Autor Wątek: dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 76424 razy)

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-10-21, 21:43:25 »
Art. 10. 1. Kierownicy zakładów opieki zdrowotnej i osoby wykonujące zawody medyczne poza zakładami opieki zdrowotnej są obowiązani do zapewnienia przestrzegania wymagań higienicznych i zdrowotnych obejmujących w szczególności:
1) zapewnienie warunków skutecznej sterylizacji materiałów medycznych, narzędzi i innego sprzętu medycznego oraz prowadzenia prawidłowych procesów dezynfekcji,
2) stosowanie indywidualnych środków ochrony pracowników.
...



Ale kosmetyczka to chyba nie jest zawod medyczny :?:

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-10-23, 21:17:53 »
sanepid nie mial zadnych zastrzezen na szczescie co do mojego mini gabineciku :D  :D jesli chodzi o uv to rzeczywiscie nie wystarcza w gabinetach gdzie jest naruszana ciaglosc naskorka(na szczescie nie u mnie) i wtedy najlepiej oddawac sprzet do sterylizacji np w przychodni :wink: bo niestety autoklaw to majatek!!!!!!!powariowali
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-10-24, 09:34:57 »
Cytat: "biedrona"

Ale kosmetyczka to chyba nie jest zawod medyczny :?:

A czy jest ustawa/rozporzadzenie o "chorobach zakaźnych i zakażeniach w gabinetach fryzjerskich i kosmetycznych" czy chocby "o dezynfekcji i sterylizacji w gabinetach fryzjerskich i kosmetycznych". NIE MA!
A skoro takich nie ma to sanepid ma podstawy aby stosowac te  mowiace ogolnie "o chorobach zakaźnych i zakażeniach".

A powiedz to osobie kontrolujacej z Sanepidu? Jak kiepsko trafisz to czeka Cie  albo dluga walka, albo duze wydatki.
Ja zacytowalem tylko fragment ustawy, wg ktorej Sanepid kontroluje zaklady.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-10-24, 10:31:17 »
Jezu czy my kosmetyczki zrobimy kiedys porzadek w przepisach, ktore nas dotycza,bo widze, ze jak na razie to sa one ustalane przez osoby ktore nie maja pojecia o kosmetyce.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-10-24, 13:10:24 »
Cytat: "biedrona"
Jezu czy my kosmetyczki zrobimy kiedys porzadek w przepisach,

Niestety proby rozpoczecia lobbingu trwaja juz od kilku lat, ale jak juz jakas organizacja cos zacznie robic to potem to dosc szybko 'umiera' smiercia naturalna.

Gość

  • Gość
dezynfekcja narzędzi
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-11-14, 21:00:22 »
poprosze o wskazowki czego uzywa sie do dezynfekcji cazek,a czego do pilnikow np.papierowych itp.wiem ze sterylizator kulkowy jest uzywany,ale podobno nie kazdy sanepid uwaza go za odpowiedzi sposob dezynfekji.poprosze o konkretne nazwy preperatow jesli moge prosic.tzn.czego wy uzywacie i uwazacie ze jest dobre.dziekuje i pozdro:)

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-11-14, 23:13:30 »
pilnik papierowy w sterylizatorze kulkowym w temp. 210 stopni to chyba nie jest najlepszy pomysl ;)
w praktyce głownie stosuje sie zamaczanie narzedzi i pilnikow w plynach do dezynfekcji, pilniki mozna tez miec jednorazowe. jesli pilnik takie wymoczenie przezyje, to mozna go uznac  za zdezynfekowany i dalej uzywac. do narzedzi metalowych wlasnie sterylizator kulkowy, lepszy bylby autoklaw ale raczej cenowo odpada

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-11-16, 21:15:02 »
no wlasnie,z tymi papierowymi to chyba beznadziejna sprawa:) jakie inne polecacie kupic?szklane?metalowe?diamentowe?i jaki plyn do np.cazek?rozrabiacie go codziennie czy jak?no i jak wyglada sprawa z autoklawem?jak sie go uzywa,to trudne?;)?ile trwa takie odkazanie?cena to ile tysiecy za niego:)

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-11-16, 21:23:13 »
na pewno nie pilnik metalowe, od tych sie juz odchodzi

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-11-17, 08:22:56 »
Najlepsza jest kombinacja - jednorazowo pilniki papierowe, wielokrotnie po sterylizacji - pilniki szklane.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-11-18, 18:03:11 »
no ok,papierowe odpadaja...ale jak dobrze zdezynfekowac ten diamentowy albo cazki np?kulkowy-za malo,autoklaw-za drogo:) jak wiec,zeby klient byl bezpieczny a sanepid szczesliwy??

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-11-18, 19:45:10 »
każdy Sanepid rządzi się własnymi prawami,wiec najlepiej abyś udała się do oddziału w pobliżu siebie i spytała o wymogi w sprawie dezynfekcji narzędzi wielokrotnego użytku,w twoim rejonie.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-11-19, 07:12:09 »
tak tak - co kraj to obyczaj :), najepiej zasiegnac rady w sanepidzie, ja stosuje najpierw dezynfekcje wlacznie z pilnikami papierowymi - nie ma takiej tragedii z tym rozmiekczaniem, ja je spryskuje preparatem..., a pozniej dopiero do strerylizatora - oczywiscie to co mozna - nie pilniki!! choc na samym poczatku mialam sterylizator na UV i swietnie zdawal egzamin rowniez na pilnikach...hm niestety pancia z sanepidu zakwestionowala i wymienilam na kulkowy...
co chodzi jeszcze o dezynfekcje to najlepiej wybrac preparaty, po ktorych narzedzia nie RDZEWIEJA!! bo szkoda forsy na np.nowe cazki co miesiac...:)

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-11-21, 08:41:11 »
Po  preparacie "Sekusept Forte" narzędzia nie rdzewieją. Natomiast jesli chodzi o sterylizator na UV, sanepid mógł zakwestionoac , gdyz Uv nie niweluje wirusa HIV. Ale tak jak piszecie, to kwestia punktu widzenia.

Gość

  • Gość
sterylizacja narzędzi - urządzenia
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-11-21, 08:43:56 »
Mozna tez dogadać się ze szpitalem , podpisać umowę , bądź z najbliższym stomatologiem na wykonanie usługi sterylizacji w autoklawie, bo uprzednim zdezynfekowaniu oczywiscie. Koszt niewielki, klopot tylko z ciągłym jeżdzeniem i odbieraniem,ale chyba warto.