Autor Wątek: jak zdobyc klienta  (Przeczytany 8301 razy)

Ancia

  • Gość
jak zdobyc klienta
« dnia: 2008-02-22, 21:00:35 »
Dla domoroslych artystow stylistow nastaly ciezkie czasy.Wszedzie pelno salonow kosmetycznych z zabojczo niskimi cenami.
Oglaszam sie na stronach internetowych gdzie tylko moge na tony i nic,a jak ktos sie juz ze mna skontaktuje i umowi na termin to nie przychodzi i nawet sie nie pofatyguje aby poinformowac mnie ze go nie bedzie.
Zaczynam watpic w prace w domu.Bez salonu nie jest latwo.

Pomozcie i poradzcie jak zdobyc klienta
 :?:  :!:

Offline zabcia

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 35
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-24, 09:51:35 »
najlepiej zaczac od kolzezanek, pozniej kolezanki kolezanek przychodza i tak sie roznosi bo poczta pantoflowa najskuteczniejsza jest, jesli dobrze robisz nazbiera Ci sie z czasem klientek

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-24, 12:34:08 »
Ancia, nie wiem, jak w Lądku, ale w Polscer możesz zarejestrować działalnosc na "dojazd do klienta" (pare miesięcy temu zrobiła tak jedna z naszych klientek) i wtedy możesz spokojnie szeroko reklamować swoje usługi.

A najważniejsza jest jakość- nie raz do mnie przychodziły klientki na zrobienie jednego paznokcia, bio się złamał, a później stawały sie moimi stałymi klientkami.  :D
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Ancia

  • Gość
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-24, 13:28:22 »
Wlasnie w tym problem ze nie moge dojezdzac do klienta z uwagi na to ze zaniedlugo urodzi mi sie dzidzius i to jest tylko jedna dla mnie mozliwosc praca w domu

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-24, 13:46:03 »
"Dojazd do domu" oznacza, że nie masz salonu, a nie de facto, że jeżdzisz do klienta (przynajmniej w Polskim prawie) i czy wykonujesz te zabiegi u siebie, w domu, czy u klientki, traci znaczenie.
Oczywiście jezeli chesz możesz także zarejestrować działalnośc jako prowadzona w domu, musisz wtedy zabdac o wszelkie wymogi sanitarne, a te (w Polsce) sa dośc wymagające. :wink:
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Ancia

  • Gość
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-24, 13:59:33 »
Rozumie ale jak to sie ma do dobycia klienta  i reklamy wlasnej dzialalnosci :?:

Offline brodka

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 375
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-24, 14:21:31 »
jak masz dzialanosc to mozesz zainwestowac w dobra reklame i spac spokojnie, bo tak na czarno reklamowac sie dzie popadnie to troche niebezpiecznie, moze cie ktos nie zaufany podkablowac

Gosiaczka

  • Gość
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-24, 19:03:52 »
Ancia a jak dlugo pracujesz i gdzie sie oglaszasz?

Ancia

  • Gość
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-26, 21:51:54 »
Niedlugo bo dopiero od poo roku i w Leytonstone.
A oglaszam sie na gumtree i wpisuje w google haslo jak,ogloszenia londyn,polacy w londynie,free classyfields itd
i lece po kolei po wyszukanych stronkach.a ty skad dokladnie jestes?

Offline mimi

  • all-powerful
  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 837
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-27, 17:23:00 »
Powiedz koleżankom, że robisz paznokcie żelowe i jak mogą, żeby powiedziały innym swoim znajomym, także pisz na forach kosmetycznych, możesz napisać że na początku jakaś zniżka czy cos takiego aby przyciągnąć klientki. Przynajmniej do mnie się zgłaszały dziewczyny, jak pisałam na forum, ale teraz pazurków na razie nie robię bo nie mam kiedy, praca i studia, a więc teraz odmawiam i nie robię pazurków.
دوبدوا

Ancia

  • Gość
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-28, 15:35:01 »
Wiesz oglaszanie sie na forach to tak nie bardzo dzial gdyz na forach przebywaja dziewczyny ktore same dlubia pazurki wiec nie zostana moimi klientkami ale bede probowac dalej :D

