Autor Wątek: zawód: kosmetolog  (Przeczytany 17304 razy)

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-03-18, 20:07:25 »
Kilka postów wyżej napisałam większość informacji na temat WSZPZ i U :)

Offline xiania

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-03-18, 21:50:28 »
taka moja uwaga....jak same zapewne zauważyłyscie jest taki dział jak szkolnictwo...i sądze, że lepiej byłoby gdyby wasze problemy - niebardzo dotyczące mojego tematu wlasnie tam sie znalazły. Dziękuje. mnie interesują konkrety tego zawodu, a nie szkolnictwo, więc wybaczcie....
pozdrawiam
Anna

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-03-20, 01:11:02 »
Ja mam strasznie daleko do Poznania i nie bardzo wchodzi w grę Poznań... Wolałabym gdzies trochę wyżej :D:D:D Nie wiecie może gdzie jeszcze mogą być jakieś dobre studia?Bo kończę w tym roku policealne studium i marzą mi się studia... :wink:

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-03-20, 14:14:27 »
Kasia_Krzysztoszek na AM od nowego roku będzie można rozpocząć studia licencjackie ale w zatrważającej cenie (12000 na rok).Magisterke w tym kierunku też otwierają, ale nie wiem ile bedzie kosztować.Co WSZPZ i U to masz rację,smiem podejrzewać że kończyłysmy ją w jednej grupie:)

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-03-20, 14:29:50 »
Cytat: "caro50"
Cytat: "Pniesia"
Ja również byłabym ciekawa gdzie jest ta szkoła, bo myślałam o Akademii Medycznej w Bydgoszczy ale jeszce się zastanawiam... Napisz jak mozesz gdzie jest ta szkoła :) Pozdrawiam


Ja tez sie zastanawiam nad Bydgoszcza
Tylko troche mam obawy
Słyszałam wiele opini ze dziewczyny po studiach z kosmetologi wiedza mniej niz te po studium
Nie potrafia rozpoznac wypryskow na skorze nawet
Słyszałam ze to tylko teoria,
A gdzie praktyka na takich studiach :?:  :?:  :cry:  :cry:


dziewczyny jeśli mam wam poradzić to nie idźcie na AM do Bydgoszczy bo rzeczywiście poziom nie jest taki jak powinien być na Akademii Medycznej (jestem po WSZPZiU)chociaż ponoć dermatologie miały dość ciężką.Mam porównanie bo robię tam magisterke (kierunek:zdrowie publiczne, specjalność:kosmetologia)Praktyki to one miały ale mniej godzin niż my i robiły co chciały np:jak dostały wosk to sie wszystkie woskowały.
Poza tym mało też nie płaciły bo ok 8000 na rok za wieczorowe.
Na początku myślałam,że tam będzie ciężko bo egzamin na uzupełniające był koszmarny i dużo dziewczyn (nawet te które kończyły licencjata na AM)odpadło.Na szczęście teraz nie jest tak źle bo przedmioty na uzup. odbiegają od kosmetologii (jakieś prawo, socjologia...)a to juz nie moja bajka:)

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-03-21, 10:14:39 »
Cytat: "Tomek"
http://www.uczelniakosmetyczna.pl/


Fajnie tylko kogo na to stac  :'-(  :'-(

Jedynym rozwiazanie jest chyba to zeby po studium pracowac lub otworzyc swoj gabinet i potem robic jeszcze licencjat
Bo tak to chyba musze na bank napaść :D  :D

vroniasta

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-03-21, 14:30:29 »
Masz absolutną rację!!! :P  Niestety studia na kierunku kosmetologia to chorendalny wydatek!!! Kogo stać na takie studia, chyba tylko córki bogaczy!!! :?  Państwowa, czy prywatna szkoła są jednakowo drogie i tak naprawdę to nie rozumiem dlaczego aż tak  8O  Co innego jeśli jest jeszcze ta szkoła w rodzinnym mieście, a tak jak ja musiałabym opłacić studia, gdzieś zamieszkać i jeszcze się wyżywic, a wiadomo, że nago chodzić człowiek nie będzie!!! 8)  Także takie rozwiązanie nie wchodzi w gre!!! Kosmetologia to jeden z najdgoższych kierunków z jakimi kiedykolwiek się spotkałam!!!! Najlepsze wyjście to stdium, potem praca i zaocznie robiona kosmetologia i myślę, że przy pomocy finansowej rodziców!!!:)

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-03-21, 15:44:39 »
Też stwierdziłam że najlepiej zrobić najpierw studium a później studia. Nie zawsze wykształcenie świadczy o umiejętnościach i wiedzy. Wiadomo że każdy chciałby mieć jak najlepsze wykształcenie ale moim zdaniem wszystko powoli i stopniowo.
Czy to prawda że w niektorych szkołach jest przepis że nie można iść na studia zaoczne jeżeli nie ma sie zaliczonych jakiś kursów lub studium? Słyszałam że niektore szkoły tak robią ponieważ studia zaoczne mają tak ograniczony czas w prownaniu z dziennymi i dlatego uczniowie muszą mieć jakieś podstawy wiedzy kosmetycznej.

vroniasta

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-03-21, 21:49:52 »
Tak to prawda:) Na pewno jest taki wymóg na Akademi Medycznej w Łodzi, że wszystkie starające się o przyjęcie dziewczyny muszą mieć dyplom technika kosmetyka!!! To chyba mądre rozwiązanie, bo studia zaoczne to jednak ograniczone praktyki!! Pewnie, że umiejętności są najważniejsze, można być świetną kosmetyczką po studium i dodatkowych kursach:) Myślę, że tytuł licencjata lub magistra kosmetologa nie może być wyznaczniekiem tego co tak naprawdę ktoś potrafi i jaką ma wiedze!!! :D

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-03-22, 09:52:56 »
Tak tez jest na pewno na AM w Bydgoszczy Na dzienne przyjmuja bez problemu (oczywiscie po zdaniu egzaminow) a na zaoczne musisz byc po studium
Troche to dla mnie bezsensu
No ale  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-03-22, 13:30:51 »
Dlaczego bez sensu? :lol:

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-03-22, 14:15:55 »
Dlatego ze ja chciałam isc na zaoczne i teraz musze robic studium
i dwa lata potem 3 lata licencjat i 2 magister
to juz jest 7 lat nauki
A po co jak moze byc 5

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-03-22, 15:58:53 »
No tak.  :cry:  Ja i tak już mam 1 rok zmarnowany bo chodziłam do liceum 5 leniego zamiast 4 letniego :cry:  No ale cóż zawsze są jakieś problemy :cry:  :lol:

Offline Shelly

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 363
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-03-22, 18:39:20 »
Dziewczyny co to znaczy zmarnowany rok 8O czymze jest rok wobec wiecznosci :lol:

Gość

  • Gość
zawód: kosmetolog
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-03-23, 00:56:12 »
Ja chciałabym iść na studia na kosmetologię. Wiem że w Bydgoszczy na zaoczne chcą aby kandydat miał tytuł technika usług kosmetycznych. A nie wiecie może jak to jest w Olsztynie?? Czy ktoś może wie jak jest w tamtej szkole?