Autor Wątek: Urząd pracy sponsorujący kurs  (Przeczytany 56610 razy)

Offline Monic

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-02-05, 18:30:41 »
Ja zapisałam sie na takie szkolenie ale poinformowano mnie, ze jest tylko 10 miejsc a chetnych jest zbyt duzo- pozyjemy zobaczymy :!:  :!:  :!:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-03-01, 09:53:22 »
Dokładnie tak jak opisał Piotr.....należy sie wywiązac i przede wszystkim uprzec  na swoim wytypowanym szkoleniu.... :twisted:

Centrum szkoleniowe Master posiada wpis w Rejestrze UP- a wiec rowniez jezeli ktos do nas sie wybiera należy wskazac szkolenie, ktore chcecie odbyć.
UP przesyla do nas dokumenty itd....zainteresowana czeka do 1 -mca.

P.S
Wybor szkolenia to Wasze prawo...nikt nie moze Wam z gory narzucac...tego nie ma w przepisach.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Monic

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-03-01, 18:50:41 »
no i tak jak sie spodziewalam nie dostalam sie na szkolenie, chociaz bylam dwa razy. widocznie nie bylo mi pisane :cry:

Gość

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-03-02, 16:47:20 »
Szkoda że nie jest to wszystko takie proste   :(

Niema jednej zasady obowiązującej we wszystkich urzędach. Tak samo jak na otworzenie działalności w jednym mieście jest 20% sumy na materiały, w innym 50% a jeszcze gdzie indziej 0% zresztą było o tym głośno ostatnio. Tak samo co do refundowania kursów urzędy mają różne wymagania. U mnie np. jest wymagane ukończenie 25 lat, a wypadku gdy ma się wykształcenie wyższe 27  8O , ja niestety nawet 25 nie mam, więc chyba zęby w ścianę i czekać te 3 lata (a na wiosnę na łączkę się popaść bo tynk ze ścian się szybko nudzi).
Po prostu paranoja.
Najlepiej jest przejść się do swojego PUP i się dokładnie dowiedzieć, lub jeszcze prościej znaleźć stronkę swojego PUP w internecie i samemu poszukać interesujących informacji- mniej nerwów to będzie kosztować, bo od niektórych pracowników UP wydusić jakieś informacje to tragedia (no jak można im ich cenny czas zajmować jakimiś głupimi pytaniami, co kogo to obchodzi że ktoś jest bezrobotny, lepiej posiedzieć z koleżanką z pokoju obok i kawkę wypić)
 :evil:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-03-08, 09:39:18 »
Musze pochwalic Urzad P  w Opolu. Dzialaja sprawnie i konkretnie.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline mako

  • Ilość postów mnie przerosła...
  • *****
  • Wiadomości: 3367
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-03-08, 09:42:05 »
Cytat: "elena"
Musze pochwalic Urzad P  w Opolu.


A za co?
Devil may cry...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-03-13, 09:31:10 »
Mako napisałam za co... :wink: ......

Poza tym Opole ma krótki czas oczekiwania na dany kurs i pozwala na indywidualny wybor Jednostki Szkolącej.

Ogolnie musze przyznać, ze mocno ruszyło w temacie szkoleń refundowanych przez UP.
Chyba nastapiły jakies odgórne  zmiany.... :wink: i w kocu  dopuscilo sie do głosu zainteresowanych.

Więc jeśli spełniamy warunki....korzystać z refundacji...poki mają pieniążki na to.


Najnowsze wiadomosc:

Dopytywać w UP-  zarejestrować się  i od razu otrzymujemy  skierowanie na dany kurs.
Wskazanie Jednostki Szkolącej przyspiesza całą procedure.
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

rozalia

  • Gość
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #37 dnia: 2008-01-13, 09:33:40 »
U nas w UP w dniu składania dokumentów trzeba mieć uprawdopodobnienie zatrudnienia,po ukończeniu kursu jeżeli pracodawca mnie nie zatrudnia nie ponosi żadnch konsenkwencji,ale i tak bardzo ciężko zdobyć taki papierek .Odpowiedz wszędzie dostałam odmowną,boją się konkurencji.,a szkoda, bo idąc na kurs nie mogłam wybrać opśrodka szkoleniowego ,a na doszkolenie tak :lol:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #38 dnia: 2008-01-15, 09:30:40 »
Mozesz wybierac kurs.....tylko nie od razu tak łatwo to przebrnąc. Jednak kto bardziej uparty dopina swego.