Offline Nina

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 20
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-03-12, 14:28:13 »
Tak jak juz wspomniala Albertyna, mysle, ze najwieksza reklama dla nas jest jakosc naszych uslug. Wiec jesli trudno jest Ci teraz zdobyc klienta nie trac czasu tylko cwicz i jeszcze raz cwicz...
Ja na poczatku robilam paznokcie praktycznie non stop z przerwami na jedzenie i spanie i efekty mojej pracy pojawily sie dosc szybko.
Jak zrobisz po kosztach to chetne sie znajda napewno.

Naprawde, to nie jest takie tylko gadanie. Najczesciej stylistki, ktore robia swietnie paznokcie nie musza sie reklamowac i maja wypelnione terminarze.

Pozdrawiam
Szkolenia i dystrybucja Akzentz Nina Gajewska "Efect" (75)643 88 38

Gosiaczka

  • Gość
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-03-12, 16:06:55 »
Ancia.  Nie zalamuj sie na pewno ci sie rozkreci, w miedzy czasie cwicz cwicz zeby byc jeszcze lepszym. Na poczatku ja tez chcialam rezygnowac bo nie mialam wielu klientow. Trzeba byc wytrwalym w tym biznesie.

Offline kinga_make-up

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-03-12, 16:39:17 »
Proponuje zrobic ulotki lub wizytowki i rozprowadzic je we wlasnym zakresie w rejonie gdzie mieszkasz i w pobliskich dzielnicach,ale tam gdzie jest hmm hmm bialo...wszyscy tu wiecznie cierpia na brak czasu.Osobiscie gdybym chciala sobie u Ciebie wykonac usluge to 2 godz.dojazd w 1 strone +bilety-nie tanie+usluga..hmmm w efekcie koncowym trace czas i wcale duzo mniej ta impreza mnie nie kosztuje.To co moge doradzic :1-okolica,2-nie nastawiac sie tylko na Polakow ,poniewaz na nich ciezko cos zarobic.W ten sposob rewelacyjnie idzie domowym fryzjerkom.Chociaz z tego co obserwuje coraz lepiej idzie mobile beauty therapist.Nie wiem ile w tym prawdy ale w tygodniu na godz.daja 10 a w weekendy 20 i caly sprzet,ale to jest jazda po domach i nigdy nie wiadomo na kogo trafisz.Polki na peryferiach zrobily sobie taki interesik z super stronka a teraz szukaja innych naiwnych Poleczek,zeby im kaske robily.Pomysl to moze jakis jest...ale lepsza perspektywa to poznac ich klientow...tu wszyscy jak moga kreca walki a najchetniej wykreca Cie jak cytryne a jak zaczniesz sie upominac o swoje to szybko wymienia -ludzi do pracy nie brakuje..przezywaja najsilniejsi.Zrob sobie ulotki i rozdawaj z usmiechem na twarzy i pewnoscia siebie ang.laseczkom,zrob usluge najlepiej jak potrafisz i powiedz ,ze jezeli podesle Ci kolezanke dostanie znizke a za 2 nastepne ,usluge gratis ,Ty i tak na tym wyjdziesz.Z tymi nastepnymi zrob podobnie..i budujesz wlasna linie klientow.Kazdej musisz zostawic zludzenie ,ze ja wyjatkowo polubilas i zawsze moze na Ciebie liczyc ,nawet jesli o 22 zlamie jej sie paznokietek -w ostatniej chwili przed wyjsciem na impreze.Bedzie dobrze...Powodzenia.

Gosiaczka

  • Gość
jak zdobyc klienta
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-03-13, 08:13:06 »
Kinga, masz calkowita racje ze na polakach sie nie zarobi. Ja zrobilam ten blad i przez pierwszy rok skupilam sie tylko na polakach i cienko bylo oj cienko. Polki wszystko lubia same w domu zrobic przychodza tylko na oczyszczania czasami cos tam jeszcze henna itp. Angielki natomiast lubia miec wszystko zrobione przez kosmetyczke  :wink: