Autor Wątek: Program komputerowy w gabinecie kosmetycznym  (Przeczytany 54478 razy)

Offline trufel3

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #75 dnia: 2012-03-18, 15:11:59 »
Niestety nie przewiduje takich rzeczy ale na pewno osoby które mi pomogą otrzymają dożywotnią licencję na program oraz wszystkie jego aktualizacje.
Pozdrawiam trufel3

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #76 dnia: 2012-03-19, 07:42:29 »
Konieczne:
  • Kartoteka klientów
  • Historia wizyt z możliwością ręcznego uzupełnienia i importu z pliku txt
  • Słownik zabiegów z możliwością zdefiniowania czasu trwania i zmiany tego czasu w terminarzu nawet po wybraniu
  • Słownik sprzętów - rezerwacja sprzętu na zabieg, tak aby 2 osoby nie mogły zarezerwować tego samego sprzętu w tym samym czasie
  • Słownik stanowisk pracy, z blokadą stanowiska
  • Szybkie wyszukiwanie wolnych terminów (dla wszystkich kosmetyczek, dla konkretnej, dla zadanego przedziału dni lub godzin, z dodatkowym warunkiem ilości czasu potrzebnego na zabieg, tak aby nie wyszukał okienka 1 godz. gdy potrzeba np. 1,5
  • Czytelny interface terminarza
  • Możliwość konfiguracji widoku terminarza (1 osoba, 2, 4 czy tylko wybrane)
  • Możliwość definicji godzin pracy pracowników (zmian)
  • Wykonanie statystyk na koniec miesiąca (do uzgodnienia)

to tak na gorąco :)

Offline The Lady

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3945
  • Hmm.. co tu wpisać? :)
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #77 dnia: 2012-03-19, 09:44:38 »
Osobiście uważam, że napisanie dobrego programu do obsługi salonu przekracza możliwości jednego człowieka ale co tam. W Polsce normalne jest, że jedna osoba zwana programistą wykonuję pracę całego tzw. "zespołu głównego programisty" czyli analityka, projektanta, programisty, kodera i testera. Dlatego potem są takie świetne aplikacje.;) A ile oszczędności!
Do tego co napisał Tomek dodałabym moduł sprzedażowy obsługujący transakcję za sprzedaż usług i towarów. Coraz więcej salonów będzie dodatkowo ofiarować swoim klientkom sprzedaż kremów i innych specyfików zaleconych przez kosmetyczkę/manicurzystkę/fryzjerkę itd. Oczywiście moduł ten powinien obsługiwać transakcje gotówkowe jak i płatność kartami lub innymi formami płatności, które w danym miejscu/momencie są popularne.
Program taki powinien spełniać uwarunkowania z zakresu ochrony danych osobowych. Jego pliki powinny być odpowiednio szyfrowane i zabezpieczone, dostęp na odpowiedniej jakości hasłach. Oczywiście powinien mieć możliwość zrobienia automatycznej kopii bezpieczeństwa na zadany nośnik. Kopia ta również powinna być odpowiednio zabezpieczona przed dostępem.
Opcje dodatkowe to już kwestia dodawania modułów do pracy sieciowej dla wielu salonów z centralnym lub rozproszonym systemem baz danych.
Moduł Internetowy. Sprzedaż usług/produktów, zamawianie wizyt, prezentacja oferty salonu. Przypominanie o wizytach SMSem.
Pewnie potem jeszcze coś mi wpadnie do głowy.

Pozdrawiam
Lejdi :diabel:
Devil Inside
Admin

Offline mws

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #78 dnia: 2012-03-19, 15:45:38 »
Witam,
jako programista nie mogę zgodzić się z jednym punktem:

Historia wizyt z możliwością ręcznego uzupełnienia i importu z pliku txt
Konkretnie import z txt (excela, czy czegokolwiek innego wygenerowanego ludzką ręką)
Jest to ściąganie na siebie kłopotów, 90% klientów tego nie będzie używać, a z pozostałej 10%
3/4 będzie robić błędy w plikach do importu(np. literówki w nazwisku klientów, nazwach zabiegów. Pozamieniana kolejność pól, lub zupełnie dowolny format), następnie zrzucać winę na źle działający program i dzwonić do autora;)

Pozdrawiam,
Marek


Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #79 dnia: 2012-03-19, 15:56:48 »
Witam,
jako programista nie mogę zgodzić się z jednym punktem:
Konkretnie import z txt
To w jaki sposób chcesz zachęcić do przejścia na Twój program? Co mam ręcznie przepisywać historię z kilku lat?

Offline mws

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #80 dnia: 2012-03-19, 16:01:12 »
To w jaki sposób chcesz zachęcić do przejścia na Twój program? Co mam ręcznie przepisywać historię z kilku lat?

Początkowy import danych - tu się zgodzę (chociaż i tak proponowałbym jakiś mechanizm nadzorowany przez autora oprogramowania).
Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że chciałbyś mieć taką funkcjonalność do pracy codziennej.

Pozdrawiam,
Marek

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #81 dnia: 2012-03-20, 07:12:24 »
To pracy codziennej jest niepotrzebny.

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #82 dnia: 2012-04-15, 14:14:29 »
A znacie i możecie polecić jakiś program, w którym zawarta będzie chociaż jaką usługę klient miał wykonaną i jaki kosmetyk kupił, żeby mieć stan magazynu od razu. Proszę o pomoc.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #83 dnia: 2012-04-16, 10:19:25 »
To już wyższa szkoła jazdy :(

Offline Savage

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #84 dnia: 2012-06-29, 14:41:44 »
Widzę, że temat już umarł, ale pozwolę sobie na post. Nigdy nie byłem, nie jestem i raczej nie będę "kosmetyczką", ale zajmujemy się wdrażaniem takiego oprogramowania. Nie piszę nazwy, żeby nie było, że reklama. :)

Tak naprawdę stworzenie takiego Systemu to nie jest temat na jednego człowieka, to przynajmniej rok pracy zespołu i późniejszy rozwój. Niestety często trafiają do nas Salony, które używały oprogramowania stworzonego domowymi metodami i zawsze przychodzi taki dzień gdy program zaczyna sprawiać jakieś problemy czy potrzebny jest jego rozwój, a programista właśnie wyprowadzić się na wyspy.

Każdy program ma swoje plusy i minusy, nie ma idealnego, ale wybór należy dobrze przemyśleć, żeby później nie zostać samemu z problemem.

Pozdrawiam

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #85 dnia: 2012-06-29, 14:44:29 »
Ostatnio testowałem SystemSPA. Program rozbudowany i ma wiele funkcji. Cena akceptowalna :) Niestety nie mam czasu aby się w niego bardziej zagłębić co mnie niezmiernie martwi :(

Offline Savage

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #86 dnia: 2012-06-29, 14:53:48 »
Ja zajmuje się Success X2 - jak już wymieniamy nazwy :)
Prezentuje on trochę inne podejście do tematu zarządzania, skupia się bardziej na marketingu i obsłudze Klienta.
Który lepszy, niech Klienci oceniają. Każdy chwali swój ;)

Offline krzyzaczek1

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #87 dnia: 2012-07-02, 19:20:17 »
A ja z ręką na sercu polecam BeautySalon, który to jest w rozsądnej cenie i również do pobrania z tej strony http://www.silverbyte.pl/produkty/beautysalon/pobierz

W końcu mogłam wyrzucić zeszycik i excela, teraz mam wszystko w komputerze. Program wygląda bardzo profesjonalnie w porównaniu do poprzednich programów jakie testowałam. Terminarz w tym programie to bardzo prosta sprawa, jest przejrzysty i funkcjonalny. Program ma nawet historię wykonanych zabiegów, rachunki i wiele innych rzeczy, których jeszcze nie rozpracowałam ze względu na ogrom tych funkcjonalności i brak czasu. Dodatkowo notatki do prawie każdej opcji to rewelka. No i najważniejsze to powiadomienia sms. Po zakupie pełnej wersji dostałam od sprzedawcy modem i sama za pomocą karty z telefonu komórkowego mogę wysyłać smsy do klientów z programu. Fajna sprawa.

Polecam szczerze i mam nadzieję, że ten program to światełko w tunelu braku dobrych programów w naszej branży.

Syla

Offline joasia83

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #88 dnia: 2012-07-08, 21:20:25 »
Z ciekawości weszłam na stronę polecaną przez krzyzaczka i powiem Wam, że na pierwszy rzut oka wygląda to wszystko ładnie i profesjonalnie. Pobieram demo zobaczmy jak ten program się spisze.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Program do obsługi salonu kosmetycznego
« Odpowiedź #89 dnia: 2012-07-09, 13:18:53 »
Cytuj
Miesięczny koszt korzystania z programu (w wersji standard) to zaledwie nieco ponad 30 zł netto. To czyni nas cenowym liderem wśród aplikacji tego typu na polskim rynku
Nie interesuje mnie produkt, za który MUSZĘ płacić miesięczny haracz, nawet najniższy :(