Autor Wątek: naskórek po mikrodermabrazji  (Przeczytany 7980 razy)

Offline ona1983

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 57
naskórek po mikrodermabrazji
« dnia: 2010-03-10, 15:57:06 »
Witam.
Prosiłabym o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie: jak zachowuje się skóra po zaprzestaniu wykonywania serii zabiegów mikrodermabrazji diamentowej. Pytam, ponieważ słyszałam od klienta o przypadku, że skóra osoby, po zaprzestaniu zabiegów, pogorszyła się. Czy to działa na zasadzie ,,uzależnienia'' skóry od złuszczania? Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem zwolenniczką mikrodermabrazji w przypadku tłustej skóry.

Offline kosmetyczkaa

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-03-10, 20:22:28 »
To nie jest uzależnienie,to jest prawidłowy proces rogowacenia naskórka,który pojawia się po zaprzestaniu mikro jak i innym zabiegów złuszczających.

Offline anaumc

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-03-10, 20:48:35 »
Pytam, ponieważ słyszałam od klienta o przypadku, że skóra osoby, po zaprzestaniu zabiegów, pogorszyła się. Co Wy o tym sądzicie? Ja jestem zwolenniczką mikrodermabrazji w przypadku tłustej skóry.

Witam. Co masz na mysli ze " skóra pogorszyła sie "? Jesli chodzi o skóre tłusta to ja mam mieszane uczucia co do zastosowania dla niej mikro. Miałam przypadek ze skora bardziej sie przetłuszczala i to po pierwszym zabiegu. Po nim zrobilysmy serie kwasami i było duzo lepiej.

Offline ona1983

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-03-10, 22:56:54 »
To nie jest uzależnienie,to jest prawidłowy proces rogowacenia naskórka,który pojawia się po zaprzestaniu mikro jak i innym zabiegów złuszczających.

też tak tłumaczyłam klientowi.

Witam. Co masz na mysli ze " skóra pogorszyła sie "? Jesli chodzi o skóre tłusta to ja mam mieszane uczucia co do zastosowania dla niej mikro. Miałam przypadek ze skora bardziej sie przetłuszczala i to po pierwszym zabiegu. Po nim zrobilysmy serie kwasami i było duzo lepiej.

Nie bardzo wiem co miał klient na myśli tak mówiąc, w każdym razie nie bardzo chciał skorzystać z zabiegu mikrodermabarazji. Sądzisz, że kwasy będą bardziej odpowiednie?
Może przedstawię sytuację: mężczyzna 27 lat, skóra tłusta, zaskórniki na nosie, na policzkach naczynka. Zawsze było robione czyszczenie manualne, ale w sumie to tylko nos jest zanieczyszczony. Co proponujecie? Kwasy?

Offline pata188

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-03-11, 01:04:15 »
też tak tłumaczyłam klientowi.

Nie bardzo wiem co miał klient na myśli tak mówiąc, w każdym razie nie bardzo chciał skorzystać z zabiegu mikrodermabarazji. Sądzisz, że kwasy będą bardziej odpowiednie?
Może przedstawię sytuację: mężczyzna 27 lat, skóra tłusta, zaskórniki na nosie, na policzkach naczynka. Zawsze było robione czyszczenie manualne, ale w sumie to tylko nos jest zanieczyszczony. Co proponujecie? Kwasy?
Zgadzam sie z dziewczynami. Jezeli wczesniej regularnie mial złuszczany naskorek a nagle przestal cokolwiek robic to skora poprostu naturalnie sie reaguje.Jest to organ zywy ktory sie naturalnie regeneruje a co za tym idzie i zanieczyszcza,zwlaszcza przy skorze tustej przy ktorej dzieje sie to szybciej.Jezeli klient zrazil sie do mikro to moze rzeczywiscie sprobuj kwasow poki lata nie ma :)

Offline agnes.30

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-03-16, 18:30:50 »
Tak na marginesie to uważam że mikrodermabrazja nie jest dobrym pomysłem na pozbycie sie wągrów do tego leprze są kwasy.
Po za tym trzeba też postawić pytanie jakich efektów spodziewał się klient bo jeśli chciał się pozbyć naczynek i wągrów to naprawde zła metoda została zastosowana.
Po za tym nie dowiedzieliśmy się co klient rozumie przez pogorszenie skóry.
Mikrodermabrazna na pewno powoduje poprawienie się jakości naskórka: wyraźnie widać żę jest mocniejszy i grubszy, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.
kosmetolog, pedagog
kosmetyka to moja pasja

Offline pata188

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-03-16, 21:15:07 »
Tak na marginesie to uważam że mikrodermabrazja nie jest dobrym pomysłem na pozbycie sie wągrów do tego leprze są kwasy.
Po za tym trzeba też postawić pytanie jakich efektów spodziewał się klient bo jeśli chciał się pozbyć naczynek i wągrów to naprawde zła metoda została zastosowana.
Po za tym nie dowiedzieliśmy się co klient rozumie przez pogorszenie skóry.
Mikrodermabrazna na pewno powoduje poprawienie się jakości naskórka: wyraźnie widać żę jest mocniejszy i grubszy, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.
Nie moge sie z Toba zgodzic jesli chodzi o kwestie pozbycia sie tzw "wągrów".Zauwazylam u moich klientek ktore regularnie chodza na mikro duze splycenie porow a co za tym idzie mniejsza ilosc sebum ktore sie w nich gromadzi czyli "wągrów" rowniez.

