Autor Wątek: Ultra-podstawowe pytania  (Przeczytany 4853 razy)

Gość

  • Gość
Ultra-podstawowe pytania
« dnia: 2006-06-07, 00:19:06 »
Witam
Na razie jestem na tym forum kompletnym biszkoptem, wiec proszę, nie ciosajcie mi kołków na głowie za jakieś małe błędziki:)

Mimo, że jestem związana z kosmetyką (studiuję kosmetologię na Uniw.Med. w Łodzi, a moja mama i babcia są kosmetyczkami - czyli jakby choroba dziedziczna), to moje pierwsze pytanie padnie właśnie tu.
Nie chcę zaśmiecać profesjonalnego forum, ale nie ukrywam, że liczę na odpowiedzi właśnie profesjonalistek.

Na razie kończę 1. rok. Moja szkoła przygotowuje w dużej mierze teoretycznie, poza tym nie nastawia się głównie na pracę gabinecie, ale też na produkcję i takie tam, więc moja wiedza dotycząca pewnych kosmetycznych dziedzin, jest ładnie mówiąc znikoma.
Mama i babcia też nie mogą mi pomóc, ponieważ w swoim gabinecie zajmują się tylko kosmetyką pielęgnacjno-upiększającą twarzy i ciała, a moje pytanie dotyczy pazurków.

W te wakacje zamierzam zrobić kurs, a na razie chciałabym zapytać o najprostrze sprawy. Jestem kompletnym laikiem w dziedzinie przedłużania paznokci, nie wiem nic, a chciałabym mieć jakąkolwiek wiedzę na ich temat wybierając się na szkolenie. Zaznaczam - mówiąc "nic", naprawdę mam to na myśli:)

Tak więc: co to w ogóle są tipsy? Czy to jest synonim "sztucznego paznokcia"?
I co to są te żele, akryle, fiberglasy..? - to też tipsy?
Nie proszę o instrukcje ani jakieś wypracowania, ale krótki opis co to, czym się różnią. Słyszałam, że jedne się uzupełnia, czymś maluje, inne przykleja, czymś naświetla.. Tak więc widzicie, że naprawdę nie mam zielonego pojęcia.

Wiem, że idąc na szkolenie nawet jako totalna w temacie ciemnota i tak wszystkiego się dowiem, ale chciałabym mieć chociaż zarys pojęcia, żeby nie czuć się jak ostatni baran:))

Liczę na Waszą pomoc

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Ultra-podstawowe pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-06-07, 10:44:24 »
O i to są pytania do mojego FAQ ;) hehe. No ale na razie choć trochę odpowiem tutaj.

TIPSY - są wykonane z elstycznego tworzywa i mają tzw.kieszonkę zazwyczaj choć np. tipsy firmy Entity tejże nieposiadają. Kieszonka jest to miejsce gdzie tips jest cieńszy i w którym się go przykleja do paznokcia, powinna pasować do przedłużanego paznokcia. Potem takiego przyklejonego paznokcia się obrabia tzw. próg tipsa. :) Tipsy przypominają sztuczne paznokcie ale są od nich bardziej elsatyczne no i mają tę kieszonkę ;). Poza tym tipsa przykleja się tylko na końcu paznokcia właśnie przy pomocy kieszonki a sztucznego paznokcia przykleja się na całej płytce paznokciowej. Następnie tipsa pokrywamy masą w zależności od metody żelową lub akrylową. Sztucznych paznokci się nie pokrywa no chyba, że lakierem :). Są różne rozmiary i kształty tipsów. Zwolennicy tipsów twierdzą, że skracaja one czas pracy, nadają automatycznie kształt i tunel paznokciowi.

FORMY - wykonane z zazwyczaj papieru ale mogą też być np. metalowe i odpowiednio przyklejane do palca służą przedłużaniu bez tipsa. Wtedy masa zastyga na formie i z niej od razu kształtuje się paznokieć. Wszystko zależy do tego komu przełużamy i jaką metode bardziej lubimy, tipsy czy formę, np. na "ogryzkach" czyli paznokciach ogryzionych nie da się przykleić dobrze tipsa zostaję więc forma. :) Według wielbicieli form daja one możliwość lepszego nadania tunelu i kontroli nad stylizowanym paznokciem.

AKRYL - polimer występuje w postaci proszku, w metodzie przedłużania paznokci jest lączony z tzw. liquidem czyli płynnym monomerem.  W wyniku tego połączenia zachodzi proces polimeryzacji i na paznokciu robi się warstwa polimeru. Zastyganie/utwardzanie akrylu trwa do 48 godzin i wtedy paznokcie uzyskują swąją pełna wytrzymałość. Jednak do noszenia nadają się już po zabiegu.

ŻEL - to polimery w formie żelu gęstego lub rzadkiego. Tu proces polimeryzacji zachodzi pod wpływem światła UV. W czasie tego procesu wydziela się ciepło stąd czasami pieczenia (przy akrylu tez się wydziela jednak nie w tak krótkim czasie). Żele dzielą się na 1-fazowe i 3-fazowe przy 1-fazowych do wykonania pazokcia używamy 1 żelu przy 3-fazowych są to 3 żele o róznych właściwościach. Bywają też metody 2 fazowe z tego co kojarzę. :)

FIBERGLAS - do tej metody używa się zazwyczaj właśnie tzw. fiberglassu czyli włókna szklanego ale też jedwabiu, lnu lub innych materiałów. Wycina się odpowiednią formę z materiału i na paznokciu pokrywa tzw. resiną która o ile dobrze kojarzę też jest płynnym polimerem a następnie opracowuje. Wychodzą ładne cienkie paznokcie niestety delikatne i trudniejsze w odnowie i uzupełnianiu.

Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem i w miarę sensownie to jest opisane :) bo nieco niewsypany jestem. ;)

Myślę, że czytając forum dowiesz się jeszcze więcej.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Gość

  • Gość
Ultra-podstawowe pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-06-07, 18:08:06 »
Nie wiem, czy wypada mi to powiedzieć ale.. jesteś wspaniały!;) :lol:
Mam wreszcie jakieś pojęcie i mogę już czytać forum, bo wcześniej to tylko jeszcze bardziej sobie wszystko plątałam..:)

Wielkie dzięki!

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Ultra-podstawowe pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-06-07, 20:53:26 »
Cytat: "Giggles"
Nie wiem, czy wypada mi to powiedzieć ale.. jesteś wspaniały!;) :lol:
Mam wreszcie jakieś pojęcie i mogę już czytać forum, bo wcześniej to tylko jeszcze bardziej sobie wszystko plątałam..:)

Wielkie dzięki!


Hehe bo wpadnę w samozachwyt a naprawdę baaaardzo wiele mi brakuje do osób tu piszących. No ale to zawsze miło być tak połechatnym :D  :groupjump:  :batman:  ]:-)  muszę uważać bo  :boom: z dumy hehe...

Pozdrawiam
Mako :twisted:
Devil may cry...

Offline Natalia

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 7268
Ultra-podstawowe pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-06-07, 22:37:00 »
ehhh mako to bardzo kochany modek :P

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Ultra-podstawowe pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-06-15, 14:33:38 »
Mako- montuj to FAQ- z tych odpowiedzi!
Też Cie chwale i mozesz popadac w samozachwyt.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl