www.estetykatwarzy.pl

Autor Wątek: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?  (Przeczytany 42250 razy)

Offline justa28

• To zaczyna być obsesją
  • Miejsce pobytu: gdzieś na podkarpaciu...
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
Odp: Po jakim czasie salon zaczął zarabiac na siebie i na Was?
« Odpowiedź #120 dnia: 2011-12-10, 13:23:37 »
 :przytul:

Offline Jagna

• Lubię tu pisać
  • Miejsce pobytu: Kielce
« Odpowiedź #121 dnia: 2011-12-10, 16:29:31 »
Bella może uda ci się nadrobić przed świętami i sylwestrem. Spróbuj się może dogadać z fryzjerkami na zasadzie transakcji wiązanej, fryzura i makijaż wtedy w niższej cenie. U mojej fryzjerki koleżanki tak jest i wiem że dobrze na tym wychodzi i kosmetyczka i fryzjerka.

Offline _Bella

• Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • Miejsce pobytu: Tczew
    • Status GG
« Odpowiedź #122 dnia: 2011-12-10, 22:54:20 »
U fryzjerki same strzyżenia, no w 80% powiedzmy.
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline Rajmund

• Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Miejsce pobytu: okolice zgorzelca,lubania....
« Odpowiedź #123 dnia: 2012-03-05, 16:20:35 »
Witam serdecznie wszystkich

pytanie podobne jak w temacie, jak Wam idzie w gabinecie od nowego roku?

My otworzyliśmy w październiku zeszłego roku i.....walczymy z brutalną rzeczywistością

z tego co widzę Bella poległa,chyba że się mylę to przepraszam
pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: 2012-03-05, 16:23:53 wysłana przez Rajmund »

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

« Odpowiedź #123 dnia: 2012-03-05, 16:20:35 »

Offline justa28

• To zaczyna być obsesją
  • Miejsce pobytu: gdzieś na podkarpaciu...
  • nie rozstaję się z lakierem do paznokci...
« Odpowiedź #124 dnia: 2012-03-05, 17:28:45 »
okres zimowy nigdy nie jest okresem sytym w tego typu usługach-trzeba to przeczekać,idzie wiosna-bedzie lepiej-wytrwałości życzę,bo to tak jak u fryzjera-choćby nie wiem jaką miał renomę to w zimie ruch spada...czapki itd:)

« Odpowiedź #124 dnia: 2012-03-05, 17:28:45 »

Offline _Bella

• Technik Usług Kosmetycznych
  • To zaczyna być obsesją
  • Miejsce pobytu: Tczew
    • Status GG
« Odpowiedź #125 dnia: 2012-03-09, 23:00:54 »
Co dowodzi, że jednak się da :) Gratki! Ale nie każdy może mieć firmę, jak nie każdy jest prezesem czy dyrektorem, ktoś musi być klientem ;)
`Czasem lepiej odejść od zmysłów
niż zwariować...`

Offline evcia1

• *
  • Miejsce pobytu: k/Zielonej Góry
« Odpowiedź #126 dnia: 2012-03-21, 14:03:29 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Właśnie się zalogowałam po przeczytaniu całego tego wątku. Byłam pełna optymizmu dopóki nie poznałam sytuacji Belli.
Moja sytuacja wygląda następująco: koleżanka fryzjerka (z dużą bazą klientek/ów) zmienia lokal na większy. Obecnie ma w centrum miasta, a przenosi się jakieś 3-4km od centrum. Lokal będzie spory (53m) i chce podnająć stanowisko na paznokcie. Ponieważ pazurki to moja pasja, zastanawiam się nad zrobieniem kursu i wynajęcie u niej miejsca. Miasto dosyć dużę-ponad 120 tyś.mieszkańców. Koleżanka juz rozpowiada, że będzie można zrobić pazurki. Ponoć klientki już się pytają. Ale jak to będzie wyglądalo w praktyce-trudno ocenić.
Obecnie siedzę w domku na url.wychowawczym ale zastanawiam się nad tym aby dogadać się z szefem, żeby mnie firma zwolniła. Wtedy będę mogła zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako os.poszukująca pracy i starać się o dofinansowanie do szkolenia. Znalazłam szkołę, która ma dosyć rozbudowany program stylizacji paznokci (różnymi metodami), manicure i pedicure.
No i waham się czy skorzystać, czy przepuścić okazje. Waham się, ponieważ mam rodzinkę, dwoje dzieci. Musiałabym wynająć opiekunkę do młodszego dziecka. Poza tym koszty związane z wynajęciem lokalu (ok.500-600zł), ZUS i inne wydatki. 
Nie wiem co mam robić? Czy są tu dziewczyny, które wynajmują miejsce u fryzjerki? Podpowedzcie coś. Proszę. :frown:

