Autor Wątek: proszę o pomoc  (Przeczytany 1967 razy)

kasandra

  • Gość
proszę o pomoc
« dnia: 2008-11-07, 23:43:47 »
kochani, wiem,ze to nie jest sprawa zabiegów gabinetowych, choc moze tez - jesli zle umiescilam temat przeprasza,ale prosze o pomoc:
- mój brat zmaga sie ze swoją skórą twarzy - ma zmiany koloru ciemnej czerwieni, są one dosyc duże , a kiedy je dotykam wyczuwam,że wiekszość jest ukrtya pod skórą. Saą bardzo twarde i zgrubiałe. W zasadzie ropne nie są bo ewentualnie pojawia sie troche ropy, a potem krew i te zmiany znikaja znow pod skórę. Pojawiaja się na policzkach - zawsze w tym samym miejscu i w okolicach żuchwy (najczęściej). Po kilku z nich pozostały zgrubiałe blizny. Poza tym brat ma czasami zmiany na skorze głowy i na plecach. Tu są raczej mniejsze,ale czasami robią się duze i bolesne tak jak na twarzy. Jakies 1,5 roku temu byl u dermatologa , dostał antybiotyk  z tetracyklin i jakąś maść do miejscowego stosowania (ona wysusza, ale nie pamieta nazwy). Poza tym lekarz zabronił mu jeść czekolade.
Błagam napuszcie co to mogą być za zmiany bo ja nie wiem,a bratjuż nie chce iść do lekarza. Jak mu pomóc.
Na blizny mikrodermabrazja,ale nie moge jak sa te wykwity, a moze kwasy jak nie ma mocnych stanów zapalnych? Ja nie wiem i błagam was o pomoc!!

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-11-08, 08:23:23 »
NAjpierw należałoby wyleczyć zmiany...a zacząć od dobrego dermatologa
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-11-08, 13:14:00 »
takie zmiany na twarzy - mogą być tez przyczyną zakarzenia gronkowcem, warto zrobić badania/wymazy i leczyć przyczynę a nie objawowo...  
Polecam udać się do DOBREGO dermatologa ;)
„Spür die Melodie der Community“

kasandra

  • Gość
proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-11-09, 22:52:38 »
wiem niestety,ale brat uparty jak "osiołek". Dlatego poprosiłam was o pomoc, czy z tych objawów co opisałam wpada wam na myśl jakies schorzenie dermatologiczne? Ja nie wiem naprawde nawet jakie kremy mu polecić.