Autor Wątek: Nazwa Gabinetu  (Przeczytany 138967 razy)

Gość

  • Gość
Nazwa salonu
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-08-09, 20:47:00 »
Tez zawsze myslalam ze akurat nazwa gabinetu to bedzie tylko formalnosc-a tu masz jak zaczelam sie nad nia zastanawiac tak pustka w glowie  :wink:

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Nazwa salonu
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-08-09, 21:01:46 »
bo to w koncu pierwsza rzezc na ktora patrzy potencjalny klient
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Gość

  • Gość
Nazwa salonu
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-08-09, 21:14:23 »
Nazwa musi byc chwitliwa :)

Gość

  • Gość
Nazwa salonu
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-08-09, 21:49:34 »
nazwa to jedna z najistotniejszych kwestii. Od niej zależy między innymi jaki rodzaj klienta będzie się pojawiać. Dlatego też ważne jest dopasowanie odpowiedniej nazwy do tego, jaki został obrany target. Nazwa, to tworzenie własnego wizerunku, to już pierwszy i bardzo duży krok marketingowy. Dlatego radzę dobrze się zastanowić nad wyborem. Należy tu wziąć pod uwagę lokalizację gabinetu, a także potencjalny obszar, z którego będą klienci, czy lokalny, czy na większą skalę. Jeśli ma to być lokalny odradzam raczej czerpanie z języków obcych (chyba że okolica ekskluzywna), raczej mało prawdopodobne żeby się sprawdziło.
Niemałe znaczenie ma też wygląd nazwy - logo. Musi być jasne, czytelne, a jednocześnie interesujące. Jest to duże wyzwanie, ponieważ dość ciężko jest uzyskać coś, co spełnia wszystkie wymagania. Często widzi się firmy, których logo jest nieczytelne, nie koresponduje z działalnością firmy, a przede wszystkim, nie jest wielofunkcyjne, tzn. ładnie wygląda jako szyld ale już np. do druku się nie nadaje.
Życzę powodzenia w tworzeniu.

Gość

  • Gość
Nazwa salonu
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-09-09, 22:58:00 »
Ja tez szukam nazwy ale bezskutecznie pustka w glowie!!!!!!!!!!!!!! :(  :(

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Nazwa salonu
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-09-10, 13:33:13 »
Marta rozejrzyj sie po miescie.....nie mozesz polskich nazw mieszac z mentalnoscia niemiecką.

Sprobujemy cos wymyslic  :wink:  juz nie pierwszy raz wyszukuje nazwy dla dziewczyn.... :wink: i sie sprawdzaja. :wink:
Rzucaj pomyslami to sie cos wybierze .

"Perfekt" napewno ten czlon w nazwie  bedzie mile widziany to ich cecha narodowa.  :wink:
Mysle tez ze nie moze byc zbyt wyszukana.
Prosta, konkretna i charakteryzujaca twoja prace.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

kwiatuszek600

  • Gość
Nazwa salonu
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-09-10, 18:39:11 »
ja pracuje w gabinecie Spectrum w sumie nazwa oryginalna :)

Gość

  • Gość
Nazwa salonu
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-03-30, 21:55:48 »
Hej Dziewczyny!

Od połowy kwietnia otwieramy z koleżanką studio fryzjersko kosmetyczne z solarium. Zastanawiamy się jaką nadać mu nazwę. Na razie wymyśliłyśmy Perła. Co Wy na to? Może podacie mi jakieś ciekawe propozycje?

Offline Albertyna

  • Ekspert(ka) - manicure, pedicure, nailstyling
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1331
Nazwa salonu
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-03-30, 22:11:33 »
Perła to fajny pomysł
Dobrze sie kojarzy- perła jest w jednej na milon muszli, kto ją znajdzie jest szczęściarzem.
Perła ma piekny kolor. Jest ozdoba i mi, przynajmniej, kojarzy sie z elegancja i luxusem.

Fajnie byściw we wnetrzu zaakcentowały coś związanego z nazwą- może jakiś malunek z piękna muszlą i perła w środku? Może logo z muszla i perła?
Instruktorka SPN
"Akademia U Aniołków" dystrybucja SPN i Gehwol
ul. Grochowska 342,  tel. +48 668913539
www.uaniolkow.waw.pl

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Nazwa salonu
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-03-30, 22:16:37 »
Moja kolezanka nazwala Salon Wenus i na wizytowkach dala motyw architekturystyczny, rzezb.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Nazwa salonu
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-03-30, 22:32:15 »
Wenusów to wszędzie pełno :) Co drugi salon zwie się Wenus albo Afrodyta. Perła super pomysł, oryginalny, dobrze się kojarzy :)
Mi się podobają tez obcojęzyczne nazwy, zwłaszcza z francuskiego, bo z angielskiego typu Beauty też oklepany.
„Spür die Melodie der Community“

Offline Ania

  • Administrator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 6000
Nazwa salonu
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-03-30, 22:34:54 »
Cytat: "Ulla"
Wenusów to wszędzie pełno :) Co drugi salon zwie się Wenus albo Afrodyta. (...) bo z angielskiego typu Beauty też oklepany.


Tak jak Nefretete  :wink:
Dziecko to anioł, którego skrzydła skracają się w miarę wydłużania się nóg
regulamin forum;
jak przeżyć na forum

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Nazwa salonu
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-03-30, 23:17:26 »
A ja Wenusów nie widziałam:lol: , pewnie ze nie nazwie sie tak samo salonu jak ten stojacy kilka przecznic wczesniej, na to tez trzeba zwrocic uwage.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Nazwa salonu
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-03-31, 13:35:13 »
a Ja widziałam salon fryzjerski Venus kosmetyczny też

kameleon

  • Gość
Nazwa salonu
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-03-31, 15:40:46 »
moj salon nazywa sie "studio urody kameleon". juz w szkole marzylam o wlasnym salonie i chcialam zeby mial niespotykana nazwe i nowoczesny wyglad. moje marzenia sa w trakcie realizacji- 2 maja otwieram zaklad a logo widac przy moim podpisie...mysle ze najwazniejsza sprawa to dobrac sobie nazwe indywidualnie..nie sciagac pomysku od kogos tylko znalezc swoja wymarzona nazwe...powodzenia w wymyslaniu :D