Wiem to po naszych kursantkach. :wink: Z dotacji UP trafiają do nas co po chwile, ale z opowiesci wiem tez ze troszke sie natrudzily. :wink:

Jedno jest pewne nie ma takiego przepisu ze to UP kieruje cie na wybrany przez nich kurs. To nie oni beda pozniej odpowiadali za twoja prace i twoje powodzenie w tym zawodzie.

Czasem trzeba pisac o zgode do Dyrektora i dobrze pismo motywowac :wink:
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline Monic

  • Miłe początki na naszym forum...
  • **
  • Wiadomości: 102
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #39 dnia: 2008-02-09, 18:46:23 »
ja miałam tak z UP że za pierwszym razem się nie dostałam, natomiast jak była możliwosć drugi raz skorzystania to chodziłam co kilka dni i w końcu udało się z czego jestem bardzo zadowolona :lol:

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #40 dnia: 2008-02-11, 08:59:53 »
Moze uzupelnie wiadomosci o informacje. Od tego roku wysokosc dofinansowania wynosi 26.000 zl a wiec warto do nich chodzić i marudzić :wink:
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline gohna777

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 209
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-02-11, 21:55:50 »
Widzialam ostatnio na stronce A S P w Krakowie cos o wspolpracy z UP. Ale nie mam rozeznania co do rangi tej szkoly :? swoja droga moze wlasnie z drugiej strony- od str. kursu :wink: powinni pomoc zeby zlapac wiecej kursantow. To w koncu ich potencjalne pieniadze...

Offline elena

  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1015
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-03-11, 14:07:36 »
Nie tylko ta firma posiada takie info na swojej stronie., Mysle, ze na chwile obecna wiekszosc postarala sie o takowe wpisy.

Jesli jednostka szkoląca  uzyskala  wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy - to posiada takie uprawnienia.

Co do Twojej sugesti aby  szkolący pomagały w zdobyciu skierowania.....to tak jak juz wyzej napisano.......

To nie lezy w gestii szkolących. To sprawa między bezrobotnym a UP.
Firma szkoląca jest zobowiązana do wypełnienia stosu papierkow,  ktorymi urzad zarzuci przed odbyciem danego kursu.

Moze dla ulatwienia podam najswiezsze wiadomosci w sprawie dotacji. Tylko nie wiem czy dotyczyc beda wszystkich rejonow .


Informacje ogólne dotyczące przyznania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej

Bezrobotnemu mogą być przyznane jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej, w tym na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związane z podjęciem tej działalności, w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 5 – krotne przeciętne wynagrodzenie ( w chwili obecnej 14 000 PLN niestety moje informacje o podwojenie tej stawki nie dotyczą mojego regionu). Wysokość przeciętnego wynagrodzenia jest przyjmowana na dzień zawarcia umowy.

I. Bezrobotny może otrzymać jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej po spełnieniu warunków określonych w:

Ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99 poz. 1001 z późn. zm.).

Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 listopada 2005 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu dokonywania refundacji ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego, przyznawania bezrobotnemu środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz form zabezpieczenia zwrotu otrzymanych środków (Dz. U. Nr 236, poz. 2002, z późn. zm.).

ble ble ble sprowadza sie do tego że trezba byc od trzech miesięcy zarejestrowanym jako bezrobotny ale u nas nie jest to aż tak przestrzegane wystarczy sie zarejestrowac i można zaczynac procedure

II. Bezrobotny oświadcza, że:

nie korzystał, w okresie 5 lat poprzedzających dzień złożenia wniosku, ze środków Funduszu Pracy lub innych funduszy publicznych na podjęcie działalności gospodarczej, w tym z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej,
w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku nie prowadził działalności gospodarczej,
wykorzysta środki zgodnie z przeznaczeniem,
w okresie 12 miesięcy po dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej nie podejmie zatrudnienia,
w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku nie był karany za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu, w rozumieniu ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny,
nie złożył wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej lub wniosku
o przystąpieniu do spółdzielni socjalnej, do innego starosty (urzędu pracy),
w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku nie odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, wykonywania prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych lub robót publicznych,
nie otrzymał dotychczas z Funduszu Pracy bezzwrotnych środków na podjęcie działalności gospodarczej, spełnia warunki, o których mowa w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15 grudnia 2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis ( (pomoc de minimis nie może przekroczyc 10 000 euro w ciagu ostatnich 3 lat jesli otrzymaliśmy do tej pory pomoc de minimis powinniśmy otrzymac zaswiadczenie o jego wysokości od instytucji która nam tej pomocy udzieliła )

