Autor Wątek: Pytania dot. tipsów  (Przeczytany 3807 razy)

Gość

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« dnia: 2005-04-14, 14:09:37 »
Witam wszystkich! :)
Mam pare wątpliwości jeśli chodzi o robienie tipsów metodą żelową i dzieki Waszej pomocy chciałabym je rozwiać. Z góry dziękuję za rady.
1) Wykonuję tipsy przy pomocy preparatów i materiałów firmy NSI, ale z powodów materialnych chciałabym ja zamienić na troszke tańszą, mam na myśli ESN- korzystam ze sklepu EF i nie mogę tam znaleźć primera i płynu likwidującego linię dopełnienia z firmy ESN, czy nie pogorszy się jakość pazurków jeśli użyję do ich nakładania żeli, odtłuszczacza i płynu do przemywania masy produkty firmy ESN a kleju, primera i line out z firmy NSI?
2) Narazie używam tipsów również NSI, ale stwierdzam że są mało elastyczne i prosiłabym o poradę jakiej firmy tipsów używać które są bardziej elastyczne i mniej podatne na złamania (koszt może być bliski cenie tipsów z NSI)
3) Czy używając żeli 3-fazowych po każdym z nich musze przemywać pędzelek płynem do mycia pędzelka (czy mogę zamiast takiego płynu urzyć do tego odtłuszczacza)? I w jaki sposób najlepiej go przemywać? Bo do tej pory używałam wacika bezpyłowego nasączonego tym płynem czy może lepiej go moczyć w tym płynie?
Pozdrawiam Was serdecznie i błagam odpowiedzcie mi na te pytanka dobre duszyczki :roll

Aguś

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-14, 15:14:48 »
1. zele esn sa trojfazowe wiec nie potrzebujesz do nich primera, musisz natomiast procz zelu budujacego miec baze i wykonczeniowy,
 -odtluszczacz, klej i line out moze byc z innej firmy
esn nie ma line out nawet-ma go wlasnie nsi

2. bardzo elastyczne sa tipsy christrio choc jesli masz elationy to nie powinny sie lamac(cos robisz nie tak) ale sa zdecydowanie grubsze od christrio- christrio to chyba 112zl za 100szt

3. Po kazdym z zeli nie musisz czyscic pedzelka, wystarczy jak go wytrzesz w suchy wacik, po skonczonej pracy takze tylko w wacik(recznik papier) suchy-wlosie pozostanie wilgotne od zelu i schowac do szuflady(by nie mial kontaktu z kurzem ani promieniami uva


 :bubble:

Gość

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-14, 15:16:32 »
1) szczerze mowiac zawsze uzywam zestawow okreslonej marki wiec ze sowjego doswiadczenia nie poradze ale slyszalam od kolezanek ktore laczyly ze soba rozne produkty roznych firm i raczej nie narzekaly
aczkolwiek zawsze jest mozliwosc ze wcale nie musi byc tak fajnie

2)oferta tipsow jest dosyc bogata ja uzywam simplicate french elation bardziej elastyczne ezf precision perfect

3)o pedzelek nalezy odpowiednio i dokladnie dbac aby po pracy nie pozostaly na nim zadne "resztki" gdyz pozniej trudno go doczyscic a i to skraca jego zywot czyszczenie sama musisz stwierdzic czyscic go trzeba alkoch lub plynem do przemywania masy w kazdym badz razie nie moze pozostac lepki  dlaczego nie mialabys go "przetrzec po kazdym zelu??
                             :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Aguś

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-14, 15:25:42 »
Dlaczego kiniusiu uwazasz ze nie moze pozostac lepki?
Jesli bedziesz go ciagle czyscic alkoholem, lub odtluszczczem ktory nie daj boze zaiwra aceton to wlosie moze byc przesuszone.

Gość

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-14, 23:01:49 »
Dziękuje wam bardzo za wyczerpujące odpowiedzi :lol:
I jeśli chodzi o żele nsi mam oczywiście baze, budujący i nabłyszczający tylko ja niemądra po każdym żelu czyściłam skrupulatnie pędzelek płynem do tego przeznaczonym bo się obawiałam że pozostałe resztki żelu bazującego na pędzelku pogorszą jakość budującego itd.  :oops:
Mam jeszcze pytanko (upewnienie się czy dobrze myśle) dot. primera, a więc primera używa sie tylko do żeli 1-fazowych bo z powodu swojej gęstszej kosystencji mają gorszą przyczepność do naturalnej płytki? Pozdrawiam

Aguś

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-04-15, 08:08:03 »
Zele jednofazowe kochanie nie sa gesciejsze... maja przewaznie konsystencie sredniogesta i primer zalecaja uzyc tylko niektore firmy.
Generalnie primery zwl. kwasowe stosuje sie do akrylu.


P.S W poprzednim poscie chyba sie pomylislas i zamiast esn napisalas nsi hihihi(wejdz na zmien i popraw)

Gość

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-04-15, 09:51:21 »
kochana agusiu !!!!!!!!!!!!

chodzilo mi o zakonczenie pracy przeciez nie chodzi mi o to zeby go czyscic co piec minut bo to bez sensu chyba ze koleznce zle sie pracuje
jezeli np na pedzelku pozostanie zel i bedzie lepki to jezeli zostanie na dluzsza chwile np na noc w cieplym pomieszczeniu lub w dzien na sloncu to co wtedy??? Stwardnieje czyz nie tak ???

moze zle poprostu napisalam lub nie uargumentowalam swojego wpisu dotyczacego czyszczenia pedzelka ....  ale czy sie myle aguniu???
pozdrowionka dla ciebie serdeczne i dla wszystkich  :groupjump:

Aguś

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-15, 11:20:48 »

Kochana Kiniusiu :wink:
Pewnie  -dlatego pedzelek trzeba schowac w miejsce gdzie nie docieraja do niego promienie uva(w domu przez szybe sie przedostają) i kurz-np do szufladki. Ale po skonczonej pracy mozna wacik lekko nasaczyc plynemale moim zdaniem lepiej jak pozostanie lekko wilgotny od zelu :wink:

Gość

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-15, 11:30:14 »
faktycznie masz racje agusiu

Offline oszin

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 762
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-15, 22:10:26 »
o jejku jakie wy jestescie dla siebie millllllllle
SALON BEAUTY -LENA LASKOWSKA                 CALE ZYCIE SIE UCZYMY....

Gość

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-16, 09:14:38 »
skoro lubie ludzi jestem dla nich mila
zreszta dlaczebo mialabym nie byc ?????



 :groupjump:

 :mrgreen: co nie agus?!!!

Aguś

  • Gość
Pytania dot. tipsów
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-04-16, 11:00:38 »
Jak najbardziej! :kiss: