Autor Wątek: zabiegi dla dzieci  (Przeczytany 8654 razy)

kasandra

  • Gość
zabiegi dla dzieci
« dnia: 2008-10-10, 10:18:10 »
na pewno nie raz spotkałyście się w gabinecie z nastolatkami, najczęściej na zabiegi oczyszczania. Ale kiedy na oczyszczanie mama przyprowadza 10-latke? co proponujecie?? usuwacie zaskórniki, a może jonoforeza? czy uważacie,że to zbyt wcześnie?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-10-10, 10:20:31 »
to zalezy w jakim stanie jest skóra dziecka...

a co do innych zabiegów, to ja mam 11 latkę, która przychodzi na manicure;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

kasandra

  • Gość
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-10-10, 10:22:43 »
ja akurat mialam przypadek dziecka 10-letniego z wieloma zaskórnikami na twarzy i w uszach. Zrobiłam oczyszczanie już 2 razy, ale mama chce coś więcej...dlatego zastanawiam sie nad jonoforezą??

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-10-10, 10:24:37 »
a moze peeling kawitacyjny, choc nie wiem czy nie za mloda osóbka?
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline buziaczek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 79
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-10-10, 15:53:08 »
faktycznie 10 lat to młoda osóbka...ale w sumie nie ma przeciwskazań np do peelingu kawitacyjnego...jeśli chodzi o jonoforezkę - to chyba też zależy tylko od stau cery tej młodej klientki (ale nie sądzę,że jonoforeza na na sode oczyszczona by jej zaszkodziła - oczywiście jeśli są do tego wskazania).

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-10-10, 16:31:33 »
Ja uważam,że to za wcześnie, czasami warto przeczekac ten okres buntu hormonalnego.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-10-10, 16:58:16 »
zawsze mozesz jej mame uswiadomic, aby poszla z corka najpierw do dermatologa i ewentualnie dermatolog zaproponuje jakies zabiegi;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

kasandra

  • Gość
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-10-10, 17:25:06 »
zawsze jak nie jestem pewna co robic wysylam do dermatologa,ale wlasciwie w tym wypadku nie ma nic nadzwyczajnego: nie ma ropniaków tylko zaskórniki - strasznie ciezko sie ich pozbyc, a poza tym tłusta skóra. Jedyna moja obawa jest wiek , czy to nie za szybko na zabiegi,jonoforeza, kawitacja, mikrodermabrazja, ale chyba nie skoro sa problemy. Co wy na to?

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-10-10, 17:42:46 »
jak bylam na praktykach to przychodzila tam dziewczynka okolo 15 letnia ze spora iloscia zakornikow, ale kosmetyczka mi powiedziala ze juz w wieku 11 lat zaczela ja mama na czyszczenie przyprowadzac, bo miala ich mase na twarzy i dzieki temu teraz jej buzia podobno juz znacznie mniej sie zanieczyszcza
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline buziaczek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 79
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-10-10, 17:50:01 »
właściwie to skoro są problemy warto zacząć działać żeby potem nie było za późno jednak chyba (tak jak napisałam wcześniej - mimo braku właściwych przeciwskazań do wykonywania zabiegów w tak młodym wieku) warto się zastanowić czy to już czas.
Może warto przeczekać,ale oczywiście nie mam na myśli zaniedbać. Możesz co jakiś czas wykonywać oczyszczanie. Uważam,ze to jest jak najbardziej wskazane. Jeśli będziesz obserwowała małą klientkę na pewno niczego nie przeoczysz. Sama napisałaś,że na razie jedynym problemem sa właśnie zaskórniki i tłusta cera. Zaproponuj pielęgnację domową i wytłumacz mamie,że na bardziej radykalne zabiegi przyjdzie czas. Jeśli jednak będzie się upierała - chyba najrozsądniej będzie doradzić wizytę u dermatologa.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-10-12, 23:31:56 »
Ja osobiście nie widzę przeciwskazań do oczyszczania dzieci, sama miewałam klientki 11, 13  letnie,mam także regularnie 12 letniego chłopca, z przeogromnną wręcz ilością zaskórników (tutaj dermatolog zlecił regularne czyszczenie)
Nie używam w tych przypadkach kawitacji, sonoforezy, poprostu robie tradycyjne oczyszczenie, starając się robić je jak najdelikatniej. Oczywiście nie przesadzamy z częstotliwością.
Dodatkowo, jak piszecie, uświadamiamy rodziców - polecamy delkatne środki do codziennej pielęgnacji.
„Spür die Melodie der Community“

Offline Kruskawka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 196
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-10-13, 21:39:29 »
Ultradźwięków nie można stosować przed zakończeniem wzrostu kostnego więc kawitacja, sonoforeza odpada u dzieci...
Tak mnie przynajmniej uczono ;)

Offline kaasiowa

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 75
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-10-14, 20:42:14 »
Młode osoby mające problemy z trądzikiem w gabinetach są coraz częstszymi gośćmi. Często zawdzięczamy to ich  mamom które na sobie przećwiczyły antybiotyki doustne ,sterydy i zawiesiny spirytusowe ( z samodzielnym wyciskaniem). Doprowadzające po częstym stosowaniu do problemów gastrycznych, przebarwień i ciekawych blizn. Nic więc dziwnego ,że próbują początkowo pomocy w gabinecie kosmetycznym bazującym na kosmetykach i kosmoceutykach wiele delikatniejszych od substancji farmaceutycznych, do których dostęp ma pacjent po kontakcie z lekarzem.  
Wiem nie zastąpię lekarza,ale to mój obowiązek  poinstruować klienta o sposobie pielęgnacji domowej. A możliwości zabiegów w gabinetach jest tak dużo ,że zawsze mogę coś zaproponować. I tu skupiam się bardziej na kosmetykach niż aparaturze.Poza podstawowym delikatnym oczyszczaniem.Tak jak Ulla.

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-01-25, 13:23:39 »
Cytat: "Ulla"
Ja osobiście nie widzę przeciwskazań do oczyszczania dzieci, sama miewałam klientki 11, 13  letnie,mam także regularnie 12 letniego chłopca, z przeogromnną wręcz ilością zaskórników (tutaj dermatolog zlecił regularne czyszczenie)

a czy podczas oczyszczania używasz Ulla darsonvalka pytam bo wkrótce zawita do mnie 12 latka z dużą ilością zaskórników a ja mam dylemat czy delikatny i np 3min na początek darsonval to nie za wcześnie :?

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
zabiegi dla dzieci
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-01-25, 18:33:21 »
Ja również miałam kilku 11,12,13 letnich klientów. Tak jak Ula wykonuję tradycyjne oczyszczanie, a po nim jak najbardziej darsonval w celu dezynfekcji. Napewno nie ma przeciwskazań co do tego zabiegu ze względu na wiek klienta tak jak w wypadku ultradźwięków czy kawitacji.