III. Kryteria w zakresie przyznania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Ubiegać się o przyznanie jednorazowo środków na uruchomienie działalności gospodarczej mogą osoby bezrobotne pozostające w ewidencji osób bezrobotnych w szczególności:

zamierzający prowadzić działalność gospodarczą na terenie powiatu tarnowskiego,
posiadający wiedzę/doświadczenie z zakresu rodzaju (przedmiotu) prowadzonej działalności,
uruchamiający działalność w zakresie produkcji lub usług.

IV. Z otrzymania dotacji wyłączone są osoby bezrobotne, które:

prowadziły (lub współmałżonek) tę samą działalność w okresie ostatnich 12 miesięcy,
zamierzają „przejąć” działalność gospodarczą po członku rodziny (zakupić od członka rodziny towar, wyposażenie, maszyny, urządzenia, środek transportu, itp.);Za członka rodziny uważa się rodziców, rodzeństwo, współmałżonka, dzieci.
planują prowadzenie działalności sezonowej;
nie dysponują lokalem do prowadzenia działalności gospodarczej.(prawo włąsności lub wstępna umowa najmu)

V. Środki na uruchomienie działalności gospodarczej można przeznaczyć na:

- adaptację lokalu do wysokości 1 tys. zł,
- wyposażenie lokalu w meble do wysokości 1 tys. zł,
- zakup pierwszej partii towaru do wysokości 3 tys. zł,
- zakup środka transportu do wysokości 3 tys. zł,
- zakup komputera z oprogramowaniem do wysokości 3 tys. zł,
- zakup drukarki/urządzenia wielofunkcyjnego do wysokości 1 tys. zł,
- zakup materiałów i surowców do wysokości 3 tys. zł,
- zakup sprzętu używanego do wysokości 30 % wnioskowanych środków,
- inne - maszyny / urządzenia, itp.
tutaj limity na poszczególne rzeczy róznią sie pomiędzy różnymi powiatami


VI. Osoba, która otrzymała z Funduszu Pracy jednorazowo środki na podjęcie działalności gospodarczej jest obowiązana dokonać zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami, jeżeli prowadziła działalność gospodarczą przez okres krótszy niż 12 miesięcy albo naruszone zostały inne warunki umowy dotyczące przyznania tych środków.
_________________
www.masternail.pl
Placówka Kształcenia Ustawicznego
Krakow ul.Lubicz 3
gg 4355876 tel 503 101 039

Offline kasiasecret

  • :)
  • Czy ja moge żyć bez tego forum?
  • ****
  • Wiadomości: 1152
  • SECRET
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-03-24, 10:34:29 »
W Białymstoku tez organizuje się taki kurs.Mimo tego,że UP opłaca kurs to w centrum szkoleniowym osoby na kursie dostają gorsze pędzelki i formy.Produkty były przeterminowane.Wiem co mówię,byłam tam potem na praktykach i widziałam,że osobom z grup kilku osobowych z poza UP dano lepsze pędzelki i droższe formy.A i produkty były inne.Czyżby dyskryminacja???
 :twisted:
W tę noc miasto zmieniło się w bajkę.

ღღ ღღ ღღღღ ღღ ღღ ღღ

Offline Kajka

  • Czasami tu zaglądam...
  • **
  • Wiadomości: 77
Urząd pracy sponsorujący kurs
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-04-08, 21:43:33 »
Kasiu to wszystko leży w kwestii danego instruktora szkolącego z ramienia UP...
UP nie ma z tym nic wspólnego, to firma szkoląca-instruktor jest odpowiedzialny za cały przbieg szkolenia w tym również i zapewnienieniu materiałów na czas trwania kursu...
Dla mnie obsiście jest to nie do przyjęcia (przeterminowany materiał lub jego brak)jak piszesz, brrrrrr...........
Stylizajca Paznokci GLAMOUR NAILS
tel.602-536-412
Wyłączny importer