiem.
Słyszałem że dużo kosmetyczek nie wykonuje zabiegów dla mężczyzn ponieważ krępują się.

Jest to troszke dziwne bo dlaczego krępować się zadbanego i miłego faceta, bardziej niż kobiety. :|

A jeszcze jedno... Niektóre kosmetyczki odmawiały całkowicie zabiegu na ciało mówiąc, że zabiegi na ciało są na celulitis, specjalnie dla kobiet...  
Ale są chyba jakieś zabiegi i z pilinigiem, masażem i maseczkami na ciało dla mężczyzn ??

Czy akurat w tej dizedzinie faceci narazie są dyskryminowani w salonach ??? :)

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
Zabiegi na ciało w gabinecie a mężczyźni...
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-11-17, 16:20:34 »
Chyba zaczynam Cię podejrzewać o nieczyste intencje...
Gwarantuję Ci, że masażysta potrafi równie dobrze wykonać masaż relaksacyjny jak kobieta masażystka!

adamo86

  • Gość
Zabiegi na ciało w gabinecie a mężczyźni...
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-11-17, 17:28:33 »
nie wiem dlaczego zaczynasz mnie podejrzewać o nieczyste intencje :|...

Dlatego ze nie chciał bym żeby masował mnie masażysta ?
To chyba normalne ze mezczyzni mnie odpychaja ...

Można by pomyśleć gorzej o kimś kto na pewno chciałby aby go masował facet bo tylko dotyk faceta go relaksuje ( :/ ) i nie lubi kobiecego dotyku ...

To źle, że wole masaż w wykonaniu masażystki :| gusta i guściki...
Czy źle, że chciałbym spróbować jakiegoś relaksującego zabiegu na ciało, wykonanego profesjonalnie w dobrym gabinecie kosmetycznym :|

Kobiety caly czas z takich zabiegów korzystają, może by pokazać panom co tracą?? W końcu relaks nie jest tylko zarezerwowany dla kobiet.

Co myślicie o  zabiegach celulicie i maskach na ciało o co pytałem post wcześniej ? (tak wracając do tematu)