Autor Wątek: Rumianek na tradzik  (Przeczytany 1757 razy)

Offline eck

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 359
Rumianek na tradzik
« dnia: 2018-11-05, 09:56:20 »
Witam wszystkim. Mam zamiar robić okłady z rumianko na trądzik poniewaz słyszałam że działa przeciwzapalnie i jest dobry na tego typu schorzenia. Czy ktoś stosował?? Chciałabym wiedzieć czy to przynosi wogóle jakies efekty i czy ma sens zacząć taką kuracje.
Czekam na wasze odpowiedzi z góry dzięki papa :*:

Offline devetke

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 72
Odp: Rumianek na tradzik
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-11-06, 08:11:30 »
Witam wszystkim. Mam zamiar robić okłady z rumianko na trądzik poniewaz słyszałam że działa przeciwzapalnie i jest dobry na tego typu schorzenia. Czy ktoś stosował?? Chciałabym wiedzieć czy to przynosi wogóle jakies efekty i czy ma sens zacząć taką kuracje.
Czekam na wasze odpowiedzi z góry dzięki papa :*:

Bo działa i to bardzo dobrze. Sama kiedyś nie doceniałam takich naturalnych metod leczenia trądzikfu i nakladałam sobie na twarz coraz to nowe kosmetyki, które czasami wręcz nasilały objawy trądziku. Aktualnie stawiam na kosmetyki naturalne oraz na ziołolecznictwo i widzę,że moja skóra o wiele lepiej reaguje na takie właśnie metody. Właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne rumianku powodują, że napary można stosować w leczniczych kąpielach lub kompresach np. przy skórze trądzikowej, podrażnionej, stanach zapalnych oraz grzybiczych.

Wykonuję okłady na twarz, kąpiele parowe.No i jak kupuję kosmetyki to zawartość rumianu w nich jest dla mnie dużym plusem.
https://zdrowie.tvn.pl/a/rumianek-pospolity-zastosowanie-i-wlasciwosci-lecznicze-popularnego-ziola
« Ostatnia zmiana: 2018-11-06, 09:59:49 wysłana przez devetke »
Kosmetyczka z zamiłowania.

Offline Kleoo

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rumianek na tradzik
« Odpowiedź #2 dnia: 2019-02-23, 14:31:22 »
Niegdyś gdy miałam problem z trądzikiem mój dermatolog polecił mi właśnie okłady z rumianku.

Offline zwinka055

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Rumianek na tradzik
« Odpowiedź #3 dnia: 2020-01-27, 17:21:26 »
słyszałam, że faktycznie rumianek łagodzi objawy trądziku, z tym, że najważniejsza moim zdaniem jest walka od wewnątrz, np. zdrowa dieta, dużo ruchu, picie wody :)
Nie pozycjonujemy sie!