Autor Wątek: Mężczyzna jako kosmetolog ?  (Przeczytany 19996 razy)

Offline maciej_wroclaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Mężczyzna jako kosmetolog ?
« dnia: 2009-11-20, 17:29:22 »
Witam serdecznie wszystkich :)

Od jakiegoś czasu trapi mnie pewna kwestia... tak dokładnie, mężczyzna jako kosmetolog, a konkretnie chodzi mi o samego siebie. Jestem mężczyzną który po prostu dba o siebie, ale wszystko oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. W ostatnim czasie chodzą mi po głowie studia na wydziale kosmetologii. Co Wy, forumowicze sądzicie o mężczyźnie w tym zawodzie. Chciałbym z góry zaznaczyć że jestem heteroseksualny.

Wszelkie sugestie w tym temacie mile widziane :)

Pozdrawiam :)

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-11-20, 19:12:33 »
Fajnie że mezczyzna chcialby pracowac wtym zawodzie... ale z doswiadczenia wiem po klientkach,ze ciezko wiekszosc z ich przekonac do mezczyzn w tym zawodzie...u mnie tam gdzie pracowalam, klientki wolaly abym ja masowala je niz nasz masażysta...poprostu wstydziły się młodego mężczyzny...jak się rozbiorą przed nim, jak swój cellulit mu pokażą itp...
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-11-20, 19:24:05 »
Myśle ze na niektore zabiegi kobiety nie beda sie baly, ani wstydzily isc, ale rzeczywiscie moga byc takie- jak np. depilacja ze beda wolaly isc do babki.

Niemniej jednak fajnie jak facet intersuje sie kosetologia i zna sie na rzeczy.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline maciej_wroclaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-11-20, 22:14:32 »
Tak czytam wasze odpowiedzi i po chwili zastanowienia muszę przyznać wam rację. No nic zobaczymy jak to wszystko się jeszcze potoczy ale na pewno nie skreślam tego pomysłu z listy :)

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-11-21, 11:31:18 »
W Wyższej Szkole Fizjoterapii był jeden mężczyzna na kosmetologii,jednak jak się potoczyły jego losy w związku z zawodem nie wiem.Ja nie miałabym oporów iść na zabieg do faceta ale tak jak dziewczyny piszą na zabiegach gdzie trzeba by było zdjąć rajtuzki wolałabym spotkać kobitkę :lol:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-11-21, 13:19:28 »
U mnie w miescie gosc ma swoj zaklad, ale dodatkowo zatrudnia jeszcze kobiety. Jak mu sie wiedzie - nie wiem :(
Ja nie widze w tym nic nadzwyczajnego - zawod jak kazdy.

__
Tomek
Nowe Stowarzyszenie Kosmetyczek i Kosmetologw

Offline maciej_wroclaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-11-22, 12:38:18 »
Wiadomo że zawód jak każdy inny ale z czystej logiki, ludzie dziwnie patrzą na faceta jak już podejmuję się takiego kierunku. Ale to już kwestia pewnych uprzedzeń i chorych myśli :) A co do kariery to koledzy macie rację, mieć przy boku piękną niewiastę i problem z głowy :D wszystko sprowadza się do hydrauliki :P nie ma rury której nie da się odetkać :P

Offline Jagna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 171
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-11-27, 09:08:59 »
Maćku nie zastanawiaj się długo tylko jak temat Cię interesuje to idź do szkoły. Akurat temat mężczyzna jako kosmetolog jest mi bardzo bliski gdyż mój brat jest właśnie kosmetologiem. Rewelacyjnie sobie radzi w zawodzie, ma dużo klientek powiedziałabym że nawet więcej niż kobiety :) Może dlatego że jak kobieta usłyszy że na prawdę ten zabieg na nią podziałał i wygląda rewelacyjnie to ona we wszystko wierzą hihi.
Co najdziwniejsze mój brat skończył szkodę parę lat przede mną a potem ja poszłam w jego ślady. Rewelacyjne jest to że zawsze mamy w sobie podporę, mam się kogo poradzić i vice versa. Właśnie we wrześnie przyleciał i byliśmy razem 2 dni na targach kosmetycznych w Warszawie.
A tak na marginesie to on pisze na tym forum, musisz poszukać tylko jego posty albo napisać na priva do niego.
Nadmienię że brat pracuje w Danii a to kraj na prawdę baaardzo otwarty :) Może w Polsce było by mu trudniej, ale jak tutaj pracował nie widziałam żeby miał problemy z klientelą.
Życzę Ci powodzenia.

PS. Jego nick na forum to Arek
« Ostatnia zmiana: 2009-11-27, 09:12:04 wysłana przez Jagna »

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-11-29, 16:31:34 »
U mnie na studiach też był mężczyzna i zapewniam wszystko z nim było w porządku. Jego pasją były tatuaże i chciał uzupełnić wiedzę.
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline maciej_wroclaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-12-14, 02:30:31 »
Jagna Twoja wypowiedź mocno podbudowuje moje myśli :) Szkoda właśnie że tacy ludzie jak Twój brat musi pracować poza granicami Polski, u nas niestety pewnie w większości przypadków źle to się może kojarzyć, co gorsza mieć przez to różnego rodzaju nieprzyjemności, dlatego też stąd mój temat :) ale podtrzymywanie kogoś na duchu oraz garść pozytywnych wypowiedzi na pewno są na wagę złota :)

Offline a.patriciia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #10 dnia: 2016-01-04, 15:06:33 »
Niestety większość Pań naszego społeczeństwa myśli bardzo stereotypowo. Rozebranie się , obnażenie swoich kompleksów - kto je lepiej  zrozumie jak nie druga kobieta :cool:
Chociaż sama nie wiem czy bym się odważyła jeśli chodzi stricte o zabiegi na ciało :nono:

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #11 dnia: 2016-01-07, 09:45:08 »
Chociaż sama nie wiem czy bym się odważyła jeśli chodzi stricte o zabiegi na ciało :nono:
A mężczyźni masażyści? Przecież to normalne.

Offline klarama

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Nie ma brzydkich kobiet, są tylko leniwe
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #12 dnia: 2016-01-14, 16:53:12 »
A może właśnie gdyby mężczyźni zaczęli wykonywać pewne usługi kosmetyczne, to właśnie "męski sektor" jakoś by się rozwinął i więcej mężczyzn zaczęłoby o siebie dbać? :)
Czy wiesz, że aby wprowadzić kosmetyk do obrotu, potrzebna jest ocena bezpieczeństwa produktu kosmetycznego?

Offline paula8.12

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #13 dnia: 2016-01-19, 15:01:51 »
To jest świetny pomysł, ponieważ mężczyzna ma zupełnie inne podejście do tematu i może nawet lepiej się sprawdzać niż kobiety, tak jak na przykład w kuchni :). Jedynie warto jest współpracować z jakąś kobitką :).

Offline yurion

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mężczyzna jako kosmetolog ?
« Odpowiedź #14 dnia: 2016-02-03, 19:33:21 »
dlaczego nie?