Autor Wątek: osobne pomieszczenie do permanentnego?  (Przeczytany 7316 razy)

Offline yamaya

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 15
osobne pomieszczenie do permanentnego?
« dnia: 2008-05-13, 11:36:08 »
Czy słyszałyście o takim wymogu sanepidu? podobno potrzebne jest osobne, wydzielone pomieszczenie ,czy ktos wie coś na ten temat?,

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2524
Re: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-13, 15:03:06 »
Cytat: "yamaya"
Czy słyszałyście o takim wymogu sanepidu? podobno potrzebne jest osobne, wydzielone pomieszczenie ,czy ktos wie coś na ten temat?,

Nie ma nic takiego w przepisach, jako wydzielone pomieszczenie wymienione jest tylko stanowisko pedicure.

Offline Clarena

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-06-17, 15:24:37 »
'Art. 16. 1. Osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.'

To jest właśnie na ten temat, pomieszczenie powinno być wydzielone, aby całkowicie zniwelować ryzyko jakiegokolwiek zakażenia.


Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2524
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-17, 15:56:38 »
'Art. 16. 1. Osoby inne niż udzielające świadczeń zdrowotnych podejmujące czynności, w trakcie wykonywania których dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek ludzkich, są obowiązane do wdrożenia i stosowania procedur zapewniających ochronę przed zakażeniami oraz chorobami zakaźnymi.'
To jest właśnie na ten temat, pomieszczenie powinno być wydzielone, aby całkowicie zniwelować ryzyko jakiegokolwiek zakażenia.
Prosze podac akt prawny z jakiego pochodzi ten artyku.
To nie dotyczy stricte makijazu permanentnego lecz KAZDEGO zabiegu. Tylko w przypadku pedicure jest wymog posiadania osobnego pomieszczenia. Rozumujac w ten sposob mozna makijaz permanetny mozna wykonac w wydzielonym pomieszczeniu do pedicure, lub w kazdym innym wydzielonym pomieszczeniu. Osobny gabinet gdzie znajduje se wylacznie kosmetyczka i klientka jest takim pomieszczeniem.
Oczywiscie nie dyskutuje z odpowiednimi warunkami higenicznymi i nie wyobrazam sobie wykonywania takiego zabiegu 'w poczekalni' .

BTW: prosze wyobrazic sobie jak sa spelnine warunki higeniczne na naszych targach kosmetycznych, gdzie naminnie wykonywane sa 'promocyjne makijaze'. Jedynie firma EuroBeauty nie miala pokazu na targach!

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-06-17, 15:56:38 »

www.estetykatwarzy.pl


Offline Clarena

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-18, 09:50:39 »
Witam serdecznie,
artykuł pochodzi z ustawy z dnia 5 grudnia 2008 o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
Ma Pan rację, to nie dotyczy stricte makijażu permanentnego, moje niedopatrzenie.

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-06-18, 09:50:39 »

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2524
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-06-18, 12:10:08 »
Dzekuje za nazwe ustawy.

Ma Pan rację, to nie dotyczy stricte makijażu permanentnego, moje niedopatrzenie.
Nie ma problemu ale jak zwykle wszystko zalezy od interpretacji.

Offline Clarena

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-06-19, 11:10:58 »
całkowicie się zgadzam z tym, że wszystko zależy od interpretacji. Mam natomiast nadzieję, że większość kosmetologów ma na tyle wyobraźni, żeby zdawać sobie sprawę jak wielkiej wagi jest dbałość o sterylne warunki przy wykonywaniu makijażu permanentnego. W naszym centrum gabinet , w którym wykonuje się makijaż permanentny jest całkowicie wydzielony.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2524
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-06-19, 14:42:50 »
Wyobraznia nie musi dzialac wylacznie w przypadu tego zabiegu. Wielokrotnie slyszalem o kilkukrotnym wykorzystywaniu narzedzi jednorazowych do pedicure :(  Ile gabinetow posiada wlasny sterylizator? Ile tak na prawde sterylizuje narzedzia a nie ma tylko podpisana umowe na sterylizacje?
Przepisy to jedno a zdrowy rozsadek i  odpowiednie postepowanie to zupelnie co innego.

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 211
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #8 dnia: 2014-01-15, 14:16:20 »
Wyobraznia nie musi dzialac wylacznie w przypadu tego zabiegu. Wielokrotnie slyszalem o kilkukrotnym wykorzystywaniu narzedzi jednorazowych do pedicure :(  Ile gabinetow posiada wlasny sterylizator? Ile tak na prawde sterylizuje narzedzia a nie ma tylko podpisana umowe na sterylizacje?
Przepisy to jedno a zdrowy rozsadek i  odpowiednie postepowanie to zupelnie co innego.

Niestety klientki nadal nie wiedza, że powinny wymagac wysterylizowanych narzedzi;p a szkoda;p
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

Offline darijka88

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 211
Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-04-19, 20:59:36 »
szczerze mówiąc pierwsze słyszę;p  wydaję mi się, że do makijażu permanentnego nie musisz mieć osobnego pomieszczenia. z tego co wiem, do pedicure owszem powinno być osobne pomieszczenie ale jeżeli chodzi o sam makijaż to nie slyszalam o takich wymogach ;p
SUPER OFERTA: Mikrodermabrazja lub kwasy z maską: 75 zł / Oczyszczanie twarzy:  99 zł  - w PRACOWNIA URODY DaySpa Poznań. Zapraszamy!

PRACOWNIA URODY Poznań Salon kosmetyczny: Kosmetyka, Masaże, Solarium, Dietetyk i Opalanie Natryskowe

forum kosmetyczne dla kosmetyczek i kosmetologów - kosmetyczki.net

Odp: osobne pomieszczenie do permanentnego?
« Odpowiedź #9 dnia: 2016-04-19, 20:59:36 »