Autor Wątek: dobór i przyklejanie tipsa - problemy  (Przeczytany 100665 razy)

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-26, 22:30:00 »
zbyt sztywne tipsy albo za male tzn zle dobrane albo primer na tipsie albo tez clearow uzywasz??cleary jak sa zlej jakosci lubia pekac!!! tipsy z creative sa wykonane w technologii anticraking mozesz je giac i giac i nic sie nie stanie.a jak pekaja w zdluz???

Offline Kasienka

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 138
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-26, 23:24:51 »
Tipsy sa podobno z Activa ale szczerze mowiac na opakowaniu nie ma zadnych napisow firmowych ani nic z tych rzeczy :/ Pekaja mi tylko tispy naturalne t. biale sa ok. Pekniecia sa wzdluz i nie na wszystkich. Teraz sprobuje kupic jakies inne. Tylko teraz nie wiem jakie wybrac. Tipsy robi od stosunkowo niedawna wiec zdaje sobie sprawe z tego, ze moge jeszcze jakies bledy popelniac chodz wydaje mi sie ze robie wszystko tak jak powinnam :/  Doradzcie prosze dobe i nie najdrozsze tipsiki :) Pozdrawiam goraco i dzieki wielkie za pomoc :)

Gość

  • Gość
:)
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-08-29, 17:03:50 »
hej kasiu :) ja niedawno miałam identyczny problem tzn. z tymi pęknięciami :/ no i okazało sie że poprostu za mocno dociskałam tipsa przy naklejaniu :( ale teraz staram się już bardziej uwarzać nio i wszystko jest oki :) ja też tak jak ty myślałam właśnie ze te tipsiórki są za sztywne, mało elastyczne a okazało się że to niestety moja wina  :oops: tak to już jest że człowiek na właśych błędach się uczy  :wink: pozdrawim cieplutko  :)

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-08-29, 20:00:47 »
Ja od zawsze uzywam Ultra Form z Activ i szczerze mowiac nigdy przenigdy nic mi sie z nimi nie dzialo. Uwielbiam je ! Nawet kiedy zaczynalam moja przygode z paznokciami nigdy mnie nie zawiodly. Nie sadze by byla to wina tipsow!

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-09-18, 13:36:43 »
:) ja też miałam ten problem. Wydałam mnóstwo kasy na tipsy z różnych firm i nic. Ale dzięki swojej koleżance wiem o co chodzi i już mam problem z głowy.
Ja robię żelami Christrio i robiłam małą pomyłkę.
Po zmatowieniu pazurka odtłuszczałam ładnie płytkę i przyklejałam tipsa. Po opiłowaniu tak jak trzeba jeszcze raz tą czynność powtarzałam. I tu był problem, bo tips już pękał pod wpływem odtłuszczacza lub pod pierwszą warstwą żelu w lampie.
Tak naprawdę jeśli dobrze się zmatowi pazurka i nie dotknie go klientka ani "ty" paluszkiem, to nie musisz go odtłuszczać, albo przeczekać i mieć na 100% pewność, że paznokietek jest suchy.
Odtłuszczacz dopiero po przemyciu żelu... zresztą wiecie o co chodzi. To tyle  :wink:

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-09-18, 14:58:47 »
Cytat: "ivi"

Odtłuszczacz dopiero po przemyciu żelu... zresztą wiecie o co chodzi. To tyle  :wink:

to bez sensu,bo co chcesz wówczas odtłuszczać?
słyszałam,ze po niektórych odtłuszczaczach pękają tipsy ale pewnie były to jakieś zawierajace np.aceton,który te peknięcia mógł powodowac.

