Autor Wątek: skora mieszana a tłusta  (Przeczytany 4093 razy)

Offline Elliah

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
skora mieszana a tłusta
« dnia: 2011-03-26, 19:11:17 »
czym się różni skora mieszana od tłustej? i jak się powinno dbać w domu o pielęgnacje skóyr suchej po zab. oczyszczania?  przygotowuje się do egzaminu i stad te moje pytania

Pozdrawiam

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: skora mieszana a tłusta
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-03-26, 19:20:23 »
Przygotowujesz się do egzaminu a nie znasz absolutnych podstaw? Powodzenia. Mam nadzieję, ze nie zdasz. Takie kosmetyczki to zagrożenie dla klientek i psucie ryku.

Pozdrawiam
Mako :diabel:
Devil may cry...

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: skora mieszana a tłusta
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-03-26, 19:58:50 »
Budowa i rodzaje skóry to w studium I semestr...
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Elliah

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: skora mieszana a tłusta
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-03-27, 19:10:27 »
Mako-ręce opadają, świetny poziom pokazujesz. Oby jak najdalej od takich ludzi.


Bella, zdaje sobie z tego sprawę, dlatego właśnie się uczę teraz,gdyż egzamin mam w sesji zimowej. Dzieki bogu wiem, jakiej mi wiedzy brakuje i dlatego próbuje uzupełnić swoje braki, poki mam czas. Tego chyba sie nie potępia, prawda? wrecz przeciwnie. Zdaje sobie sprawe, ze mam nikłą wiedze, a to juz pierwszy krok do zdania egzaminu, tak?
Bardzo dziękuje za pomoc. Myślalam, ze tutaj czegos sie dowiem, ze po to jest to forum. Aby sie wymienic nowinkami, swoja wiedzą, i równiez pomagac, coz...
Na szczescie jestem tez na innym forum, gdzie tez dziewczyny napisały, iż powinnam to wiedziec, ale przysłały mi różne notatki itp. I zyczyły powodzenia, szczerze

Jestescie " świetne", zwłaszcza ty Mako...ze tez jestes administratorem  8O

Offline _Bella

  • Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 594
Odp: skora mieszana a tłusta
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-03-27, 22:39:07 »
Oczywiście, że nie potępiam, ale o zgrozo w jakiej szkole tak uczą? Co robicie na zajęciach? Super, że zdajesz sobie sprawę z braków, wiesz też chyba, że nie umiejąc rozpoznać cery nie można wykonać ŻADNEGO zabiegu. Skoro masz już notatki - powodzenia w nauce :) W sesji zimowej egz już się odbył tzn zdajesz za rok, tak?
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Odp: skora mieszana a tłusta
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-03-28, 03:37:58 »
Jestem tu administratorem już ładnych parę lat. Zaczynałem jako zwykły użytkownik tego forum i przez te wszystkie lata naczytałem się o kobietach którym źle położone kwasy zniszczyły twarz, obrabianiu paznokci pilnikiem o gradacji 100 i wielu innych horrorach. To dzięki takim kosmetyczkom i stylistkom jak ty.
Sam się teraz i uczę i wiem, że informacje o które pytasz muszą być w absolutnie każdym podręczniku! Nie masz z jakiegoś powodu podręcznika to powinnaś mieć notatki z zajęć. Nie masz notatek? To gdzie byłaś lub co robiłaś na zajęciach? A jeżeli nie było tego na zajęciach to podaj nazwę szkoły, będzie wiadomo do jakiej placówki z pewnością nie należy iść.
Super, że znalazłaś forum gdzie uczynne dziewczyny ci je podesłały, świetnie. Ciekawe czy dziewczyny też zrobią resztę pracy za ciebie? Klientki też będziesz do nich odsyłać na konsultację? Sorry ale nie znoszę nieprofesjonalizmu. Jeśli się za coś ktoś bierze powinien wykazać minimum chęci do poznania tematu. Mam takie dziewczyny właśnie w grupie, wiecznie zapominają materiałów, pęsety, cały czas do mnie przychodzą dowiedzieć się jakie zalecenia dać klientowi po przeprowadzonym zabiegu itd. Zamiast ćwiczyć wolą plotkować lub siedzieć na smartfonach po fejsbukach ewentualnie pisać SMSy. Na szczęście to tylko garstka ale i tak w przyszłości nie widzę ich jako kosmetyczek.
Przeczytałem wszystkie twoje posty na forum i widzę, że zadajesz dużo pytań wykazując elementarny brak wiedzy. Dlatego ja nikomu nie poleciłbym wizyty w twoim przyszłym salonie. Chyba, że rzeczywiście poważnie podejdziesz do sprawy i zaczniesz się uczyć i zgłębiać wiedzę potrzebną do pracy. Masz jeszcze na to nieco czasu. Tylko serio forum nie jest miejscem do zadawania pytań na podstawowe tematy. Nie zirytowałoby mnie to gdyby ktoś zadał takie pytanie w dziale amatorów, kobiety powinny wiedzieć jak określić swój typ skóry. Chętnie bym wtedy odpowiedział choć na koniec i tak zaleciłbym wizytę u wykwalifikowanej kosmetyczki. Takiej która zna rodzaje skóry i różnice występujące pomiędzy nimi.

