Autor Wątek: diagnostyka skóry-aparatura??  (Przeczytany 18649 razy)

Gość

  • Gość
diagnostyka skóry
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-01-08, 00:49:01 »
Cytat: "linek"
no pewnie ze na zywo dotykiem i okiem  lepiej sie okresli, ale mi akurat sie sprawdzil stan cery z faktycznym  :lol:


Nie do konca linek...dotykiem możemy zbadać co najwyżej gładkość skóry, napięcie, grubość tkanki tłuszczowej,elastyczność...a co z pomiarem zawartości tłuszczu na skórze, wilgotności skóry, odczynu pH, okresleniem głebokości zmarszczek, badaniem poziomu melaniny, transepidermalnej ucieczki wody.... :roll: tego nie zbadasz za pomoca wzroku i dotyku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury, możemy ustalić biotyp i fototyp skóry, określić ilości lipidów powierzchownych, stopień nawilżenia i elastyczności skóry....Wszytsko jest bardzo ważne

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
diagnostyka skóry
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-01-08, 00:54:16 »
dlatego mowie ze fajnie jest miec taki "bajer" :lol:
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))

Offline Pati2103

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 31
Pytania przy diagnostyce cery
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-04-24, 21:22:31 »
Witam, mam do przygotowania pytania, które zadaje kosmetyczka podczas diagnostyki cery, robiąc wywiad z klientką. Mam już parę własnych i proszę wiec o dopisanie reszty. Z własnego doświadczenia macie ich pewnie całe mnóstwo:) Moje pytania to:
1. Wiek klientki?
2. Jak jej cera reaguje po umyciu, czy jest ściągnięta, czy się błyszczy?
3. Czy po całym dniu jej cera świeci się cała, tylko w strefie T czy pozostaje bez zmian?
4. Jak cera reaguje na nagłe zmiany temperatury np. wchodząc z zimnego miejsca w ciepłe robi się zaczerwieniona?
5. Czy klientka jest alergiczką?
6. Czy jest uczulona na składniki kosmetyków? Jeśli tak to na jakie?
7. Czy uprawia sport?
8. Jak wygląda pielęgnacja jej cery, czy codziennie zmywa makijaż i jakimi preparatami?
9. Czy jej cera reaguje na dietę jaką stosuje np. pojawiają się wpryski po zjedzeniu czekolady?
10. Czy często korzysta z usług kosmetyczki, jeśli tak to jakie zabiegi na cerę stosuje lub stosowała?
11. Czy  używa kremów z filtrem?

Proszę o pomoc w wypisaniu reszty :)

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
diagnostyka skóry
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-04-24, 22:17:18 »
Warto spytac o to czy klientka pali, czy zażywa jakieś leki ( jak długo, jakie )
oraz oczywiście o choroby które mogą być ewentualnym przeciwwskazaniem do zabiegu i oczywiście odbijać się na wyglądzie cery.
„Spür die Melodie der Community“

Offline Weronika

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 423
diagnostyka skóry
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-04-25, 16:52:06 »
I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie: Czego się Pani spodziewa po zabiegu? Bo często zdarza się tak, że klientka mówiąc - chce wygładzić skórę ma na myśli np. tradycyjne oczyszczanie. Ujędrnienie, odżywienie, odświeżenie skóry itp. może być zupełnie inaczej rozumiane przez klientkę.

Offline linek

  • mgr, kosmetolog
  • Moderator(ka)
  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 8116
  • to co pozostało
diagnostyka skóry
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-04-27, 00:16:20 »
czy jest w ciazy mozna dodac
Naszą wielką słabościa jest to,że sie poddajemy. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz:)))