Autor Wątek: masaz stemplami  (Przeczytany 11533 razy)

Gość

  • Gość
masaz stemplami
« dnia: 2007-02-20, 14:08:06 »
na czym taki masaz polega? co jest w srodku tych stempli czy jakies ziola czy moze inne substancje? czy go sie wykonuje na cieplo czy na zimno?

prosze napiszcie wszystko co wiecie na ten temat

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
masaz stemplami
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-02-20, 14:41:49 »
PANTAI LUAR - masaż stemplami

DZIAŁANIE ZABIEGU:
Masaż poprawia krążenie, usuwa toksyny z organizmu i odpręża, oraz pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej, rozluźnia mięśnie oraz łagodzi ból.
- poprawę krążenia
- detoksykację całego organizmu
- złagodzenie bólu
- podniesienie podstawowej przemiany materii
- rozluźnienie mięśni
- zmniejszenie napięcia psychicznego
- ogólną regenerację organizmu

WSKAZANIA:
- stres
- przemęczenie psychofizyczne
- otyłość
- cellulite
- zaburzenia wegetatywne

PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża
- choroby krążenia
- choroby skóry
- otwarte rany i zapalenia
- nerwową nadwrażliwością
- osoby z protezami silikonowymi

Masaż Pantai Luar jest to indonezyjski masaż stemplami. Został oparty na obserwacji i ocenie tempa życia i naturalnych procesów w ludzkim ciele. Wywodzi się z kultury pielęgnującej od tysiącleci cielesnej i duchowej harmonii, harmonii pomiędzy człowiekiem i naturą. Pantai Luar znaczy "na nowych brzegach" i możecie brać to dosłownie, ponieważ ta stara forma masażu zaniesie Was na dotąd nieznane brzegi zdrowia i odprężenia.       Masaż Pantai Luar zapewni Wam niezapomniane doznania, dodatkowo potężne dźwięki i zapach poprowadzą Was w stronę błogiego snu. Dzięki niemu poczujecie się  całkowite odprężeni. Zabieg ten ukoi zarówno ciało jak i zmysły.

Masaż Pantai Luar może zostać opisany jako specjalna technika masażu z termofizycznymi komponentami. Jest to egzotyczny program rozpieszczający z wykorzystaniem tzw. stempli, bawełnianych ściereczek, wewnątrz których znajdują się owoce, przyprawy i zioła. Do wypełnieniściereczek wykorzystywane są przede wszystkim cytryna, orzech kokosowy, wapno palone, goździki, pieprz turecki – komponenty silnie rozgrzewające.

SKŁADNIKI WYKORZYSTYWANE DO WYPEŁNIANIA STEMPLI

IMBIR - Rozluźnia napięcie mięśni, rozgrzewa, wspomaga trawienie, działa przeciwbólowo, zwiększa koncentrację i wydolność umysłową, jest afrodyzjakiem

ORZECH KOKOSOWY - Olej kokosowy regeneruje i odżywia skórę. Przeznaczony dla dojrzalej, suchej oraz uszkodzonej przez słońce skóry.

CYTRYNA  - W kosmetyce stosowana jako środek ściągający, który przywraca skórze naturalną równowagę kwasową.

GOŹDZIKI - Działają antytoksycznie, przeciwbakteryjnie, znieczulająco i regulują krążenie.

CYNAMONOWIEC KAMFOROWY - Działa pobudzająco, rozgrzewająco, antyseptycznie, zmniejsza napięcia nerwowe, pomocny w stanach depresyjnych

TRAWA CYTRYNOWA - Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, pomocna w stanach depresyjnych

PAPRYCZKA CHILLI - Zmniejsza obrzęki i reguluje gospodarkę wodną organizmu. Poprawia krążenie krwi

ROZMARYN - Ma działanie antyseptyczne i ściągające, przyśpiesza odnowę komórek skóry.

CURRY - W curry wstępuje kurkumina, naturalny przeciwutleniacz, obniżający poziom wolnych rodników w organizmie.


