Autor Wątek: peeling kwasem migdalowym  (Przeczytany 8013 razy)

Offline patus

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
peeling kwasem migdalowym
« dnia: 2009-11-02, 16:43:14 »
czesc dziewczyny,
czy ktoras moglaby mnie oswiecic w temacie kwasu migdalowego. dodychczas nie mialam doswiadczenia z tym konkretnie kwasem. wiem teoretycznie o jego wlasciwosciach, ale czy ktos mi moze odpowiedziec dlaczego akurat ten kwas jako jedyny nie wywoluje uczulen na slonce i czy jego zastosowanie jest tak samo skuteczne jak innych AHA? wyczytalam rowniez, ze moze byc stosowany na ciemnoskorych klientach-czy rzeczywiscie?dzieki z gory za informacje

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-11-02, 17:56:50 »
Kwas migdałowy
otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak: trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia.
Struktura chemiczna kwasu migdałowego podobna jest do struktury stosowanych i znanych antybiotyków. Jest substancją nietoksyczną. Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak AHA posiada on znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie antybakteryjne.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.
Dostępne są dwie formy peelingu migdałowego:
ALMOND 50 - zawiera 50% kwasu migdałowego, kwas fitowy, EDTA (kwas etylenodiaminotetraoctowy), glikol propylenowy.
ALMOND PLUS - zawiera kwas migdałowy 70%, kwas tioglikolowy, kwas fitowy, glikol propylenowy.

Zaletą peelingów jest znikome ryzyko powstawania pozapalnych hiperpigmentacji oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok. Kwas migdałowy może być stosowany w połączeniu z kwasem kojowym i fitowym, salicylowym, wyciągiem z winogron, substancjami przeciwutleniającymi, rezorcynolem, kwasem tioglikolowym.
Wskazania:
Najczęstsze wskazania do peelingu migdałowego są : trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie skóry. Zabiegi mogą być powtarzane co 15-30dni.


Źródło: http://www.bio-med.pl/migdalowy_peel.html

Offline sylwia20

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-11-11, 19:46:55 »
słyszałam tez o zabiegu łączonym peeling kwasem migdałowym + mikro
co o tym sądzicie?
jak stosować ?za jednym razem?

Offline Catrine

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 290
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-11-12, 21:39:47 »
Ja teraz będę pracowała z babeczką która łączy kwasy z mikro-ponoć super efekty po takich zabiegach.Pierwszy raz się spotkałam z taką kombinacją.Ale sama ciekawa jestem jak buzia po tym wygląda i jak się potem zachowuje.Wspominała,że chce wprowadzić migdałowy ale nie ma bliższego doświadczenia z tym kwasem.Dlatego jeśli któraś z Was próbowała podzielcie się swoimi doświadczeniami  :)

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-11-12, 21:49:05 »
Ja bardzo lubie stosować migdał na plecy, swietnie sie sprawdza, na buźke oczywiście tez jest idealny nawet jesli któs nie ma wiekszego zapotrzebowania na kwasy.I to jest dobre w migdałowym, że nie jest silny, wiec i bardziej bezpieczny(chociaz przesadzic zawsze mozna)
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Kosmetolog

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-11-12, 22:20:04 »
podejrzenie reklamy, usunięto
« Ostatnia zmiana: 2009-11-12, 22:46:49 wysłana przez Ania »

Offline sylwia20

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-11-13, 21:25:02 »
a my właśnie stosujemy na sobie w gabinecie, ale jakoś efekty słabe...i obawiamy się ze paniom z silnymi przebarwieniami słabo pomogą, dlatego pytam o mikro połączone z migdałem

Offline patata

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-12-13, 16:24:13 »
Witam ,od niedawna stosuje kwas migdalowy firmy Natuinel i powiem szczerze ,ze jest to bardzo delikatny kwasik,taki odswierzajacy ,napinajacy skore .Stosuje go sama a mam wrazliwa cere i bardzo ladnie napina ale za slaby na np. likwidacje przebarwien.To moje opinia ale moze za krotko go stosuje.Pozdrawiam