Offline Rajmund

• *
  • Miejsce pobytu: okolice zgorzelca,lubania....
« Odpowiedź #127 dnia: 2012-03-30, 14:51:11 »
hej

niestety nikt nie jest Ci tu wstanie dobrze doradzić bo niestety nikt nie wie czy wyjdziesz na plus czy na minus i po jakim czasie.

Jednak z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć że musisz mieć wkalkulowane to że może być ciężko.
Lokal z fryzjerką może pomóc ale nie musi, np jeżeli fryzjerka będzie miała dużo klientek  to jest szansa że część z nich stanie się twoimi ale oczywiście nie koniecznie.Nie ma tu złotego środka. Musisz być też przygotowana na to ze jeżeli nie będzie Ci szło jak należy to będziesz miała z czego pokrywać bieżące koszty.

My np otworzyliśmy 5 miesięcy temu i było tragicznie, teraz jest lepiej ale daleko do tego żeby gabinet sam zarobił na siebie.  Z perspektywy tylko dodam że dobrze mieć swoje klientki, a jeżeli się zaczyna od zera jest naprawdę ciężko i trzeba mieć przede wszystkim dużo determinacji do realizacji swojego planu.

życzę powodzenia
pozdrawiam

Offline Anna88

• Anna
  • *
  • Miejsce pobytu:
    • Salon urody i odnowy Novatio
« Odpowiedź #128 dnia: 2013-01-10, 15:06:01 »
Otwieranie obecnie (styczeń 2012) salonu jest dla osób odważnych( i niezbyt mądrych) lub dla osób, które mają dużo pieniędzy. Opcja czekania odpada. Czekać i dopłacać można parę lat a to nie o to chodzi. Potrzeba dużo pieniędzy. Po pierwsze na sprzęt (największe marże), dwa na kilka a w dużych miastach kilkanaście stanowisk, po trzecie i najważniejsze na marketing. Jak to mówi klasyk biznesu Pan Leszek Czarnecki jak biznes nie jest rentowny w ciągu 1-2 lat to zamyka. Pan Leszek na pewno ma łatwiej bo ma pieniądze ale start bez zaplecza finansowego w tym biznesie to strzelania sobie w stopę.
P.S.
Wniosek jest taki. Jak nie masz kasy to najlepiej zostań u kogoś na etacie. Będziesz zdrowszy:)

Offline Elliah

• *
  • Miejsce pobytu:
« Odpowiedź #129 dnia: 2013-01-23, 17:33:40 »
Otwieranie obecnie (styczeń 2012) salonu jest dla osób odważnych( i niezbyt mądrych) lub dla osób, które mają dużo pieniędzy.
P.S.
Wniosek jest taki. Jak nie masz kasy to najlepiej zostań u kogoś na etacie. Będziesz zdrowszy:)

totalna glupota...nie mam czasu teraz sie rozpisywac (ale z tym nie moglam sie powstrzymac), pozniej sie  rozpisze.

Offline Tomek

• Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • Miejsce pobytu: Brodnica
    • Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”
« Odpowiedź #130 dnia: 2013-01-28, 08:15:36 »
To napisz więcej. Takie zdawkowe 'głupota' nie wnosi zbyt dużo do tematu!

Offline Refigs

• *
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #131 dnia: 2017-06-05, 08:43:05 »
U nas jak powstał taki Profryzjer , sąsiadka otwierała salon taki wypasiony to klientów było pełno ale i tak nabrali kredytów na ten salon fryzjerski i na razie z tego co wiem to dają radę spłacać tylko kredyty z tego salonu. Ale to i tak dobrze jak na nasze miasteczko tak prosperować. Wiec ile będzie zarabiać taki salon zależy od ilości klientów różnie z tym bywa.

« Odpowiedź #131 dnia: 2017-06-05, 08:43:05 »