Jedwabiście ciepły zapach wypełnia całe otoczenie podczas ceremonii użycia. To wrażanie umacnia się w momencie pokrywania ciała ciepłym olejkiem. Zabieg wykonywany jest na podgrzanym łóżku, dwie świeżo związane pieczątki są nurkowane w olejku o temperaturze 120 o C, daje się wtedy słyszeć „skwierczenie” ziół. Za pomocą stempli masuje się punktowo całe ciało. Są to szybkie, krótkie dotknięcia, podczas których dokładnie określony jest kierunek oraz miejsce, każdy z nich zakańczamy lekkim przyciśnięciem stempla. W trakcie zabiegu stemple ulegają ochłodzeniu, ich temperatura spada do około 60 stopni, wtedy należy zwiększyć siłę nacisku. Masaż poprawia krążenie, usuwa toksyny z organizmu i odpręża, oraz pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej, rozluźnia mięśnie oraz łagodzi ból.

Zabieg trwa zazwyczaj około 60 minut, po nim należy ciało pokryć chłonna chustą w celu zdjęcia nadmiaru olejku, teraz można pozwolić sobie na pół godzinną leżankę. Po rytuale namaszczenia ciała egzotycznymi ciepłymi olejkami twoja skóra będzie rozpromieniona. Przeciwwskazaniem do masażu Pantai Luar są choroby krążenia, choroby skóry, otwarte rany i zapalenia. Osoby z nerwową nadwrażliwością i z protezami silikonowymi nie mogą pozwolić sobie na ten zabieg.

autor: Katarzyna Krzysztoszek

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
masaz stemplami
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-02-20, 15:22:47 »
a takie stemple robi się samemu czy po kursie istnieje możliwośc ich zakupu???
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Kasia_Krzysztoszek

  • Gość
masaz stemplami
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-02-20, 15:32:01 »
Można je zarówno kupić jak i zrobić samemu.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
masaz stemplami
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-02-20, 17:58:04 »
lepiej podpowiedzcie jak je samemu zrobić:D
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline madzik

  • To zaczyna być obsesją
  • ****
  • Wiadomości: 722
masaz stemplami
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-02-20, 19:30:39 »
Isabella Lancray ma takie stemple do masażu i olej. Zabieg nazywa się Sun Shui. Rewelacja. Sama go wykonywałam jak i również miałam robiony. Relaks w 100%

Gość

  • Gość
masaz stemplami
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-02-20, 21:30:10 »
ile kosztuje taki masaż stęplami i jaki jest koszt zakupu stępli wraz ze szkoleniem?

Gość

  • Gość
masaz stemplami
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-02-20, 22:32:40 »
i ........jeszcze jesli sie orientujecie gdzie mozna sie przeszkolic w tym zakresie dodam ze masazyk normalny juz ucze sie wykonywac wiec jakas podstawe mam.

Offline MassageWarsaw

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
masaz stemplami
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-02-23, 13:56:30 »
Tajski masaż z użyciem gorących ziół - wykonywany jest za pomocą specjalnie przygotowanych bawełnianych stempli (woreczków), w których znajdują się rozdrobnione zioła i przyprawy, między innymi:

imbir - szczególnie popularny w Tajlandii, Chinach i innych państwach tego regionu; rozluźnia napięcie mięśni, rozgrzewa, wspomaga trawienie, działa przeciwbólowo, zwiększa koncentrację i wydolność umysłową, jest afrodyzjakiem
cynamonowiec kamforowy - pomocny przy przeziębieniach, niskim ciśnieniu, bólach mięśniowych, działa ogólnie pobudzająco, rozgrzewająco, antyseptycznie, zmniejsza napięcia nerwowe, pomocny w stanach depresyjnych
trawa cytrynowa - uspokaja, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, pomocna w stanach depresyjnych
limonka kaffir - owoc i jego liście tradycyjnie w Tajlandii używane są jako przyprawy; odświeża i relaksuje, działa antyseptycznie
liście eukaliptusa - działa łagodnie pobudzająco, przeciwbólowo, antyseptycznie, pomocny przy przeziębieniach, zmęczeniu (fizycznym i psychicznym)
Stemple podgrzewa się przez kilka minut w parniku, aby uwolnić zawarte w ziołach olejki eteryczne, a następnie masuje się nimi ciało.