Offline iiwona_ja

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-05-11, 10:01:45 »
witam
jestem świeżo po szkoleniu z kwasów neoglis, zakupiłam właśnie migdałek, dzisiaj próbuje na sobie:)
Ja bardzo lubie stosować migdał na plecy, swietnie sie sprawdza, na buźke oczywiście tez jest idealny nawet jesli któs nie ma wiekszego zapotrzebowania na kwasy.I to jest dobre w migdałowym, że nie jest silny, wiec i bardziej bezpieczny(chociaz przesadzic zawsze mozna)
Mam pytanie, jaką cene masz za migdał na plecy?Bo chyba dużo więcej go się zużywa niż na buźke?

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-05-12, 22:52:26 »
a na buźkę przyszłej mamy się nadaje? mówię o Natinuelu, pytam bo ten migdałek z Bandi nie bardzo ale on ma domieszkę glukonolaktonu i kw laktobionowego, wiem że tutejsze gabinety stosują czysty kwas glikolowy na buziaki ciężarnych ale z drugiej strony tutejsze gabinety robią kw. glikolowy cały rok, (ciekawe ilu czytającym włos się zjeżył?) poradźcie bo sama już nie wiem...

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-05-12, 23:31:36 »
witam
jestem świeżo po szkoleniu z kwasów neoglis, zakupiłam właśnie migdałek, dzisiaj próbuje na sobie:)Mam pytanie, jaką cene masz za migdał na plecy?Bo chyba dużo więcej go się zużywa niż na buźke?

To normalny mogdal tyle ze ja uzywam na plecy, nie ma specjalnego na ta czesc ciala
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Bacha

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-05-19, 21:42:44 »
Dziewczyny, jaki macie schemat zabiegu przy kwasie migdałowym?
Zakupiłam dzisiaj mandelic peel Natinuela i z ulotki wyczytałam, ze do ich schematu potrzebny jest jeszcze drugi preparat, chyba "top coat" - czy wy też stosujecie oba preparaty w zabiegu? Strona Natinuela nie działa a w hurtowni dostałam tylko ogólną ulotkę :(
A orientujecie się jak jest w innych firmach - czy stosuje się sam kwas migdałowy czy on zawsze występuje z jakimiś dodatkowymi preparatami? Ja pracuję w gabinecie na Pevonii i oni mają super ampułki a odtłuszczacz i neutralizator mam z neoglisa - myślicie, że taki zabieg będzie skuteczny?
« Ostatnia zmiana: 2010-05-19, 21:49:01 wysłana przez Bacha »

Offline yamaya

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-06-08, 22:08:04 »
Witam ,ja orientowałam się dzisiaj w ofercie kwasu migdałowego  BanDi zastanawiam się nad zakupem tych kwasów lub z MediDermy ,co do BanDi to mają bardzo korzysne ceny 50ml 40% kwasu to koszt ok.75 zł ,w 300zł można się zmieścić za cały zestaw do zabiegu 

Offline syli

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: peeling kwasem migdalowym
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-06-13, 21:43:18 »
a na buźkę przyszłej mamy się nadaje? mówię o Natinuelu, pytam bo ten migdałek z Bandi nie bardzo ale on ma domieszkę glukonolaktonu i kw laktobionowego, wiem że tutejsze gabinety stosują czysty kwas glikolowy na buziaki ciężarnych ale z drugiej strony tutejsze gabinety robią kw. glikolowy cały rok, (ciekawe ilu czytającym włos się zjeżył?) poradźcie bo sama już nie wiem...
Witaj,mi się wydaję,że nie powinno się stosowac u kobiet ciężarnych jak i karmiących ponieważ przenika on do skóry właściwej,a jak wiadomo to co tam przenika dostaje się również do krwiobiegu.Jeśli bardzo Ci zależy aby sobie zrobic migdałek skonsultuj się z lekarzem wykazując dokładnie skład preparatu :wink: