Autor Wątek: Pielęgnacja włosów  (Przeczytany 25979 razy)

Offline Joanna

  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1866
Pielęgnacja włosów
« dnia: 2007-03-21, 12:20:59 »
Pielęgnacja włosów


     Włosy powinny być zawsze czyste i zadbane. Są tak jak dłonie i paznokcie wizytówką każdej kobiety. Aby utrzymać dobrą kondycję włosów należy używać odpowiednio dobranych kosmetyków { szamponów, odżywek, maseczek}. Każdy włos tkwi w mieszku włosowym, składa się z:
*cebulki włosa- odpowiada za tworzenie się komórek włosowych
*brodawki- zawiera naczynia krwionośne
*łodygi- wyrasta ponad powierzchnię skóry

Całość włosa jest otoczona łuskowatą osłonką, której nie ma na końcu włosa, z tego powodu końcówki są bardzo wrażliwe na uszkodzenia.
    Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz:
•   [b]Anagen [/b]-faza wzrostu
•   Katagen – okres przejściowy
•   Telogen – spoczynek, następnie włos wypada. Po ok. 3 miesiącach cykl rozpoczyna się od nowa.
Do mieszka włosowego uchodzą gruczoły łojowe, których wydzielina nadaje włosom tłustawy odcień. Czasem również do mieszka włosowego uchodzą gruczoły  potowe i apokrynowe.
Wzrost włosa na dobę wynosi 0,5mm, miesięcznie 1-1,5 cm. Szybkość wzrostu włosów zależy od wieku , płci, pory roku. W miarę starzenia włosy rosną wolniej.

O tym że włosy są miękkie i elastyczne decyduje: ilość wody we włóknach keratyny,ilość wody w substancji wewnątrzkomórkowej, ilość i  charakter wiązadeł pomiędzy włóknami keratyny.

Czynniki uszkadzające włos:
- suszenie bezpośrednio po umyciu
- intensywne czesanie
- stres
- infekcje
- farby do włosów
- dieta uboga w witaminy
- silnie ściągająca włosy fryzura
- promieniowanie UV
- czynniki genetyczne
- zaburzenia hormonalne
    zniszczony włos jest wrażliwy na uszkodzenia.
Do pielęgnacji włosów trzeba wybrać odpowiedni szampon, cechy dobrego szamponu:
- nie powoduje podrażnień
- dobrze oczyszcza

- po umyciu włosy powinny być miękkie, lśniące, łatwo się rozczesywać. Należy również używać odżywek regenerujących.
- powinien łatwo się spłukiwać i mieć dobre właściwości pieniące.
Dostępne są szampony do odpowiedniego rodzaju włosów, wyróżniamy włosy:
*suche i zniszczone-Łamią się i rozdwajają. Odpowiedni będzie szampon zawierający składniki nawilżające i regenerujące strukturę włosa. Zniszczone końcówki należy obciąć.Nie suszyć gorącą suszarką.
*tłuste –trudne do układania, sklejają się, przyczyną jest zbyt duża aktywność gruczołów łojowych spowodowana zaburzeniami hormonalnymi.
* z łupieżem – szampony przeciwłupieżowe { te dostępne w aptekach}. Wyróżniamy dwa rodzaje łupieżu – suchy i tłusty. Na każdy jest odpowiedni szampon.
* cienkie i delikatne – brak sprężystości i połysku. Nie wolno używać lakierów i tłustych żeli oraz preparatów mających gęstą konsystencję.
     Życze wszystkim skutecznej pielęgnacji.

Źródło: Joanna-Kosmetyka.blog.onet.pl
link do mojej strony w podpisie
« Ostatnia zmiana: 2014-01-02, 17:43:51 wysłana przez Joanna »

Offline Wizaz_waw_pl

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #1 dnia: 2012-10-03, 17:26:01 »
na suche i zniszczone włosy polecam odzywkę Wella, Pro-Series, REPAIR, Odżywka odbudowująca do włosów zniszczonych. Jest na prawdę super. Używam jej już od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolona. A włosy są be porównania lepsze. Jak dotąd nie trafiłam na lepszą odżywkę do zniszczonych włosów.
Od wielu lat fascynuje mnie piękno człowieka, nie tylko to zewnętrzne, ale także wewnętrzne.

Jako wizażystka i stylistka, chcę wydobyć to co jest szczególne w każdym człowieku, którego spotykam.

www.wizaz.waw.pl

Offline kasper

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #2 dnia: 2012-10-06, 13:02:26 »
Odżywki Wella zawsze cieszyły sie bardzo dobrą  opinią

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #3 dnia: 2012-11-04, 20:00:17 »
Ja zawsze polecałam rozne produkty wielu osobom, ale tak naprawde kazdy z nas ma inny wlos i niestety na sobie nauczylam sie ze trzeba próbować i szukac tego idealnego :wink:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline hannakot4

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-01-03, 18:28:16 »
a ja chciałam wam odradzić produkty Loreal Professional. Jakiś czas temu byłam w sklepie z profesjonalnymi produktami do włosów i pani sprzedawczyni odradzała mi produkty tej firmy, że to czysty marketing, zaczęłam o tych produktach czytać na forach i faktycznie trudno znaleźć zadowoloną klientkę. Za te pieniądze można kupić coś znacznie lepszego.
Ranking lokat - sprawdź go aby znaleźć najlepszą lokatę

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-01-05, 13:15:25 »
A ja sie  z Tobą nie zgodzę, mialam wiele produktów tej firmy i uwazam ze czesc  znich jest calkiem niezla, a ja jestem bardzo wymagajaca klientka w tej kwestii tymbardziej ze przetestowalam wiekszosc marek profesjonalnych do wlosów.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-01-05, 15:00:50 »
Ja teraz używam szamponu i odżywki z firmy Joico (seria smooth). Mi bardzo odpowiadają. Włosy są miękkie i gładkie. Wcześniej zrobiłam sobie rekonstrukcję włosów z Joico.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-01-27, 12:56:40 »
Akurat nie mialam nigdy tej serii, osobiscie polecam teraz do wlsoow szampon Entir, kremowy, ale nie obciąza.
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline hill_3

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-01-29, 12:31:57 »
Ja staram się nie używać "sztucznych" środków do włosów. Robię naturalne płukanki, np. z kory dębu. Moje włosy świetnie po tym wyglądają, są puszyste i nabierają ładnego, kasztanowego odcienia. Naprawdę polecam zacząć czerpać z natury, bo wychodzi to i taniej i chyba zdrowiej :)

Offline Nie_perfekcyjna

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-02-04, 17:19:34 »
Popieram przedmówczynię - ja przed myciem raz w tygodniu stosuję maskę z Olejku rycynowego - wzmacnia, nawilża i delikatnie przyciemnia włosy a po myciu płuczę wywarem z kory dębu.

Offline kornelia12345

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-02-05, 20:28:42 »
Nie wszystkie kosmetyki firmy Loreal są dobre ale większość jest, moim zdaniem.

Offline Agnieszka1513

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-05-02, 18:33:59 »
A ja polecam od siebie wzbogacony olej kokosowy Vatika bez parafiny:) Odzywia, nawilża, nabłyszcza, wzmacnia i powoduje baby hair  :-D Do tego szybko się spłukuje, nie jak nafta. Czasem zostawiam na noc, czasem na parę godzin... Staram się kupować naturalne oleje, odżywki, a powoli ograniczam te silikonowe, bo efekty po dobrze dobranych olejach są stokroć lepsze  :wink:
(Włosy mam nisko porowate, także do wysoko może się nie nadawać- w takiej sytuacji polecam próbować z oliwą z oliwek).

Offline Daidoss

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-05-04, 09:27:07 »
Do pielęgnacji włosów polecam profesjonalną linię kosmetyków hiszpańskiej marki Tahe. Linia pielęgnacyjna dostępna dla detalistów jest genialna!

Offline annaduzyptak

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-06-23, 12:52:38 »
ja ją używala i też na klientach i jest ok.
żaluzje poznań i możesz kupić u nas
rolety poznań

Offline enigma

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 448
Odp: Pielęgnacja włosów
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-07-10, 15:00:23 »
Co do naturalnych specyfików, to macie na myśli tylko formy odżywek? Bo rozumiem, że szamponu się nie da zastąpić. Jak zrobić ten wywar z kory dębu?