Offline ona1983

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-03-16, 23:19:51 »
Klient nie chciał się ,,uzależnić'' od zabiegów mikrodermabrazji- chodziło mu o to, że jak zacznę ją wykonywać to będzie musiał z niej ciągle korzystać.
To, że są naczynka na twarzy było dla mnie sygnałem o ostrożność jeśli zdecydowałabym się w ogóle na czyszczenie manualne w tym przypadku.
Co do mikrodermabrazji i zaskóników to miałam ostatnio starszą klientkę z tłustą skórą i rozszerzonymi porami- za pomocą urządzenia udało mi się przeprowadzić ,,czyszczenie manualne''- nie zrobiłam nic dodatkowego, a zaskórniki same mi ,,wychodziły''. Zapewne była to indywidualna skłonność klientki do tego typu zabiegu.

Offline milan

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-03-21, 20:59:45 »
Zgadzam się z Tobą, że mikro zwęża pory ale wydaje mi się że kluczowe znaczenie po takich zabiegach ma pielęgnacja w domu. Jeżeli klient namiętnie myje buźkę żelem, mydełkiem albo innymi preparatami wysuszającymi to jego skóra wydziela więcej sebum aby się nawilżyć i natłuścić. I dlatego może widzieć pogorszenie się stanu skóry oraz jej większe zanieczyszczenie.

Offline ona1983

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-03-21, 21:03:20 »
W domu używa bardzo dobrych kosmetyków- Germaine de Capuccini. Ma taką po prostu przypadłość- błyszczenie się nadmiernie skóry ;D Po prostu będę go częściej zapraszać na różnego rodzaju zabiegi.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-03-22, 15:27:24 »
Wiele też zalezy od osoby robiacej mikro, ostatnio widzialam sie z kobieta po mikro ktora nie uzywa na codzien zadnego kremu z filtrem- nikt jej o tym nie powiedzial..
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline pata188

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-03-22, 23:05:18 »
Wiele też zalezy od osoby robiacej mikro, ostatnio widzialam sie z kobieta po mikro ktora nie uzywa na codzien zadnego kremu z filtrem- nikt jej o tym nie powiedzial..
O Matko Boska  8O  nie moge uwierzyc ze są tak niewykwalifikowane kosmetyczki  :nono:

Offline agnes.30

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-03-23, 12:18:15 »
pata188, może dla tego że miałam do czynienia z porami mocno rozszerzonymi i zanieczyszczonymi wynika moja opinia. Każda z nas ma do czynienia z różnymi klientami z tąd nasze różne czasem opinie.
A wież mi kosmetyczki są różne, ja nawet spotkałam się z takimi które łączą mikro z masażem lub wykonują ten zabieg w środku lata. A o braku kompetencji nie raz i nie dwa się przekonałam przypadki mozna mnożyć i mnożyć.
Podobno mikro to złuszczanie całoroczne, ale ludzie w tym zabiegu mocno złuszszczamy warstwę rogową  ( która przewcież pełni funkcję również ochrony przed promieniowaniem)i przebarwienia gotowe. Podobno argumentują to faktem , że mikro ułatwia uzyskanie równomiernej, ładnej i trwalszej opalenizny.
Ja osobiście nie wykonuję mikrodermabrazji od maja do września.
kosmetolog, pedagog
kosmetyka to moja pasja

Offline pata188

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-03-23, 23:58:30 »
agnes.30
Szczerze Ci powiem ze ja rowniez wykonuje mikro latem.Fakt ze mieszkam w Wielkiej Brytanii gdzie lato rowna sie wiośnie polskiej,poza tym  zawsze dlugo rozmawiam z klientka,daje jej wskazania i przeciwskazania oraz wysoki filtr conajmniej 50.Jezeli sa wszystkiego swiadome i pomimo tego chca miec wykonany zabieg mikrodemabrazji poprostu go robie.Jeszcze nic sie nigdy nie wydarzylo zlego.

Offline agnes.30

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: naskórek po mikrodermabrazji
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-03-24, 11:29:07 »
Pata 188 ja też bym na Twoim miejscu wykonywała mikro bo przecież tam jest zupełnie inny klimat, wcale Ci się nie dziwię. Więc tu naprawdę nie masz się czego obawiać  :wink:.
kosmetolog, pedagog
kosmetyka to moja pasja