Początkowo, kiedy stemple są bardzo gorące wykonuje się jedynie krótkie dotknięcia i przyciśnięcia w określonych miejscach na ciele.

W miarę jak stają się coraz chłodniejsze rośnie intensywność masażu, co powoduje, że uwalniają się i wchłaniają w rozgrzaną skórę zawarte w roślinach substancje czynne. Olejki eteryczne nasycają powietrze swoim zapachem co daje wspaniałe wrażenie.

Masaż ziołowy pozytywnie wpływa na stawy i mięśnie rozluźniając je i zwiększając sprawność ruchową. Działa również przeciwbólowo.

Poprawia krążenie krwi i limfy dzięki czemu pobudza przemianę materii i usuwa z organizmu toksyny.

Zabieg ten jest niezwykle relaksujący i intensywnie stymuluje zmysły dzięki unoszącym się w powietrzu zapachom olejków eterycznych.

Masaż trwa zwykle od 30-45 minut i zalecany po nim jest krótki odpoczynek w cieple (15 minut do pół godziny).
kursy masazu

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
masaz stemplami
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-02-23, 15:06:59 »
dobra dziewczyny popytam się kuzynki,która jest szkoleniowcem w firmie isabella lancray i thalionie to sie dowiem ile kosztuje taki kursik  i te stempelki;)
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Gość

  • Gość
masaz stemplami
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-02-23, 15:19:19 »
popytaj popytaj bo to kuszaco brzmi ......poddac sie takiej relakasacjii  i odpłynac ........oooooooooh:)

Gość

  • Gość
masaz stemplami
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-02-23, 16:23:53 »
W Krakowie taki Masaż PANTAI LUAR (chyba dobrze napisałam) kosztuje 150zł  :)

Jeżeli chodzi o zestaw do masażu to wiem, że znajomy razem z kursem chyba w Krynicy płacił koło 1000zł...z tym, że te woreczki zawierają nie tylko przyprawy, ale również ryż i świeże owoce...

Woreczek wygląda jak zwykły biały z prześcieradła zrobiony złozony na 2 razy i zawiązany u góry  :D napewno jest bawełniany....a co do przypraw to imbir, rozmaryn, goździki, pieprz turecki plus owoce: limonka, cytryna, pomarańcza plus ryż i orzech kokosowy. Stemple zanurza się w gorącym oleju, a następnie masuje punktowo nimi całe ciało. Boskie :D

aaaniaaa

  • Gość
masaz stemplami
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-02-27, 10:07:41 »
Ja pracowąłam na zabiegu Phytomer z goroącymi stemplami. Ale teraz stemple robie sama, bosie bardziej opłaca. Kupuje  kawałek materiału, zioła z zielarni i dosypuję soli z morza martwego:) wtedy wychodzi dużó taniej. Jeżeli chodzi o szkolenia to wiem, że każda z firm proponujących taki zabieg sama opracowuje autorski firmowy masaż.

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
masaz stemplami
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-02-27, 12:21:58 »
dowiedziałam się od kuzynki że kurs + wszystkie potrzebne rzeczy do wykonywania masażu kosztuje 850 zł

Ania możesz napisac jakie ziółka tam dajesz???
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...

Offline wysokieobcasy25

  • Moderator(ka)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • *****
  • Wiadomości: 1265
masaz stemplami
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-06-28, 08:00:18 »
znalazłam dzisiaj fajną stronkę, gdzie jest przepis na stemple;)

http://www.ecospa.pl/stemple-masazu-c-32.html
Życie jest piękne, gdy żyć się umie, gdy jedno serce drugie rozumie...