Autor Wątek: depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg  (Przeczytany 58965 razy)

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-02-28, 21:47:30 »
Wiesz Aniu ja z peelingów chemicznych pisałam pracę licencjacką i śmiem twierdzić, iż na ten temat wiem dużo...Tym bardziej, że przeprowadzałam doświadczenia...Co do kwasów owocowych to nie myl proszę łączonych zabiegów z terapią przygotowawczą! Nie można na nieprzygotowaną skórę klientki nałożyć preparat o stężeniu 35%, gdyż wywołasz oparzenie chemiczne! To o czym mówisz (peeling 12% kwasem) to wstępne przygotowanie skóry przed nałożeniem pełnowartościowego kwasu.  Każda szanująca się firma posiada tego typu produkty, a terapię przygotowującą należy rozpocząć co najmniej 10 dni przed właściwym zabiegiem złuszczania. Jeżeli natomiast firmaX mówi, że z doskoku można wykonać jednorazowe złuszczanie kwasem 35% to oznacza to nic innego, że ten produkt delikatnie mówiąc jest do d...Ważne jest przeanalizowanie np. pH preparatu, bo to między innymi decyduje o jego skuteczności.

Gość

  • Gość
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-03-01, 10:48:34 »
Cytat: "magjawor"
Wiesz Aniu ja z peelingów chemicznych pisałam pracę licencjacką i śmiem twierdzić, iż na ten temat wiem dużo...Tym bardziej, że przeprowadzałam doświadczenia...Co do kwasów owocowych to nie myl proszę łączonych zabiegów z terapią przygotowawczą! Nie można na nieprzygotowaną skórę klientki nałożyć preparat o stężeniu 35%, gdyż wywołasz oparzenie chemiczne! To o czym mówisz (peeling 12% kwasem) to wstępne przygotowanie skóry przed nałożeniem pełnowartościowego kwasu.  Każda szanująca się firma posiada tego typu produkty, a terapię przygotowującą należy rozpocząć co najmniej 10 dni przed właściwym zabiegiem złuszczania. Jeżeli natomiast firmaX mówi, że z doskoku można wykonać jednorazowe złuszczanie kwasem 35% to oznacza to nic innego, że ten produkt delikatnie mówiąc jest do d...Ważne jest przeanalizowanie np. pH preparatu, bo to między innymi decyduje o jego skuteczności.


Magjawor - sadzę, ze nie do końca mnie zrozumiałaś - wiem, że przed zabiegami z użyciem peelingów chemicznych stosuje się wczesniejsze przygotowanie skóry klienta w domu.. Ja cały czas mówie o skórze własnie przygotowanej, w dodatku mało wrazliwej na kwasy - grubej, tłustej itd.. przeciez nie nałozyłabym na nieprzygotowana twarz, w dodatku delikataną kwasu 35% a wczesniej jeszcze jakiegos peelingu.. A lekarze oprócz przygotowania pacjenta w domu dodatkowo wiekszość zabiegów poprzedzaja takim własnie peelingiem "średniej" mocy - około 12% - róznie - zalezy jaka skóra.. bywają i większe stężenia - stosowane sa wtedy jak "check-up" przed własciwym peelingiem, zwykle nie sa w formie tradycyjnego peelingu tylko preparatu zmywającego, oczyszczającego twarz..

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-03-01, 11:19:21 »
dziewczyny ale trzeba zauwazyc ze dzielimy kwasy na kosmetyczne i dermatologiczne i nie zawsze stezenie mowi nam o mocy danego kwasu juz temat ten byl kiedys walkowany a po za tym wasze odpowiedzi nie bardzo odpowiadaja na pytanie postu
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-04-26, 15:24:07 »
nigdzie nie ma mowy o stęzeniu jakie kosmetyczki i kosmetolodzy mogą stosowac wszystko zalezy od nas i od naszej odpowiedzialnosci.mosimy sie kierowac rozsądkiem jak wiadomo większe stęzenia kwasów zmuszają do pielegnacji skóry lekami a my takich przepisac.nie mozemy. moze tylko dermatolog . wiąze sie to z duzą odpowiedzialnoscią. jesli ktos chce to moze robic kwasem nawet 70 % ale musi liczyc sie z tym ze nie zapewni pacjetowi odpowiedniej opieki bo w grę wchodzą antybiotyki.

Gość

  • Gość
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-04-26, 16:30:05 »
ja slyszalam o zakazie uzywania igły przez kosmetyczke
od 2007 czy moze juz teraz weszlo
ale o kwasach pierwsze slysze :?:  :?

Gość

  • Gość
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-04-26, 22:41:49 »
ogólnie kosmetyczka ma zakaz naruszenia ciągłośći skóry wiec odnosi sie to równiez co do igły ale dziewczyny co do tych przepisów to z dystansem troszke bo jesli przychodzi dziewczyna na oczyszczanie i ma trochę prosaczków pod  oczami to wiadomoz ze trzeba nakłuc.
zasada jest taka ze najpierw usówamy zaskórniki otwarte pózniej zmiany do nakłucia a następnie zmiany ropne(tutaj nalezy byc ostroznym mogą sie przenosic) a pamietajmy nie usówamy zaskórników zamknietych grudek guzków!

