Autor Wątek: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?  (Przeczytany 57606 razy)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #120 dnia: 2008-10-16, 14:27:56 »
Cytat: "smakjablka"
ze mną w klasie były kosmetyczki z 15 letnim stażem, które przyszły do szkoły po papierek bo bały się właśnie tej ustawy.

Czyms innym jest wyksztalcenie osoby wykonujacej prace kosmetyczki a wlasciciela salonu. Dla wlasciciela jest jedno wymaganie - musi miec kase ;)

Offline smakjablka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 18
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #121 dnia: 2008-10-16, 15:14:34 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "smakjablka"
ze mną w klasie były kosmetyczki z 15 letnim stażem, które przyszły do szkoły po papierek bo bały się właśnie tej ustawy.

Czyms innym jest wyksztalcenie osoby wykonujacej prace kosmetyczki a wlasciciela salonu. Dla wlasciciela jest jedno wymaganie - musi miec kase ;)


zgadza się
Akurat one były jednocześnie właścicielkami, ale rozumiem o co chodzi.

Z drugiej strony niby papierek jest ważny, ale te babki nie mając papierka były lepszymi kosmetyczkami niż niektóre obecne uczennice szkół kosmetycznych, które pomimo tego, że dyplom zdobędą nigdy nie będą dobrymi kosmetyczkami. Bo nie chcą ćwiczyć, nie są zainteresowane, na kongresy nie jeżdżą itp. I co z tego, że mają papierek?

Jestem za tym, żeby kosmetyczki były wykształcone, ale chcę zwrócić uwagę na to, że szkoła nie załatwi wszystkiego. Problem tkwi gdzie indziej.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #122 dnia: 2008-10-16, 15:52:21 »
Cytat: "smakjablka"


Jestem za tym, żeby kosmetyczki były wykształcone, ale chcę zwrócić uwagę na to, że szkoła nie załatwi wszystkiego. Problem tkwi gdzie indziej.

Ale to nie jest wylacznie problem tego srodowiska, lecz wszystkich. Mam kolege, ktory swego czsu mial ukonczone technikum elektroniczne a zostal zatrudniony do jednej z najwiekszy firm programistycznych, bo zaginal wiekszosc programistow. Ale w pewnych zawodach niestety papierek jest podstawa.

Offline nikita1212

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Witam!
« Odpowiedź #123 dnia: 2009-01-04, 22:45:08 »
Tak czytam te posty i dochodzę do jednego wniosku.Wykształcenie ważne, umiejetności jeszcze bardziej. Dobry gabinet to taki z którego chętnie korzystają klienci i śą zadowoleni z usług.Ciągle wracają i polecają go innym.Co to za róznica Kto Tam siedzi ważne ż,e robi to dobrze, słuzy, potrafi pomóc  klientom - a przeciez oto chodzi. Jeśli robi się to z sercem to "widać". Pozdrawiam.

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Re: Witam!
« Odpowiedź #124 dnia: 2009-01-05, 07:56:31 »
Cytat: "nikita1212"
Co to za róznica Kto Tam siedzi ważne ż,e robi to dobrze,

Masz race ale nie do konca. Wszystko jest ok jezeli bez wiekszego przygotowania wykonuje jakies drobne uslugi, przy powazniejszych zabiegach osoba slabo przygotowana, moze narobic wiecej szkod niz mozna sobie wyobrazic.

Offline PIERCER

  • mgr
  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Po prostu Piercer
RYNEK rynek rynek
« Odpowiedź #125 dnia: 2009-01-12, 23:41:08 »
Cytat: "Tomek"
Cytat: "Marlena"
Nie musisz mieć ukończonej szkoły aby otworzyć swój gabinet(nie pytają o takie rzeczy)Normalnie załatwiasz wszystkie potrzebne do tego sprawy i już :)

I to jest wlasnie przeklenstwo. Nikt nie sprawdza uprwanien do prowadzenia gabinetu - moze go otworzyc kazdy kto zarejestruje dzialalnosc gospodarcza.
Niezaleznie od Twoich umiejetnosci na dzien dzisiejszy istnieje jeszcze etyka. Zadaj sobie pytanie: Czy powinnam wykonywac zabiegi nie majac do tego wymaganego wyksztalcenia (nie pisze tu o umiejetnosciach).
Ale z drugiej strony, jezeli gabinety prowadza osoby po 3-y miesiecznych kursach, to Twoj przypadek nie bedzie najtragiczniejszy :(.

Przesada
Nie wszyscy muszą wykonywać mikrodermabrazję.Ponadto zobaczymy jak Ta Pani będzie sobie radzic po otwarciu gabinetu.Nie wszyscy co zrobili mgr kosmetologii umieją dobrze zrobić henne czy woskowanie.
Sadze ,że jak zacznie od prostych zabiegów , nabierze wprawy ....Studia , tytuły zgoda ale trzeba mieć predyspozycje.Kiedyś przyjmowałem ucznów na praktyki ale zaniechałem tego.Szkoda czasu ani umiejętnosci praktycznych ani nawet zdrowego rozsądku.Po zniszczeniu koca elektrycznego machnąłem ręką.A tak naprawde to studia kosmetologiczne powinno sie zaczynać po przepracowaniu 2-3 lat w gabinecie pod okiem osoby doświadczonej.Wtedy to miałoby sens.