Ostatecznie jakbyś zechciała nieco poszukać na forum znalazłabyś ten temat http://forum.kosmetyczki.net/index.php?topic=5512.0. Wystarczyło wpisać "rodzaje skóry" do wyszukiwarki.

PS. Przed chwilą zbanowałem userkę za próbę kupna pracy do szkoły poprzez forum. Tak, jestem "złym" adminem ale na tym forum nigdy nie popieraliśmy takich praktyk. Może na tym drugim ktoś jej sprzeda...

Pozdrawiam
Mako :diabel:
« Ostatnia zmiana: 2011-03-28, 05:12:56 wysłana przez mako »
Devil may cry...

Offline Elliah

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: skora mieszana a tłusta
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-03-28, 17:44:00 »
Oczywiście, że nie potępiam, ale o zgrozo w jakiej szkole tak uczą? Co robicie na zajęciach? Super, że zdajesz sobie sprawę z braków, wiesz też chyba, że nie umiejąc rozpoznać cery nie można wykonać ŻADNEGO zabiegu. Skoro masz już notatki - powodzenia w nauce :) W sesji zimowej egz już się odbył tzn zdajesz za rok, tak?

rzeczywiście moja szkoła pozostawia wiele do życzenia. Pierwsze dwa semestry - masaż twarzy, naszej nauczycielce nie zależało aby nas uczyć. Ani razu nie robiłyśmy diagnozy skóry, lampy do diagnozy  używałyśmy do nastroju przy masażu. Teraz na 3 semestrze zmienili nam Panią na naszą prośbę. Dopiero wtedy zrozumiałyśmy ze tak naprawdę mamy wiedzę jakbyśmy dopiero się zapisały do szkoły. Stara się z nami przerabiać w jednym semestrze 3 programy.
Mako, rozumiem. Pytasz czy chodzę na zajęcia. Od 1 semestru nie opuściłam ani jednej godziny. Notatki -  dopiero teraz piszemy (mowie tu o pracowni kosm, bo z kosmetologii to nam wykładowca powiedział,, ze będziemy to mieć właśnie na pracowni - nie miałysmy az do teraz), ale tak ogólnie. A ja chce szczegółowo. Podręczniki, owszem mam - ale mnie też interesuje wiedza od wykwalifikowanych kosmetyczek, z doświadczeniem. Moze czegoś więcej się dowiem, czegoś nowego?
   Jeśli chodzi o prace ( bo pytasz, Mako), uwielbiam je pisać (moze dlatego, ze z zawodu jestem polonista?). To, ze proszę o notatki, bo może maja więcej niż ja, może dokładniejsze-tzn, ze nie pisze pracy i idę na łatwiznę? Mylisz się, bardzo. Dla mnie notatki od innego nauczyciela, to jak w pewnym rodzaju kolejny podręcznik.
"Jeśli się za coś ktoś bierze powinien wykazać minimum chęci do poznania tematu"

stad właśnie Mako, te pytania, prośba o notatki, stad moja obecność nie tylko na tym forum kosmetycznym.

I zdaje sobie sprawę Mako, z mojej niewiedzy. Nie podeszłabym do klienta, nie brałabym na siebie taka odpowiedzialność.
Zresztą nie martw się, nie mam zamiaru być kosmetyczka, tak tylko dla siebie to robię. Owszem, miałam pomysł, aby przez chwilkę pracować w gabinecie, ale jako asystentka, jak na praktykach, żeby podglądać, nauczyć się.
Ale jeśli chodzi ogólnie - wole uczyć polskiego jak dotychczas. Nie obawiaj się wiec.

"forum nie jest miejscem do zadawania pytań na podstawowe tematy"

nie?  tu mnie zaskoczyłeś. Ale ok, dobrze wiedzieć. Tu ty rządzisz.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 2011-03-28, 18:01:32 wysłana przez Elliah »