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
kwasy krok po kroku
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-10-18, 15:51:15 »
Dziewczyny,kurs na kwasy robiłam 3 lata temu, od tej pory niestety nie miałam styczności z tego typu zabiegami. Poważnie sie zastanawiam, czy po prostu nie przeszkolić się raz jeszcze, gdyz parę rzeczy po prostu mi sie zapomniało a na kursie nie dostaliśmy żadnych materiałów szkoleniowych prócz cennika. Niestety w najbliższym czasie nie będe miała czasu by wybrać się na jakiekolwiek szkolenie a chciałabym już zaopatrzyć sie w kwasy do salonu - więc moja prośba jest następująca: Czy mogłybyście napisac krok po kroku jak robicie zabieg na kwasach? jakich stężeń używacie? Znajoma kosmetyczka podpowiedziała mi żebym kupiła tylko najwyższe stężenia tj 50 i 70%, ale z tego co pamiętam z kursu najlepiej jest mieć wszystkie od 20% włącznie.
Z góry dziekuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)
„Spür die Melodie der Community“

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-11-26, 23:49:17 »
:arrow: demakijaż
:arrow: nakładam patyczkiem kosmetycznym kwasy 30% zaczynając od czoła, brody nastepnie policzki i resta twarzy
 :arrow: I zabieg 1 min, II zabieg 1,5 min, III zabieg 2 min, IV zabieg 2,5 min, kolejne zabiegi na 40 % w takich samych czasach
 :arrow: po określonym dla danego zabiegu czasie dokładne zmycie kwasów , tutaj ważny jest kontakt z klientką i jej odczucia, nalezy pytać czy szczypie skóra, jeśli tak to gdzie najwięcej i te miejsca jeszcze raz przemywamy
:arrow: nakładamy neutralizator, jesli jest w formie żelu można równiez patyczkiem, jeśli nie to wacikiem lub rękoma
:arrow: po takim samym czasie jaki zastosowaliśmy kwasy zmywamy neutralizator
 :arrow: nakładamy krem z filtrem (conajmniej SPF 20)
 :arrow: przekazujemy klientce wskazówki dotyczące absolutnego zakazu solarium przez tydzień i unikania wystawiania się na słońce. do końca dnia radzimy nie używać kremów perfumowanych a wieczorem buźkę przemyć wodą mineralną.
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline ankuak

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 778
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-11-27, 18:40:31 »
No z kwasami to troszkę różnie bywa , wszystko zależy od firmy stężenia i pH preparatu. Co firma to troszkę inny schemat i różne stężenia  :wink:
Anna K.
kosmetolog licencjonowany,
technik usług kosmetycznych,
wizażysta

Offline DaJusia

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 801
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-11-27, 20:04:33 »
Racja - trzeba uważać z kwasami... ja jak do tej pory miałam z Afrodyty a teraz mam Belnatur - one same sie neutralizuja po 15min, a do poprzednich miałam specjalny płyn  :wink:
pozdrawiam, Daria
SPA Hotel DIAMENT Ustroń

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-11-27, 23:29:15 »
w środe ide na szkolenie z kwasów Rejevi :) jednak za dużo mi się w tym temacie zapomniało  :roll:
„Spür die Melodie der Community“

Gosiaczka

  • Gość
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-11-29, 08:19:04 »
a czy nie boicie sie uzywac kwasow. ja bym chciala do swojej oferty wprowadzic kwasy ale sie boje ze narobie krzywdy. jak z wami bylo na poczatku. duzo osob twierdzi (klientow) ze najlepiej do dermatologa co o tym sadzicie

Offline Alice

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 780
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-11-29, 14:15:01 »
mialam szkolenia na kwasy i robie to juz jakis czas, czego mam sie bac? trzeba jedynie stosowac sie do instrukcji i wyeliminowac osoby z przeciwwskazaniami
Nadal nie znam tajemnicy za to mam w głowie kalkulator i wiem co się liczy

Offline Alice

  • Ekspert(ka) - wizaż
  • To zaczyna być obsesją
  • *****
  • Wiadomości: 780
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-11-29, 14:19:12 »
no zgadza sie ze zle wykonany zabieg niesie czasem naprawde tragiczne konsekwencje ale wszystko lezy w naszych rekac:) nie ma sie czego bac :)
Nadal nie znam tajemnicy za to mam w głowie kalkulator i wiem co się liczy

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
depigmentacja, kwasy owocowe - AHA - zabieg
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-11-29, 14:19:39 »
Cytat: "GOSIACZKA"
duzo osob twierdzi (klientow) ze najlepiej do dermatologa co o tym sadzicie

W jakim celu? Dermatolog ma często mniejsze doświadczenie niż kosmetyczka. Jemu zdarza się wykonać taki zabieg, kosmetyczki go po prostu wykonują.
Jeżeli dane kwasy mogą być używane w gabinecie to nie widze powodów aby korzystać z usług dermatologa!