Autor Wątek: kosmetyczka czy fryzjerka?  (Przeczytany 5333 razy)

vivi

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« dnia: 2006-05-19, 23:27:45 »
Dziewczyny doradzcie,pomozcie bo mam mentlik.

Bardzo chcialam robic szkole kosmetyczna a dodatkowo fryzjerstwo.Tylko niestety z roznych przyczyn tak nie moge. Teraz nie wiem na co sie zdecydowac??????w ktorym zawodzie bede miala lepszy start,zarobki itp.
Fryzjerka moze pracowac w domach u klijentek,czy kosmetyczka tez ma taka szanse.
Napiszcie mi co wy o tym sadzicie bo ja juz nie wiem.
Co mam zaczac jako pierwsze.
Dodam ze mieszkam w niemczech.

Za poswiecony czas wielkie dzieki
 :?:  :cry:  :?:

Gooosha

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-05-19, 23:31:41 »
to zalezy co cię bardziej interesuje. Ja osobiście jakbym miała jeszcze raz podejmowac decyzje to bym wybrała fryzjerstwo ale nie żałuję że zostałam kosmetyczką.

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-05-20, 15:23:19 »
W Bialymstoku od wrzesnia rusza kosmetologia z fryzjerstwem. Mysle, ze bedzie to alternatywa dla osob, ktore nie moga sie zdecydowac! Program studiow wyglada bardzo ciekawie i obiecujaco.

vivi

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-05-20, 17:45:02 »
Bardzo zaluje ale Bialystok to daleko ode mnie i nie mogla bym tego pogodzic.
Ja jestem z opolszczyzny, aktualnie mieszkam w niemczech i mam mala coreczke,
wiec w gre wchodza tylko zaoczne no i teren slaska i opolszczyzny, a tu nie mam takiej opcji

Gość

  • Gość
POLECAM KURS JADWIGI WE WROCLAWIU
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-05-29, 15:33:59 »
Czesc!Ja podobnie jak Ty mieszkam w Niemczech w Essen.Borykalam sie z takim samym problemem jak Ty az znalazlam roczny kurs zawodowy we Wroclawiu w Instytucie Kosmetyczno-Medycznym "Jadwiga".Z poczatku mialam mieszane uczucia dopoki nie pojechalam na 1 zjazd.Jestem b.zadowolona,zajecia prowadzi doswiadczona kosmetyczka w grupach nie wiekszych jak 3 osoby,zajecia praktyczne odbywaja sie na klientkach z zewnatrz pod scislym nadzorem kosmetczki.Wspaniala atmosfera i naprawde olbrzymi zakres nauki.Po kursie mozliwosc nawet zorganizowania sobie na miejscu w salonie praktyki doszkalajacej.Maja tez kursy paznokietkowe i szereg innych.Mysle,ze warto.koszt nauki to 500zl co miesiac,ale naprawde warto!Zjazd jest raz w miesiacu sobota-niedziela,od 8-20 godziny.

Gość

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-05-29, 16:08:34 »
to zalezy tylko od ciebie
i zalezy w niemczech na co jest wieksze zapotrzebowanie
w polsce wystaczy spojrzec w ogłoszenia o prace w gazecie
o fryzjerke sa ze dwa trzy tygodniowo
a kosmetyczke jedno dwa miesiecznie jak dobrze pojdzie  :D

vivi

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-06-01, 15:44:33 »
Cze dziewczyny!
decyzja w 90% podjeta.Dzieki za odpowiedzi.
Najprawdopodobniej zloze papiery na fryzjerstwo w awangardzie.
Bo tam dodatkowo przy fryzerstwie jest stylizacja i wizaz.
Mysle ze to dobry wybor. A co wy na to powiecie?
Pozdrawiam

vivi

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-06-01, 15:46:41 »
Ale mysle ze po ukonczeniu fryzjerstwa zabiore sie za studium kosmetyczne

Gość

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-06-03, 11:28:44 »
Czy moge zapytac ile czasu trwa nauka fryzjerstwa w Awangardzie?Pisalas,ze jestes z Niemiec.Chyba nie chcesz uczyc sie fryzjerstwa zaocznie?

Gość

  • Gość
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-07-09, 05:15:58 »
[.
Najprawdopodobniej zloze papiery na fryzjerstwo w awangardzie.
Bo tam dodatkowo przy fryzerstwie jest stylizacja i wizaz.


A gdzie ta szkola awangarda sie znajduje?
czy jest taki kierunek gdzies tez w oznaniu

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
kosmetyczka czy fryzjerka?
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-07-09, 09:00:34 »
Ja dopisze sie do postow ....moze jestem starą szkoła.....ale jak sie jest do wszystkiego to do niczego. Wiec albo fryzjerka i pojsc na calosc w tym kierunku dojsc do stylizacji - mistrza itd....albo kierunek kosmetyka i dalej kosmetologia. Jesli mieszkasz w Niemczech tam tez tak stawia sie sprawy.
Specjalisci sa cenieni i zawsze maja dobrze platną prace. Nie bedziesz musiala ganiac po domach.
Wiec przyloz sie do jednego a porządnie. Taka moja rada.
Ja mieszkalam w Austrii i to dosc długo i tam podobnie jest.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Gość

  • Gość
Polecam Akademie Technik Fryzjerskich we Wrocławiu
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-07-09, 09:59:45 »
Akademia Technik Fryzjerskich organizuje kolejny Kurs z zakresu technik fryzjerskich. Jeśli marzy Ci się PRACA w zawodzie fryzjer, stylista, konsultant lub specjalista branży kosmetyczno-fryzjerskiej-skorzystaj z naszej oferty! Poznasz ciekawych ludzi, zdobędziesz wiedzę i umiejętności wykwalifikowanego fryzjera-stylisty, profesjonalnym okiem spojrzysz na siebie i innych. Wszystkim absolwentom którzy ukończą kurs z wynikiem bardzo dobrym wskazujemy MIEJSCA PRACY w salonach partnerskich a dla osób z poza Wrocławia i oczywiście zza granicy( naszymi absolewntami są rówinież osoby z Niemiec) organizujemy tanie noclegi w okolicy Akademii. ZAPRASZAMY Zapisy już trwają. Dodatkowych informacji udzielamy pod nr 71/ 342-06-52, oraz e-mail: info@atf.com.pl