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-09-18, 17:26:33 »
Widać, że nie orientujesz się w produktach Christrio. Odtłuszczacz jest zarazem płynem do przemywania masy żelowej. A żel po utwardzeniu przemywamy...
Chyba nie zrozumiałaś mnie dobrze :wink:

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-09-18, 20:32:27 »
dziewczyny mi pekaly te gorszej jakosci :cry: kupilam elationki i nie pekaja ale sa dla mnie zbyt grube :cry: i musze kupic jakies fajne ale z euro fashion najlepiej bo mam hurtownie pod noskiem jakie polecacie naturalne i cleary zeby nie pekaly i wygodnie sie opracowywaly? :D
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-09-19, 17:42:03 »
Cytat: "ivi"
Widać, że nie orientujesz się w produktach Christrio. Odtłuszczacz jest zarazem płynem do przemywania masy żelowej. A żel po utwardzeniu przemywamy...
Chyba nie zrozumiałaś mnie dobrze :wink:

orientuję się bardzo dobrze-zapraszam cie w celu sprawdzenia na forum eurofashion.
Przemycie tipsów Wipping Solution nie powoduje ich pękania ,więc jak widzisz--nie bredzę.

Aguś

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-09-19, 23:16:40 »
Oczywiscie wiping solution jest przeznaczony do przemycia paznokci po opracowaniu tipsa wiec nie moze powodowac jego pekniecia. Poza tym jest na bazie alk. izopropylowego ktory jest obojętny dla tipsów w takim stezeniu w jakim wystepuje w odtluszczaczach. :wink:

Aguś

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-09-19, 23:22:00 »
Cytat: "ivi"
:)
Ja robię żelami Christrio i robiłam małą pomyłkę.
Po zmatowieniu pazurka odtłuszczałam ładnie płytkę i przyklejałam tipsa. Po opiłowaniu tak jak trzeba jeszcze raz tą czynność powtarzałam. I tu był problem, bo tips już pękał pod wpływem odtłuszczacza lub pod pierwszą warstwą żelu w lampie.
Tak naprawdę jeśli dobrze się zmatowi pazurka i nie dotknie go klientka ani "ty" paluszkiem, to nie musisz go odtłuszczać, albo przeczekać i mieć na 100% pewność, że paznokietek jest suchy.
Odtłuszczacz dopiero po przemyciu żelu... zresztą wiecie o co chodzi. To tyle  :wink:


Absolutnie nie!!!!!!!!!!!!!!
Paznokiec wraz z tipsem MUSI!!! byc jeszce raz przemyty po opracowaniu go. To jest podstawowa czynnosc i nie mozna jej pominąc! Wlasnie dlatego wiping solution zawiera taki srodek ktory odtluszcza ale jest obojetny dla tipsa i to nie jest wina ws. To oczywiste ze odtluszczacz musi zupelnie odparowac. Nie mozemy nalozyc masy na mokry odtluszczacz bo mozemy sobie narobic :cry:
Wiec jesli tips peka pod lampa to zanczy ze cos jest nie rak albo z twojej stroby albo ze strony tipsów. Napisz jakie tipsy uzywasz?

Gość

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-09-20, 09:13:34 »
używam już teraz chyba większości tipsów dostępnych na rynku (ponieważ myślałam, że jest to właśnie wina tipsów). Naprawdę albo pękaly mi w gwiazdki albo kilka paseczków. Teraz robię tak jak mi poradziła moja koleżanka i nic takiego się nie dzieje. Z pazurkami jest ok. Dziewczyny chodzą zadowolone bo naprawdęnic się znimi nie dzieje.
Teraz to już jestem w kropce :?: nie wiem sama czy robię tipsy żelkowe dobrze czy źle :cry:

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-09-20, 17:49:34 »
ale tipsiki zmieniłaś? :wink:

Aguś

  • Gość
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-09-21, 14:48:49 »
Cytat: "oszin"
dziewczyny mi pekaly te gorszej jakosci :cry: kupilam elationki i nie pekaja ale sa dla mnie zbyt grube :cry: i musze kupic jakies fajne ale z euro fashion najlepiej bo mam hurtownie pod noskiem jakie polecacie naturalne i cleary zeby nie pekaly i wygodnie sie opracowywaly? :D


Zdecydowanie Christrio ale są chyba dosc drogie ale za to bardzo cieniutkie :wink:
Nie wiem jak EZ Flow czy ibd... moze inne dziewuszki poradzą.

Offline Darianna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1222
tipsy - problemy - przyklejenie i opracowanie
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-09-21, 19:25:06 »
możesz wybrać ibd i ez flow ale te są jeszcze droższe ;)
polecam ci tipsy z Pinnacle,a takze firmowe tipsy euro są o.k