Offline Ulla

  • Moderator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 1702
Re: RYNEK rynek rynek
« Odpowiedź #126 dnia: 2009-01-13, 17:43:46 »
Cytat: "PIERCER"
.A tak naprawde to studia kosmetologiczne powinno sie zaczynać po przepracowaniu 2-3 lat w gabinecie pod okiem osoby doświadczonej.Wtedy to miałoby sens.

Zawsze byłam takiego zdania! :) I bardzo dużo osób tak robi, bynajmniej te które ja znam, wtedy to rzeczywiście ma sens.
„Spür die Melodie der Community“

annszc

  • Gość
Wykształcenie osoby zakładającej salon
« Odpowiedź #127 dnia: 2009-01-14, 06:38:41 »
Jasne, kosmetolodzy, lekarze i inni fachowcy bez wzgęldu na profil wykształcenia  tez powinni uczyć się najpierw na błędach a potem zdobywac teorie na studiach .....
Ręce opadają.

Offline amelka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?
« Odpowiedź #128 dnia: 2010-02-05, 12:06:27 »
witajcie drogie dziewczyny!goraco pozdrawiam  was wszystkie  prosze o odp;Otórz w tym roku koncze studium kosm.W zwiazku z tym mam pyt.cz moge otworzyc swój mały gabinecik kosm typowe podstawy tj.pedicure, manicure ,stylizacja paznokci,henna z regulacja brwi i rzes i ponadto usługi fryzjerski czyli to w czym czuje sie naprawde mocna -po ukonczeniu studium ale bez tytułu technika(tzn.bez egzaminu koncowego,ale ze swiadectwem ukonczenia)

Offline Tomek

  • Administrator(ka)
  • Forum to mój dom, a może odwrotnie ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2548
Odp: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?
« Odpowiedź #129 dnia: 2010-02-05, 13:53:57 »
Na dzien dzisiejszy otworzyc moze nawet krawcowa (bez obrazy osob majacych ten zawod). Jednakze czy czujesz sie nasilacha by to zrobic? Czy masz odpowiednia wiedze i praktyke? Czy jestes pewna, ze dasz rade i nie zrobisz nikomu krzywdy?
I zadaj sobie jeszcze pytanie pytanie, czy za kilka lat bedziesz chciala, zeby ktos nie majacy uprawnien (ktore na chwile obecna nie sa weryfikowane przez nikogo) rozpoczal w Twojej okolicy taka dzialalnosc?

A tak naprawde to studia kosmetologiczne powinno sie zaczynać po przepracowaniu 2-3 lat w gabinecie pod okiem osoby doświadczonej.Wtedy to miałoby sens.
Piercer masz racje. Niby sa egzaminy koncowe ale... czasami czlowiek zastanawia sie czy nie warto byloby wprowadzic czegos na zasadzie uczen>czeladnik>mistrz :(

Offline amelka

  • Zaczynam, ale każdy musi zacząć ;)
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?
« Odpowiedź #130 dnia: 2010-02-05, 18:48:19 »
tak macie racjej !tak jak zaznaczyłam wczesniej czynnosci wymienione przeze mnie  sa naprawde mi bardzo dobrze znane i moge w 100%zagwarantowac za ich jakosc.A zreszta wydaje mi sie ze jezeli ktos ma za soba 2 lata to egzamin koncowy lub jego brak nie podwaza kompetencji czy tez ilosci wiedzyKosmetyka jest jest zawodem ktorego trzeba lubiec i miec do niego powołanie i podchodzic z pasja-tak jak jest to dla mnie pasja.pozdrawiam wszystkich

Offline Cytryna

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 233
Odp: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?
« Odpowiedź #131 dnia: 2024-03-29, 16:00:50 »
Sama otworzyłam swój salon jednak aktualnie mam bardzo mało klientek. Co zrobić aby je przyciągnąć?

Offline Lullaby

  • Lubię tu pisać
  • ***
  • Wiadomości: 221
Odp: Czy moge otworzyc gabinet nie majac jeszcze dyplomu?
« Odpowiedź #132 dnia: 2024-04-02, 07:17:42 »
Już od kwietnia będzie dobrze, to po pierwsze.

Po drugie to jest jedna z najszybciej zwracających się inwestycji. Jeśli wziąć pod uwagę guru ekonomii to jeżeli przez pierwszy rok wychodzisz na zero nie pomnażając długów to dokonałaś właściwego wyboru.

Wyrabianie klientek w tej branży trwa około roku. Wyrabianie klientek do zapełnienia całego kalendarza od rana do wieczora 3lata.

Wygląd salonu też ma znaczenie https://architektura.info/wiadomosci/aktualnosci/trendy_w_aranzacji_wnetrz_publicznych_2024_wskazowki_i_najnowsze_rozwiazania Warto jest zadbać o ładną aranżacje :)
Już tego lata odczujesz znacząca poprawę.

Jedna radę mam dla Ciebie, czy masz klientke czy nie siedź w gabinecie.
« Ostatnia zmiana: 2024-04-02, 13:45:28 wysłana przez Lullaby »
Nie pozycjonujemy się!