Autor Wątek: fotoepilacja - odrost włosków  (Przeczytany 10885 razy)

Gab87

  • Gość
fotoepilacja - odrost włosków
« dnia: 2009-02-23, 15:02:01 »
witam,
w swoim gabinecie używam lasera PTF DUAL LASER SYSTEM. jest to udoskonalona wersja lasera IPL. już trzema strzałami można spalić włosy na jednolitą masę (i jasne, i ciemne). niestety włoski odrastają po pół roku. robiłam już wszelkie możliwe eksperymenty. czy ktoś może jest w stanie odpowiedzieć dlaczego te włoski odrastają po 6 miesiącach?

wykonuję serię 10 zabiegów w miesięcznych odstępach, próbowałam też robić drugi zabieg po tygodniu, następne 3 co trzy tygodnie, a pozostałe co miesiąc.

czy to możliwe, że zabieg wprowadza włosy w fazę telogenu, a po pół roku znowu zaczyna się faza wzrostu?
co zrobić, żeby te włoski nie odrastały?

Offline jumpi

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 179
fotoepilacja - odrost włosków
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-03-21, 20:25:48 »
A ja mam pytanko do osób wykonujących taką depilację laserową lub osób które są po zabiegu. Jak długo u Was utrzymuje się efekt?
Gab87 a te zabiegi wykonywałaś u różnych osób i odrastają po pół roku czy u jednej???
www.pajacyk.pl
Jeśli klikniesz w brzuszek Pajacyka, ofiarujesz dzieciom ciepły posiłek nie ponosząc żadnych kosztów.
Odwiedzaj często Pajacyka, najlepiej ustaw go jako stronę startową.

Offline Renata

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 99
Re: fotoepilacja - odrost włosków
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-03-21, 21:23:00 »
Cytat: "Gab87"
witam,
w swoim gabinecie używam lasera PTF DUAL LASER SYSTEM. jest to udoskonalona wersja lasera IPL. już trzema strzałami można spalić włosy na jednolitą masę (i jasne, i ciemne). niestety włoski odrastają po pół roku. robiłam już wszelkie możliwe eksperymenty. czy ktoś może jest w stanie odpowiedzieć dlaczego te włoski odrastają po 6 miesiącach?

wykonuję serię 10 zabiegów w miesięcznych odstępach, próbowałam też robić drugi zabieg po tygodniu, następne 3 co trzy tygodnie, a pozostałe co miesiąc.

czy to możliwe, że zabieg wprowadza włosy w fazę telogenu, a po pół roku znowu zaczyna się faza wzrostu?
co zrobić, żeby te włoski nie odrastały?


Może powinnaś zapytać o to producenta sprzętu, albo dystrubutora. Napisz co odpowiedzą, jestem ciekawa jak bardzo reklama mija się z prawdą.

Offline Mellowbag

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: fotoepilacja - odrost włosków
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-26, 10:16:39 »
Ja Ci odpowiem czemu - bo jak na dzień dzisiejszy nie ma żadnej metody usuwania owłosienia raz na zawsze do końca życia. Te 2-3 lata nieosiągalne jest nawet diodowym laserem LightSheer (choć jak niektórzy wyładują tyle pieniędzy w ten laser to mają parcie na "znacznie" lepsze efekty). FDA wymaga stabilnego odrostu włosów - tak żeby nie odrosło wszystko na raz. Efekty LightSheer są nieco szybsze i nieco trwalsze - ale nie ma aż takiej przepaści żeby zabiegi były 2 razy droższe niż jakimś IPLem a tak często bywa.

Nie wiem na jakiej zasadzie działa PTF, jak masz link do producenta to podrzuć i poczytam :) Jeśli coś jest bardziej bezpieczne to pewnie mniej skuteczne, ale to nie reguła.

W sumie przydałby się wątek o usuwaniu owłosienia i metod do tego służących ale podparty szczerymi wyznaniami :)
« Ostatnia zmiana: 2009-06-26, 10:28:51 wysłana przez Mellowbag »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: fotoepilacja - odrost włosków
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-26, 15:24:15 »

W sumie przydałby się wątek o usuwaniu owłosienia i metod do tego służących ale podparty szczerymi wyznaniami :)
Zapraszam do zalozenia i podzielenia sie z nami doswiadczeniami :)