Autor Wątek: Manicure dla męskich dłoni  (Przeczytany 19753 razy)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Manicure dla męskich dłoni
« dnia: 2008-05-19, 17:11:43 »
Manicure dla męskich dłoni

Manicure dla męskich dłoni

Mężczyźni również powinni mieć zadbane dłonie. Są one ich wizytówką tka samo jak naszą. Opis zabiegu manicure przeznaczonego dla mężczyzn. Nie różni się on zbyt wiele od kobiecego ale postanowilam o tym napisać.

         Salony kosmetyczne i ośrodki spa&wellness oferują zabiegi nie tylko dla kobiet ale i meżczyźni znajdą tam coś dla siebie. Jednym z podstawowych zabiegów jaki powinni wykonywać jest zabieg manicure, jak również henna i regulacja brwi ( oczywiście usuwamy tylko kilka włosków przy nosie). depilacja wybranych miejsc.

         OPIS ZABIEGU MANICURE:

1. Dezynfekcja dłoni swoich i klienta
2. Zmiekczanie skorek specjalnym preparatem aby były łatwiejsze do usunięcia.
3. Odsuwanie skorek za pomocą specjalnego patyczka, mężczyźni mają twarde i niezbyt łatwe do usunięcia skórki, można więc do tego celu użyć frezarki. Bez użycia cążek, ktorych się już praktycznie nie używa.
4. Opiłowanie paznokci pilniczkiem w jednym kierunku
5. Polerowanie paznokci bloczkiem polerskim.
6. Teraz można zrobić masaż za pomocą peelingu ( stosujemy go raz w tygodniu) lub kremu jeśli peeling został już zrobiony. Krem nie powinien mieć zbyt intensywnego zapachu. Gdy nasz klieny ma szczególnie zniszczone dłonie lub dawno nie był na takim zabiegu zaleca się wykonanie parafiny na dłonie, ktora polega na tym ż ewsadzamy dłonie do pojemnika z parafiną i wyciągamy. Czekamy aż zastygnie. Powtarzamy tę czynność aż do uzyskania warstwy około 2 cm. Nakładamy foliowe rękawiczki i dlonie owijamy ręcznikiem. Czas zabiegu około 20 minut. Parafina stopniowo oddaje ciepło.
7. Oliwka
8. Pomalowanie paznokcie odzywką, niektóre firmy oferują specjlną odzywkę dla mężczyzn ktora jest matowa i nie pozostawia połysku. Wzmocni ona paznokcie, szczególnie te łamliwe.

Tak samo jak przy wyborze innych kosmetyków preparaty te nalezy dobrać do rodzaju paznokci, skóry, wykonywanej pracy.

    Jak pisalma dlonie są wizitówką nie tylko kobiet ale i mężczyzn, Życzę skutecznej pielęgnacji

Źródło: Joanna-kosmetyka.blog.onet.pl
link do mojej strony w podpisie

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-21, 22:34:38 »
Pamiętam jak robiłam pierwszy raz manicure facetowi-było to w piątek dzień przed jego ślubem,sytuacja była nowa i trochę się bałam żeby Go nie skaleczyć cążkami i jak na złość oczywiście Go skaleczyłam,pamiętam jak popatrzył na swoją dziewczynę wymownie-wzrokiem który mówił-wiedziałem że coś mi się tu stanie :x  a ja spanikowana pomyślałam sobie w duchu-no cóż stwierdzenie że do wesela się zagoi tu nie pomoże....
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-23, 16:38:03 »
a przyszedł jeszcze do Ciebie?

Offline kkz

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 351
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-24, 00:23:17 »
Hmm...nie :D ale to mąż mojej klientki także nie zabronił jej chodzić.... :D
''Złe kobiety są nie do zniesienia,dobre-nudne''    Oscar Wilde

Offline anda

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-06-08, 17:17:44 »
Ja mam klienta, ktory przychodzil co tydzien, aby wyprowadzic paznokcie, ktore obgryzal, po czym stwierdzil, ze bedzieprzychodzil juz teraz raz na 2-3 tygodnie. Po tygodniu worcil, bo stwierdzil, ze on nie umie  i w ogole i znow przychodzi co tydzien, regularnie -)

szatyneczka

  • Gość
Manicure u panów
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-10-06, 20:39:26 »
Jak wygląda perfekcyjny manicure u mężczyzn z nierówną płytką? Opiłować do "0" czy opiłowywać, by było symetrycznie. Proszę pomożcie. Pozdrawiam  :(

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-10-06, 23:13:36 »
Zauwazylam, ze panowie w ogole lubia miec paznokcie wypilowane do 0  :wink:  tak, zeby wolnego brzegu nie bylo widac, zatem sie nie przejumuj  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-10-07, 09:35:57 »
i zazwyczaj nie lubią mieć wypolerowanych, nie lubią jak im siępaznokcie świecą;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-10-07, 14:57:44 »
Cytat: "wysokieobcasy25"
i zazwyczaj nie lubią mieć wypolerowanych, nie lubią jak im siępaznokcie świecą;)


słyszałam raz  stwierdzenie, że po polerowaniu świecą się im, "jak psu jajka" :lol:

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-10-07, 15:04:39 »
skąd ja to znam powieszonko;) albo że koledzy będą się śmiali że maja polakierowane paznokcie-->chodzi o wypolerowanie wg nich
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline BasiaG

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 463
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-10-07, 15:20:53 »
Cytat: "wysokieobcasy25"
skąd ja to znam powieszonko;) albo że koledzy będą się śmiali że maja polakierowane paznokcie-->chodzi o wypolerowanie wg nich


Aha, i że nie są pedziami  :roll:

Offline buziaczek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 79
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-10-10, 17:36:26 »
:D kiedyś przyszedł do mnie pan na manicure i z przerażeniem w oczach poprosił "tylko błagam nie na pedzia, niech pani to zrobi tak normalnie, błagam". Chciało mi się śmiać,ale zachowałam powagę i zapewniłam pana,że to będzie typowo męski manicure... no bo w końcu przyszedł z własnej woli,ale taki strach miał w oczach 8O 8O  8O  8O  8O  8O

Offline gosialek

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 116
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-10-10, 17:46:00 »
A ja raz miałam modela na manicure... Pracowałam w salonie z 4 innymi dziewczynami. Jednak żadna nie chciała robić mu manicure, ponieważ facet był tak nieziemsko przystojny, że każda siedziała  speszona i z wypiekami na twarzy, że nie wiedziała czy wziąć do ręki pilnik czy kopytko..... zresztą tak samo było ze mną....aż mi się ręcę spociły :lol:  :lol:  :lol:

Offline buziaczek

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 79
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-10-17, 16:50:36 »
wczoraj rano był u mnie Pan, który bardzo mnie zaskoczył i zaprzeczył typowemu męskiemu podejściu do manicure. Poprosił o ... białe końcówki 8O  :roll: ...nie żartuję!! Moje zdziwienie było tym większe,że pan nie był zniewieściały bo umawiała go na ten manicure jego żona. Myślałam,że się przesłyszałam,ale nie...naprawdę chciał białe końcówki jak przy frenchu z tym,że nie malowane lakierem tylko jak to ujął "no wie pani taką białą kredką od spodu zeby było naturalnie"... na szczęście miałam taką białą kredkę...hehehe

Offline gosialek

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 116
Manicure dla męskich dłoni
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-10-17, 20:37:03 »
Hehe... A dzisiaj miałam klientkę, która oświadczyła mi, że niedługo przyjdzie do mnie na akryl taki pan, który właściwie to jest.... panią...
Już się nie mogę doczekać :D  To będzie interesujące :D